Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bolíviai és mongol...

Milyen bolíviai és mongol kutyafajták vannak? Hol van kennel, ami egy ilyen kutyafajtának a tenyésztésével foglalkozik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 17:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Külön kell írni a bolíviai és mongol kutyafajtákat. Az egyik sorba írandóak a bolíviai fajták, a másikba viszont a mongolok.
2012. máj. 19. 09:16
 2/9 0a0n0e0tt ***** válasza:
Humbug kutya azthiszen mongól de nem vagyok benne biztos.keressél még rá de ez nagy kutya
2012. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem találtam róla semmit. Mondjunk több mongol vagy bolíviai kutyafajtát.
2012. máj. 19. 16:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Mongol kutyából csak egyet tudok nevesíteni, a bankhar vagy máshogy írva banhart.

Ez a mongolok pásztorkutyája, gyakorlatilag a tibeti masztiff legközelebbi rokona, szinte teljesen úgy néz ki, csak szikárabb, hosszabb lábú és kevésbé tömeges, hogy a pásztoréletmódhoz minél jobban alkalmazkodjon.


Agaruk is van, de azt nem tudom hogy hívják.

2012. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy a mongol fajtákat mondtad, az a kérdés, hogy milyen kutyafajták származnak Bolíviából?
2012. máj. 21. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt van egy lista a kutyafajtákról országok szerint: [link] Sajnos egyik országot sem találtam meg benne, de Oroszországnál találtam egy olyat, hogy mongolian shepherd dog, vagyis mongol juhászkutya. Megkérdezhetem amúgy, miért kell pont ez a két ország?
2012. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, találtam egy olyat, hogy hairless khala. [link]

Azt írja, ez a fajta egész Dél-Amerikában elterjedt, minden országnak megvan a maga külön változata. A khala szó bolíviai kecsua nyelvjárásban meztelent jelent.

2012. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy bolíviai fajta: [link]

Ez még nem elismert fajta, most találta meg egy felfedező. A z orruk különlegesen módosult, ezért nagyon jó a szaglásuk. Már a hadsereg is érdeklődik, ha beválik, drog-és bombakereső kutyának fogják őket tenyészteni.

2012. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Bolíviát hívhatjuk a bizarr kutyák országának is.
2012. máj. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!