Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni az Amerikai...

Mit lehet tudni az Amerikai Pitbull terrierről?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam róluk!Viselkedèstől az alomszámig!

Sokszor láttam így írva:pit bull vagy:pitbull

Hogy kell helyesen?És miért?Vannak híres pittek ha.igen miről híresek?Milyen pitbullos "szak kifejezések" vannak?Stb...Mindent szeretnék tudni!Nem baj ha hosszú!Lehet link is!:)

De ne olyan, hogy "Google a barátod" !Már kerestem a neten is...köszi.

És kérlek rendesen válaszoljatok.:)



2012. máj. 17. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem sokat tuduk róluk, csak az Animal Planeten láttam valami műsort, amiben azt mondták, hogy sok Egyesült Amerikai államból ki vannak tiltva mert veszélyes kutyák, kutya- és bikaviadalokra tenyésztették és agresszív, a veszélyes kutyafajták listáján is rajta van.

Amúgy a helyesírását nem tudom, mert én is láttam többféle képpen. Lehet, hogy mindenhogy helyes...

2012. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!:)
2012. máj. 17. 21:35
 3/5 VBeata81 ***** válasza:
Cesar Millan kutyái elég híresek. Daddy és Junior. :)De ha ilyen sokat olvastál a fajtáról, szerintem többet tudsz róluk, mint én.
2012. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Hát amit én tudok:

Az angol staffordshire bullterrierből lett kitenyésztve valamikor a 19. század végén. Az angol staffordshire bullterrier pedig az úgynevezett half&halfokból alakult ki (a kihalt angol bulldog és ilyen-olyan terrierek keveréséből).

A pitbull bikahecceken nem vett már részt, azt a kihalt angol bulldoggal csinálták, de miután betiltották, jöttek a kutyaviadalok. Ott pedig kiderült, hogy a bulldog lassú, ezért keverni kezdték terrierekkel. Így jöttek létre a keverék (half&half) kutyák, amelyekből később kialakult az angol staffordshire bullterrier és a bullterrier. Az előbbiből pedig később az amerikai pit bullterrier. Ezek a kutyák kb. 16-18kg-os, vékony, de rendkívül izmos és pörgős kutyák voltak, méretükhöz képest erős állkapoccsal. Ez az igazi pitbull. Ma már létezik egy bully változat, amelyet az afroamerikaik "tenyésztettek" ki, ez egy robusztusabb, lomhább és békésebb típus, inkább hasonlít már az amerikai staffordshire terrierre. Az amstaff pedig a pitbullról lett leválasztva azok által, akik ellenezték a kutyaviadalokat. Ez kb. a 20. század elején történt. Szóval az amstaff gyakorlatilag a pitbull nagyobb méretű küllemváltozata.

2012. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, erről könyvet lehetne írni, arra meg nincs időm...

a név helyesen: Amerikai Pit Bull Terrier egy "t"-vel, külön írva.

híres pit bull pl. Rin-tin-tin (az első filmben még bizony pit volt és nem nj), de a kezdeti amerikai filmiparban a legtöbb kutyaszereplő pit volt. a magyar pit-történelem talán leghíresebb alakja Mózes (GrCh Zwettler's Moses ROM), veretlen, nagyon jó utódokat örökítő kutya volt, természetesen ahogy a legtöbb győztest őt is kerülgetik a pletykák, de elég régen meghalt már, nem tudni ebből mi igaz és mi nem.

szakkifejezés rengeteg van, főleg a bunyós múlttal köthetők össze, de ha erről akarsz tanulni, akkor olvasgasd a netboardos pites topikot. (pl: 4x4, skretch, roll, game, red nose stb)tipp: a pites topikot érdemes csak olvasni, befogadni úgysem fognak az oda írogató bunyósok, viszont ha soká olvasod egy idő után rájössz mit jelentenek a virágnyelven használt kifejezések.

Egyébként röviden: a legjobb sportkutya a világon. ha nyerni akarsz, válassz pitet... két kompromisszum van velük: egyrészt lehet, hogy kutyázós lesz (tehát minden igyekezeted és szocializáció, nevelés, kutyaf.sza ellenére is meg akarja majd ölni a másik kutyákat), másrészt nem bírják jól a hideget. magyarul téli szánhúzásra nem ő a legjobb választás :) de ahol nem szükséges falkában dolgoznia, ott mindent megtesz azért, hogy ő legyen a legjobb. hisz erre tenyésztették.

ha pitet akarsz venni, akkor érdemes beleásni magad a fajta jelenlegi helyzetébe. mivel a tiltás még ma is rányomja bélyegét a pitesek természetére a legtöbbjük nem veri nagy dobra a tenyésztést (még a nem bunyósok sem), nem nagyon van honlapjuk, nem is nagyon hirdetnek. amit az expresszen találsz, annak a java szaporító, vagy keverék (vagy szaporítós keverék). súlyhúzó versenyeken érdemes ismerkedni, élőben elbeszélgetni pitesekkel, tartókkal, és úgy keresni szimpi tenyésztőt.

2012. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!