Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért hiszik a Rottweilereket...

Mért hiszik a Rottweilereket idegbetegnek?

Figyelt kérdés
Ma vittem a Rottweiler szukámat és Kan kutyámat állatorvoshoz,kocsival mentem beraktam őket a kisbusz hátuljába de út közbe a rendőrök megállítottak.Kérdezték mi van a hátuljában mondom a 2 kutyám,az egyik azt mondja kérem nyissa ki a hátulját én kinyitottam és meglátták a kutyákat és megijedt az egyik majdnem hátraesett,a másik mondta hogy mért nem szóltam hogy veszélyes kutya van ott.És én akkor mondtam nekik ezek nem veszélyes kutyák csak kutyák nem minden kutya veszélyes azért azt mondják rá,erre egyből a rendőr elkezdet kötekedni hogy oltási papír meg törzskönyv szerencse hogy nálam volt és nem tudtak megbüntetni,de nagyon utálom az ilyen embereket.

2012. máj. 17. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt ezért: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2972543-baj-h..


Másrészt azért, mert a média vérengző fenevadaknak állítja be őket.


Harmadrészt pedig azért, mert aki nem ért a kutyákhoz, vagy sosem volt kutyája az csak külső alapján ítéli meg a kutyákat. Ezt értsd úgy, hogy amelyik nagyobb és kicsit erőteljesebb vonásai vannak, az veszélyesnek hat.:) Pl. nekem havanese kutyám van és imádom a nagyobb testű kutyákat is, mindig megállok gyönyörködni bennük, ha látok egyet, főleg ha kutyussal vagyok, akkor kérdezgetek is róla.:) Viszont mielőtt kutyám lett teljesen másképpen viszonyultam a kutyákhoz. Volt bennem egyfajta távolságtartás, ami erősödött, ha erőteljesebb kutyát láttam.:( Ma már tudom, hogy ez butaság és nem így műáködik, de pl. a bullterrierektől a mai napig tartok, pedig sosem volt rossz tapasztalatom velük, egyszerűen ezt nem tudom kiűzni magamból.:S

2012. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudatlanok az emberek.

Én is mindig meg kapom hogy így "harci"kutya úgy "harci" kutya. Semmit nem értenek hozzá az ilyen emberek,csak teszik hogy igen.

Egyébként nekem Amstaffjaim vannak.

Személyes véleményem az hogy pl: egy palota pincsi 1000 X hamarabb támad mint pl: egy Staffi! :)

2012. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért a pitbullokat vérengző fenevadaknak, amiért a német juhászokat sunyi farkasoknak, és amiért a dobermannokat irányíthatatlan időzített bombáknak.

Az emberek nem gondolkoznak, elhiszik, amit a média meg a többi "okos" a szájukba rág. Aki ért is valamit a kutyákhoz, az tudja, hogy minden fajta kezesbárány egyedeket ad - tételezzük fel, hogy nem születnek genetikai roncsok -, de akinek nincs tapasztalata, vagy nem olvas utána egy kicsit, az elhiszi, hogy milyen harcikutyákkal vagyunk körülvéve. Ez ellen nem lehet tenni, ne foglalkozz velük. Én különösen élvezem, amikor az öreg német juhászommal sétálok, és mindenki 10m-es körzetben elkerül. Nagyon muris tud lenni az emberi tudatlanság.

2012. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért mert van egy rakás rottweiler, akik rossz gazdánál vannak, és tényleg idegbeteg módon viselkednek. Ugyanezért nem szeretik úgy általában a kockafejű fajtákat; nem ők tehetnek róla, hanem az őket virtuális péniszhisszabbításként tartó gazdáik.
2012. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza. A roti gazdák felének nem való az a fajta.
2012. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én azt mondom a 2 rottim úgy lett nevelve mint a többi kutyám,nem hortam kutyasuliba.De mégis hallgat a parancsszavakra,mindenkinek való kutya csak nem mindegy mire,volt olyan a hústelepen dolgoztam és az őr a németjuhászával megkapta hogy jó neveletlen a kutya mert ugat és hamis,én akkor a röhögést nem bírtam abbahagyni,hát milyen legyen egy őrző kutya ha nem hamis? Ezt felejtik el sokan hogy van hobbicélra és van őrzésre kutya és az őrzővédő kutyákat összetévesztik a hobbi kutyákkal.
2012. máj. 18. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hamis akkor sem lehet. Hamisnak azt nevezik, ha a kutya barátságosnak mutatja magát, majd minden ok nélkül támad.
2012. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik kutyám egy "hobbicélra" tartott roti (két ovis gyerek mellett élő) akarta megölni. Nem dominancia vagy ilyenek, hanem kivégezni szó szerint. Még ezek után sincs semmi bajom a rotikkal de el kell ismerni, hogy rossz kezekben sokkal veszélyesebb mint más fajták illetve könnyebb is elrontani.
2012. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!