Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hűtlen a kutyám? Többi lent!

Hűtlen a kutyám? Többi lent!

Figyelt kérdés

Fél éve van nálam egy felnőtt kutya,az előző gazdája a lelkét is kitette érte,rengeteget foglalkozott vele!

Abszolút nem érdekli senki és semmi,amivel nincs bajom,mert hát ilyen és kész,elfogadom!De jutifaliért bárkivel elmenne!

A napokban már előfordult,de ma amikor az egyik kutyás barátunk jutifalis zacskót elkezdte csörgetni megszűntem létezni!Konkrétan zokszó nélkül elment volna vele ha nincs pórázon és nem csak vele,bárkivel!:(

A kaján kívül semmi nem érdekli és az sem hogy ki adja neki a kaját!

Én a harmadik gazdi vagyok,de az előző gazdánál évekig volt!Előtte viszont biztos hogy bántalmazták,mert semmilyen ragaszkodás sincs ebben a kutyában!

Azért akartam egy kutyust hogy társam legyen,hűséges társam akit szeretek és ő viszont szeret....de nem a jutalom falatért!

Őt csak a kaja élteti,és tök mindegy hogy ki adja neki előtte a parancsot bármit megcsinál bárkinek,egy kis kaja reményében!

Akkora csalódás volt ezt látnom hogy most nem is tudom mit gondoljak...szeretem,imádom de nekem nagyon hiányzik az a híres kutyás ragaszkodás amit a többi kutyán látok!

Van egy ismerősöm aki most fogadott be egy évek óta kóborolt kutyát és az jobban ragaszkodik a gazdájához mint az enyém hozzám!

Mégis mit csináljak?Nem fogom jutifaliztatni,mert nem azt akarom hogy azért szeressen!Ráadásul ha az előző gazdáját sem tudta értékelni aki éveken át dolgozott vele,akkor engem sem fog!

Légyszi segítsetek!


2012. máj. 18. 14:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem iratkozz be a kutyáddal egy kutyaiskolában alap tanfolyamra, abban benne van az élelem megtagadás, ami a te kutyádnak jól jönne. Nem csak arra jó, hogy ne lehessen elcsalogatni mellőled, hanem arra is, hogy ne mérgezhessék meg.


Az én kutyám is ilyen egyébként, csak őt nem a kaja motiválja (jutalomfalat), hanem az emberek, pár kedves szó, egy kis gügyögés, és már menne is el az "új családjával". :D

2012. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
10%

Nem vagyok nagy állatszakértő de:


1. szerintem inkább egy kölyökkutya kéne neked aki melletted nő fel így tuti meg lesz a ragaszkodás

2. "Előtte viszont biztos hogy bántalmazták,mert semmilyen ragaszkodás sincs ebben a kutyában!"

Ha bántalmazták volna akkor ő is bántalmazna téged meg mindenkit...

2012. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Az előző gazdival járt iskolába!Agility-re stb stb és ilyen!

Most biztos le leszek szólva de teljesen ki vagyok ábrándulva,nagyon rossz érzés!:(

2012. máj. 18. 14:16
 4/25 lakle ***** válasza:
84%
Jaj ne pánikolj! Az én kutyám is nagy zabálós, pedig kölyökkora óta velem van. Foglalkozz vele sokat, tanuljatok trükköket és ne engedd meg, hogy etessék. Csinálj vele kötődős feladatokat. Szólítod a nevén, ha a szemedbe néz jutifalat. Azt is lehet, hogy csak feladatra kap enni. Mivel felnőtt már és több gazdája is volt ne siettesd, türelem.
2012. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Minden tud amit csak kell!Nagyon szépen is teljesíti őket,de nem értitek!Nem sziplán "lehúzza" az embereket a kajával és utána otthagyja őket a francba hanem el is menne velük!Direkt szólítottam ahogy a zacskóval csörgött az ismerősünk és rám se nézett,abszolút megszűntem létezni!És mikor elváltunk még ment volna az ismerős után ha nem húzom vissza a pórázt!:S

És én tényleg,nem azért akarom hogy szerezzen mert jutifaliztatom!:(

Rengeteget simogatom,sokat leviszem de nem akarom hogy a kaja miatt szeressen!

2012. máj. 18. 14:22
 6/25 A kérdező kommentje:
szerezzen helyett szereSSen!
2012. máj. 18. 14:23
 7/25 anonim ***** válasza:

NYUGI!

Nem tudom mennyi időt töltesz vele? lakásban laktok vagy kertes házban?milyen fajta? nagy testű vagy kis testű ha keverék?

hova jársz sétáltatni? park? erdő?az előző gazdija mért vált meg tőle?

2012. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom :( És még azokat nézik le akik előre megtervezik, hogy milyen kutyát akarnak és honnan. Csak ők aztán nem fognak csalódni. Neked egy olyan fajtát kellett volna választani aki ragaszkodóbb és egy olyan kutyát akit te nevelhetsz fel. Nem hiszem, hogy a kutyaiskola segít egy ilyen kutyán, elvégre ez a jelleme. Lehet hogy szófogadóbb lesz és nem megy oda másokhoz, de attól még akarni fogja, azt nem lehet kinevelni belőle.
2012. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Te hogyan és mikor jutalmazod?

A suliban volt egy gazdi, aki rendőrkutyát akart faragni a német juhászából. Ugye nagyon fontos a pozitív megerősítés, de a agzda azt mondta, hogy egy rendőrkutyát nem szabad elkényztetni (a jutalnazást ennek fogta fel) így sosem jutalmazott, simziett, csak annyit mondott hogy okos kutya, vagy ha nem teljesítette a parancsot motivácó hiányában akkor büntette. Persze a kiképző próbálta a gazdit 'nevelni', észhez téríteni, és azt mondta neki, hogy akkor majd ne csodálkozzon, hogy a kutyája bármit megtesz majd egy olyan embernek, és el is megy vele, akinél egy pár finom falat.

Náltok is szinte ugyanez a helyzet. A kutyáknál nincs szeretet, (írtam ki erről kérdést, végül kiképzőkkel vitattam meg), a feltétel nélküli szeretetet valójában a ragaszkodásra és a tekéntély miatti figyelemre mondjuk. És kihez ragaszkodik a kutya? Akkitől ENNI kap, és aki megbízható vezető. De egy megbízbató vezető mellett nem kell, élelemért küzdenie, a vezető mindig ellátja őt táplálékkal.

2012. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Szóval ne fukarkodj a jutalommal, mert mint írtam, a kutya a vezetőjéhez ragaszkodik, és az a vezetője, aki élelemmel látja el!
2012. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!