Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol farmon birkát terelni...

Angol farmon birkát terelni mudival? Jó ötlet ez?

Figyelt kérdés
Nagy álmom, hogy Angliában dolgozhassak pár hónapot egy birkafarmon. Vinném a mudimat is. Tegyük fel, hogy találok ilyen munkát, mit gondoltok, vajon helyt tudnánk állni ott? 19 éves vagyok, van egy 5 éves mudim. Van munkavizsgája, voltunk 1-2 versenyen is, egyik évben pedig 2 hétig őriztünk birkát és nagyon ügyesen csinálta. Sajnos mostanában elég kevés lehetőségünk van terelni, ezért nem nagyon van formában, de biztos, hogy 1-2 nap alatt visszaszokna. Csak kicsit izgulok, vajon hogy fogadják őt a borderekhez szokott angolok? Mondjuk ott sem teljesen ismeretlen ez a fajta terelési stílus, a többi angol terelőkutya nem úgy dolgozik, mint a borderek, csak ők a legnépszerűbbek. Szóval, jó ötlet ilyen munkát keresni?

2012. máj. 18. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel terelőkutya, a vérében van a terelés. Ő nem felejti el, hogy hogyan kell azt csinálni. Szerintem nyugodtan körül nézhetsz, és ha találsz ilyen munkát, rajta! Indulás!
2012. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, nagyon jó lenne, ha sikerülne. Biztos nagyon hasznos tapasztalat lenne.
2012. máj. 18. 11:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A mudit csak "messziről" egy lány honlapjáról ismerem és és bizony sokat olvastam erről a fajtáról, aki - bár nekem nincs vele kapcsolatom - de az olvasottak alapján kijelentem, hogy bizony méltó "ellenfele" lehet egy bordernek is .......!!!


Hát irigylésre méltó az elhatározásod és ha nem a vakvilága készülsz akkor csak hajrá! Sok sikert!

2012. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Igazából ami miatt aggódok az nem az, hogy a mudi nem lenne olyan jó terelőkutya, mint a border. Csak sok mindenben különbözik. Pl. általában makacsabbak (birka mellett), kevésbé precízen engedelmeskednek az utasításoknak. Nekik olyan feladatok valók, amiket önállóan oldhatnak meg, kevés utasítással. Meg rutindolgok, pl. ha rendszeresen egy bonyolult karámrendszeren kell áthajtani az állatokat, akkor nem kell azt 10 centinként levezényelni, hanem megy magától. Ha túl sok utasítást kap, azt úgy értelmezi, hogy valamit elrontott. Ráadásul sokkal kisebb távolságot tartva kerüli meg a nyájat, kezdő kutyák például hajlamosak belerohanni a közepébe. A borderek meg pont ellenkezőleg, nagy ívben mennek, náluk elvárás, hogy a fél világot megkerülve kerüljenek meg 5 birkát. Meg sokkal precízebben engedelmeskednek. Az angliai körülmények miatt pedig szerintem inkább elvárás, hogy borderesen tereljen a kutya. De lehet, hogy csak túlaggódom, amikor voltam 2 hétig nyájat őrizni, előtte nagyon féltem, hogy mi lesz, rémálmaim voltak, hogy majd mind elszökik, de aztán nagyon jó volt, szinte semmi dolgom nem volt, napi 8-10 órában csak olvastam, időnként kiküldtem a kutyát, hogy hozza vissza a nyájat, ha nagyon elkóboroltak.
2012. máj. 18. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bakker:) pályát változtatok - így 40 évesen ideje is - és megyek bírkát terelni mudival:)

Bocsi az előző voltam, és ne haragduj ebből ugyan sok hasznos információt nem kapsz, de nagyon jó ilyet olvasni és valóban sok sikert kívánok Neked és a Kutyádnak is!

2012. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek angol fórumok vagy blogok? Lehet ott nagyobb szerencsével jársz és jobb infókat kapsz.
2012. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A netboard Mudi fórumain kérdezősködj, hátha van valakinek konkrét tapasztalata is!

Itt:

[link]

Vagy itt:

[link]

Meg esetleg még itt, a Terelés topicban:

[link]

2012. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de tudtommal Angliába csak 6 hónapos vesztegzár után engednek be bármilyen kutyát. Mivel sziget ott évszázadok óta ismeretlen a veszettség ezért nem is oltanak ellene, de pont ezért nagyon szigorúak a szabályok. Ennek azért nézz utána.
2012. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva vagyok vele. Borderem van, de csak marhacsordát tud terelni, mert nincs a környéken birkanyáj. De megoldja. A te mudid is meg fogja oldani. Okosak, gyorsan tanulnak, a mudi technikája is finomodik, a birkák is megszokják. Hajráááá!!!

Angliába nincs 6 hónapos karantén, csak az útlevélen kívül vérvizsgálat is kell.

2012. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18:56-os, nem én pontoztalak le, de Angliában már lazítottak a szabályokon, már nem olyan szigorúak.
2012. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!