Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyámban?!

Kullancs a kutyámban?!

Figyelt kérdés

Most találtam egy kullancsot a kutyámban! Nem ilyen nagy

[link] ennek körülbelül a negyedének a fele. Épp hogy kidomborodik a bőréből. Szegény kutyám levert napok óta. De ez a kullancs nem lehet benne napok óta mert még kicsi ahhoz. Volt már benne kullancs egyszer még úgy két évvel ezelőtt, akkor szintén nagyon levert volt mikor volt benne. Ezért is tűnt fel most is! Kistestű kutya, gondolom ezért is nyomottabb.

Mennyi az esélye, hogy elkap bármit is? Nem akarom, hogy baja legyen. Félek, mert olyan rossz helyen van. A fülem mögött ott a fültőbe. És ha nyakörvvel mondjuk pont meg nyomtam mikor húztam? És belement a méreg?

Nem sokára ki lesz véve, csak én nem tudom, így kicsit várni kell.

Melyik a legjobb védekezés elleni csepegtetős szer? Ami távol is tartja nem csak akkor öli meg ha már benne van?


2012. máj. 17. 13:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Enni egyébként eszik és iszik is rendesen. Sétálni szívesen jön le és itthon is játszunk, csak olyan kis hallgatag meg fekszik a helyén. A pisije is sárga. Tegnaptól kezdtem el gyanakodni komolyabban akkor is az volt neki és ma is.
2012. máj. 17. 13:19
 2/6 anonim ***** válasza:

igyeld a kutyát. Ha valami változást látsz, azonnal hívd az állatorovost. Mi ezzel már majdnem megjártuk egyszer :( Azt mondta az állatorovos, hogy ha fél órával később szólunk neki, már nem tud rajta segíteni. Nekünk azok voltak a tünetek, hogy nem evett (igaz nyár volt) nem ivott, csak feküdt magának a fa alatt, ha szóltunk neki nem jött hozzánk, és ha igen akkor is úgy jött mint ha "részeg" lenne. Aztán mikor láttuk, hogy ilyen barnásat psil, akkor már tudtuk, hogy baj van :(


Egyébként a Frontline-t ajánlom. Igaz, hogy drága, de 3 hónapig jó és nekünk bevált. :)

2012. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez a barnás pisi milyen hamar jelentkezik, de neki sárga. Frontline-t semmiképpen sem szeretnék neki adni, mert amikor 2 éve becsepegtettem vele a kutyát egy hét alatt hármat össze szedett :( Azóta nem volt neki mostanáig. Akkor sokkal jobban levert volt, nem is evett. Most eszik rendesen, tegnap is bevacsorázott. Most is kunyizott az ebédemből. Direkt megmutattam neki, hogy eszek, kíváncsi voltam jön-e. Mert azért az egy jó jel.

Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi... Csak az zavar, hogy napok óta ilyen. De ez a kullancs meg még kicsi ahhoz, hogy napok óta emiatt legyen levert. Lehet volt benne egy másik csak az tele szívta magát és kiesett? Én már nem tudom mire gondoljak...

2012. máj. 17. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát mi sajnos későn vettük észre. Aznap reggel elkllett taznunk és mikor délután hazajöttünk, már barnás volt. Nekünk bevált a frontline. Az a fontos hogy a bőrére menjen és bele is kell egy kicist dörzsölni.


Szerintem nem kell aggódnod. Lehet hogy csak frontot érez vagy valami ilyesmi. Ez az időjárás őket is megviseli.

2012. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb ki kellene venni...ha még olyan pici a kullancs, nem valószínű, hogy megfertőzte, és sztem annak még nem lenne tünete.
2012. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Negyedóra és hazaér apukám. Addig már csak lesz valami... Én nem akarok hozzá nyúlni mert még sosem csináltam ilyet. Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!