Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szöges nyakörv használata?...

At7tila kérdése:

Szöges nyakörv használata? Hogyan?

Figyelt kérdés
kérem, csak az írjon aki részletesen le tudja írni annak biztonságos használatát.

#szöges nyajörv
2012. máj. 17. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Elsőnek rá rakod utána:

Ha sétálni viszed kutyádat , és olyat csinál , amit nem szabadna , akkor húzd meg!

Így megtanulja , hogy ha rossz az utcán , akkor ezt kapja!

2012. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
jó lenne ha itthon is betiltanák a használatát. teljesen felesleges, nem láttam még olvan kutyát, akit nem lehetne akár egy kis vékon bőrnyakörvvel kezelni. A 80 kilósat is. Csak nevelni kell, nem szadizni. Tedd a kezedre és húzd meg.
2012. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Erre jobb a fojtó nyakörv szerintem.
2012. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

A szöges nyakörv úgy, ahogy van, de még a fojtó is nem megfelelő használatban teljesen kimeríti az állatkínzás fogalmát, csak ezt bizonyos, agresszív hajlamú emberek tagadják.

Vannak olyan módszerek, amivel bármilyen kutyát meg lehet neveli és még se fizikai, se szellemi károkat nem okoz nekik. Persze ezek bonyolultabbak annál, hogy ráraksz egy kínzóeszközt a kutyára. Ezeket komolyan kell tanulni. De persze ilyenkor lehet leszűrni, ki menyire igényes kutyanevelés terén, ki mennyi fáradságot fektet bele, kinek való egyáltalán kutya.

Mellesleg amit az előző kérdésedben írtál problémákat kérdező, hogy húz más kutyák és macskák után, ez egyáltalán nem nagy probléma, kb. 5 perc alatt meg lehetne szüntetni fizikai erőszak nélkül egy egyszerű csatos nyakörvvel.

2012. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit nem értetek azon ami a magyarázás részében van. 1 értelmes válaszoló volt, a legelső.
2012. máj. 17. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

figyelj, kutyakiképzéssel foglalkozom. Az első hülyeséget írt. (tedd fel, húzd meg. Mi ebben az értelmes?)

Nincs se "biztonságos használata" se szükségessége.

Nincsolyan kutya, ahol szükség lenne a szögesre.

Ha 80 kilós kutyával mész egy vékony fojtó jobb a hirtelen elindulások stoppolására (pl. macska után) mint a szöges.

Feleljtsd el, és neveld meg a kutyádat

2012. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Abban volt értelmes, hogy a kérdésre válaszolt
2012. máj. 17. 20:28
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
a szögessel sokkal kisebb erőkifejtéssel lehet irányitani egy kutyát, mint a sima láncfojtóval, és a bőrrel. Sokan azt hiszik, hogy az ember szarrá rángatja a kutyát, és letépi a fejét. Már annyira modernek a kutyaiskolák, hogy eléggé elmentek a másik irányba. egyszer megnéznék egy olyan tesztet, hogy elengedek egy nyulat, és utána engedek, egy tükörsulist, egy klikkerest, és egy hagyományos módszerrel kiképzett kutyát. Már most elárulom, hogy a hagyományos módszerrel képzett kutya fog első szóra visszajönni. Viszont. a szöges nyakörvet légyszives ne kezd el otthon egyedül használni. kérj meg egy kiképzőt, hogy tanitson meg a helyes használatra. mert ha megfogadod az első válaszoló tanácsát, és huzod, akkor semmilyen eredményt nem fogsz elérni, és a kutya egy idő után pont leszarja, hogy rajta van, ugyanugy huzni fog. ha pedig ész nélkül elkezded rángatni, sérülhet a kutya. És ezt, hogy kell rendesen használni, nem lehet leirni pár szóban, ahhoz ismerni kell a kutyát, a vérmérsékletét, stb.
2012. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kedves előző, már a "hagyományos" kiképzésben sem használják kb 20 éve a szögest. Tudom, mert én akkor tanultam.
2012. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
# 8, tükör sulis kutyám van, elengedhetsz előtte egy nyulat, egy őzet és egy macskát is akár egyszerre, nem hogy vissza tudom hívni, de még csak el se megy mellőlem, ha azt mondom, hogy nem! Ráfeszül minden idegszálával, látszik, hogy menne, de nem teheti meg. Rajta kívül is tudok még ilyen kutyákat felsorakoztatni, olyat is aki pályán megy a műnyúl után és olyat is, aki még életében nem járt kutyaiskolában. Ez nem az iskolán múlik, hanem azon, hogy meg van-e nevelve a kutya vagy nincs.
2012. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!