Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna tennem?

Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

1 órája vittem le a kutyámat az esti sétára. Ő egy 7 hónapos havanese és éppen tüzel, szóval nem is engedem el pórázról. 10 perce lehettünk lent, amikor megjelent egy kan kutya és elkezdték szaglászni egymást, amivel nem is volt baj, mert gondoltam, ha meglátom a gazdáját, akkor szólok neki, hogy addig fogja meg a kutyust, amíg elmegyünk, mert ugye nem szeretnénk kiskutyákat.:) Igen ám, de a gazdája nem jelent meg, szóval próbáltam közel kerülni a kutyához, hogy megnézzem van-e bilétája, vagy valami a nyakörvén, ami jelzi, hogy kihez tartozik, de mindenáron az én kutyámhoz akart csak férkőzni. Mivel nem láttam rajta semmit és nem is tudtam, hogy kit kellene hívnom, ráadásul egyre nehezebb volt kettőjük közé állni, szóval úgy gondoltam, hogy elindulok szétnézni a környéken hátha megtalálom a gazdit. Nem találtam.:(


A kutya egyre jobban nyomult én meg nem vagyok egy nagy darab lány és egyre jobban megijedtem. A környéken senki sem volt, úgyhogy féltem, hogy nagy izgalmában nekem ugrik majd, hogy elérje a célját. Sajnos egyre jobban bepánikoltam, szóval próbáltam elkergetni a kutyát úgy, hogy hangosan rászóltam. Meg is torpant, de aztán megint jött. Próbáltam a lehető legnagyobbnak látszani, de erre elkezdett jelölgetni egy bokrot melletünk, aztán erőteljesen kaparni, amit én úgy értelmeztem, hogy nemhogy nem fél tőlem, de tudatni akarja, hogy ő a főnök. A párom pont ekkor érkezett haza a munkából és hívott, hogy hol vagyunk, szóval rohant oda és mikor ő rászólt, rögtön lehajtotta a fejét a kutya, szóval megadta magát és így haza tudtunk jönni, mert már csak tisztes távolságból követett.


Tudom, hogy nagyon rosszul tettem, hogy bepánikoltam, de sajnos nem tudtam befolyásolni, akárhogy próbáltam nyugtatni magam, hogy nincs baj.:( Aztán már az jutott eszembe, hogy biztosan a kutya is érzi, aztán még én is hallottam, hogy remegett a hangom, amikor rászóltam, hát még a kutya.:/ A szívem szakad meg érte és nagyon aggódom, hogy elütheti egy kocsi. Kit kell ilyenkor hívni? Budapest XI. kerben lakunk Gazdagréten. Hogyan kellett volna közelíteni a kutyához? Biztos nem használt a helyzetnek az sem, hogy a kutyám tüzel.:( Most eléggé elkeseredtem, hogy nem találtuk a gazdiját.


2012. máj. 17. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ezen ne aggódj most már, hogy hol lehet a gazdija. Nem csodálom, hogy megijedtél... nagytestű volt? Egyébként volt nyakörve? Az, hogy csak úgy sétál... arról csak a gazdája tehet. Elég durva. De Te meg tanultál ebből az esetből és ha netán megint lenne hasonló, már jobban össze fogod tudni szedni magad. De a lényeg, hogy mindketten megúsztátok!
2012. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, nyugi. Egy tüzelő szuka mellől nagyon nehéz elkergetni egy kan kutyát, valószínűleg a párod megjelenése és a határozott fellépése kizökkentette a kutyát, ezért ment el.

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni a kóbor kutyussal, mert ha most le is mentek megkeresni, akkor sem tudnátok magatokhoz fölvinni a kutyád miatt. Ha holnap is találkoznátok, akkor többet tudsz tenni. Ha a kutyáddal vagy, akkor őt vidd haza, a másikat meg állatorvoshoz, hátha van benne chip. Ha nincs, akkor próbáld meg menhelyre bevinni.

2012. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj csak máskor, hogy ilyenkor a kanuk teljesen begerjednek. Nagyon nehéz tőlük megszabadulni. Nekünk is kanunk van és ha érzi a levegőben, hogy van egy tüzelő szuka, akkor teljesen kész lesz. Támadni nem hiszem hogy szoktak, mert nagyon a szukára koncentrálnak ilyenkor.
2012. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor volt, mint egy kisebb vizsla, de közép és nagy termetű között volt a mérete. A lényeg, hogy elég nagy volt, hogy megijedjek!:)


Sajnos tudom, hogy haza nem hozhattam volna, csak most olyan tehetetlennek érzem magam. Néhány hete az én kutyám is eltűnt a szemem elől pár percre és mindketten nagyon megijedtünk, szóval tudom milyen érzés, ha eltűnik az ember kutyája.:(


A múltkor egy goldent láttunk kóborolni, akkor felhívtuk a tudakozót, hogy kit kell ilyenkor hívni és átirányítottak az illatos útra, akik nem vették fel, de nem hiszem, hogy este kijönnének egy kutyáért, bár még nem léptem kapcsolatba velük soha.


A kutyán volt egyébként nyakörv, de bilétát nem láttam és amennyire meg tudtam figyelni semmi nem volt a nyakörvén, ami alapján be lehetne azonosítani.:(


Szerencsére ez volt a kutyánk első és utolsó tüzelése is, mert pár hónap múlva ivartalanítva lesz. Ez biztosan nem fog hiányozni.:) Ráadásul pont abban a szakaszban van, amikor már fogadná a kanokat, állandóan tolja oda a fenekét, szóval még jó is, hogy meg volt kötve, mert akkor még meg is sérülhetett volna.:(

2012. máj. 17. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most semmi értelmeset nem tudok kinyögni, csak annyit, hogy örülök, hogy vannak még jó emberek :).
2012. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Esetleg annyit tudsz csinálni, hogy felrakod a netre, hogy a környékeden kóborol egy kutya! [link]

Ezt sokan nézik, van olyan rész is, hogy eltűnt kutya.. kicsit nézd át, hátha valaki pont keresi! Mivel nincs róla fényképed nagy vonalakban írd le, hogy hogy nézett ki és hogy hol láttad! Egyszer volt párom kutyája is eltűnt, kiszökött! Pólustól egészen kőbányáig a Harmat utcáig!

2012. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet! Köszönöm, fel is töltöm!:)


Közben mondtam másoknak, hogy ha valaki keresné, akkor mondják, hogy itt láttam. Az egyik lány mondta, hogy pont tegnap beszélgettek arról, hogy a környéken kóborol egy kutya nyakörvvel és a leírásom alapján ugyanarról a kutyáról van szó. Tehát nem tegnap szökött el.:(

2012. máj. 18. 08:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg még olyan oldalakat tudnátok linkelni, ahol az elveszett kutyusokat keresik a gazdáik?
2012. máj. 18. 08:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Tedd fel ide is!

[link]


Ill. írj facebook-on Max Ex Illatos Útnak, ki fogják posztolni ő is, ill. írj a Noénak is.

Ha pesti lennék és elveszne a kutyám, ezen a két helyen nézném meg legelőször, hogy nem tudnak-e valamit az elveszett kutyámról.

2012. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bízzunk benne, hogy meglesz a gazdi! A net-boardon is van olyan rész, ahol a gazdik keresik a kutyát! Belinkelem azt is : [link]

Esetleg megnézheted ezt is: [link]

Sajnálom szegény elkóborolt kutyákat!

2012. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!