Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a német juhászom hogy kiugorjon a kapun?

Figyelt kérdés
Van 1 másfél éves német juhász kutyám és kis korába mindig kiszökött és sokszor megverték a szomszédok hogy befusson,de mostmár 1,5 éves és a kaput átugorja és az a baj hogy sokszor megverték a szomszédok mostmár hamis is lett,már 70 ezret öltem a kapu csinálásába de az 150 centis kaput is átugorja.Valami ötlet hogy tudnám leszoktatni előre is köszi.

2012. máj. 17. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fáraszd le akkor nem fog kiszökni. de amúgy a 150 centis kapu nem jó semmire. ilyenkor 2m kell általában...
2012. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Az én kutyám is ilyen volt.. Rácsos kerítés volt 2,5méteres... (elvolt keritve neki a fele udvar).. kb 2métert ugrott és még mászott fél métert.. megjegyezném hogy puli volt.:)
2012. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vidd el sétálni pórázon, naponta 2x, legalább 1 órára. Fussatok, úsztasd, és adj neki feladatot, ami agyilag lefárasztja.

Unatkozik, persze, hogy nem fog egész életében egy udvaron ülni.

2012. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkozol vele? Mennyit sétálhat? Mennyit tanítod? Stb stb
2012. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De nappal nem szokása kiugrálni csak éjszaka hallom hogy ugatnak kint a kutyák,és kint van szomszédom éjszaka valamikor jár haza a munkából és panaszkodik hogy körbe kell mennie mert nagyon hamis.Én mondtam neki nem kellet volna megverni állandóan....de hát nem tudom,elajándékozni se tudom mert hamis nagyon meg sajnálnám is de nem tudok mit csinálni lefárasztani meg lehetetlen.
2012. máj. 17. 14:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Vedd le a kaput, akkor nem ugorja át!

Viccen kívül, az utcában egy szomszéd úgy oldotta meg a problémát, hogy csinált egy olyan kutyakaput, ami csak befelé nyílik, azon a szomszédok elől vissza tud a kutya menekülni.

Ezen kívül a kapumagasítót ajánlom, akár egyszerű dróthálóból.

2012. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

minek vettél egy ilyen kutyafajtát ha nem tudod lefárasztani meg megnevelni nem értem? Németjuhász ízig-vérig munkakutya,kell neki ahogy az előttem lévők is írták a feladatok,a lefárasztás és következetes nevelés! Javaslom hívj házhoz egy trénert ő segíteni fog neked,és menjetek el olyan kutyaiskolába ahol van ÖV!

Nem írtad hogy kan -e vagy szuka,de szerintem az ivartlanítás,ha még nem volt meg,sokat segítene!

2012. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De miért nem viszed el sétálni napközbe?

Attól nem oldódik meg a probléma, hogy azt írod, de este ugrik ki...

Le kell fárasztani napközbe és nem fog kiugrani.

Enyém is kiugrott egyszer, kétszer, aztán elvittem jó nagy sétára, meg futkároztunk, labdáztunk. Rá egy pár óra múlva valami miatt ( nagy szél volt azt hiszem) kinyílt a kapu, és még nyitott kapun sem ment ki, mert olyan fáradt volt. Pedig volt vagy egy fél óra legalább mire észrevettem, hogy kinyílt a kapu. Biztos, hogy észrevette, mert ablakot pucoltam és közbe kinéztem rá, és jobbra balra nézelődött, de nem ment el.

2012. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindig szökik vagy esetleg ilyen tavasszal? Mert akkor lehet, hogy a szukák miatt (ha kan), és ivartalanítás is segíthet egy kicsit, de attól még le kell fárasztani.
2012. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Elszoktam vinni 1 órára minden nap,de más időszakban attól függ hogy van a melóm,és nem vettem hanem utcán találtam egy kartondobozba nagyon kicsi volt és hazavittem....csak utána nem tudta senkinek se elajándékozni még kicsi korában se.
2012. máj. 17. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!