Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig hagyhatok egyedül egy...

Meddig hagyhatok egyedül egy mopszot, hogy viseli?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyáron egy mopszot és az első 2,5 hónapban otthon tudnék vele lenni aztán pedig valamikor 8 órát egyedül kéne maradnia,hogy viseli az egyedüllétet?

2012. máj. 18. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egészen jól tűrné abban az esetben, ha reggel mielőtt elmész otthonról tesztek egy jó nagy sétát a környéken, ami rendesen lefárasztja.

Egyébként a Mopsz társasági kutya, szóval elméletileg rosszul viseli az egyedüllétet, de én amondó vagyok, hogy ha elfoglalja magát a kutya alvással, akkor nem foglalkozik azzal, hogy egyedül van, ahhoz hogy aludni tudjon abban a 8 órában az kell, hogy fáradt legyen, azt pedig azzal érheted el, hogy mielőtt elmész sétálsz vele egy jó nagyon, amit egybe is köthetsz tanítással, játékkal.

Én egyébként még javaslom otthonra is azokat a játékokat, amik le tudják kötni a figyelmét arra az esetre, ha már kipihente magát és felébred, mondjuk egy préselt csont, az például az én kutyáim körében nagyon népszerű és egy egész napot el tudnak vele szórakozni, plusz a fogukat is tisztítja.

2012. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez kizárólag szoktatás, nevelés és foglalkozás, nem pedig fajta kérdése. Ha idejében hozzászoktatod az egyedüllétet, nem kényezteted el, és mielőtt elmész, alaposan megmozgatod, nem lesz semmi gáz.
2012. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban szoktatás kérdése.Az én mopszomat elrontottam,mert jöhetett mindenhová és megszokta,hogy mindig velem van.Ha egyedül hagyom otthon akkor feltalálja magát...mikor mivel,bánta már könyvem a dolgot.A csont jó azzal elvan egésznap.A legfontosabb,hogy nagyon sétálj vele,merüljön le mielött elmész otthonról.
2012. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Akkor majd elviszem sétálni mielőtt elindulnék. :)
2012. máj. 19. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!