Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám, mit...

Agresszív a kutyám, mit tehetnék?!

Figyelt kérdés

10 hónapos német juhászom szocializációját elrontottuk, így agresszív a kutyákkal. Mindegy, hogy kan, szuka, kicsi, nagy, nekik megy, és alig lehet leállítani.

Járunk oktatóhoz, ő nem igen találja a módszert, gondolkodtunk már mindenen. Szájkosárral való ismerkedtetés, nyugodt kutyákkal találkozás, és még sorolhatnám. Azt is kipróbáltuk, hogy kikötöttük, amíg a nyugodt kutya (az oktató kutyája) mellette dolgozott. Őrjöngött, hisztizett, ment volna neki. Amint megérzi egy kutya szagát, vagy lát egyet, mindegy milyen messze vagyunk, odarohanna.

Gondolom mindezt dominanciából teszi. Hogyan lehetne helyrehozni?

Már az is megfordult a fejemben, hogy össze kéne hozni egy nála dominánsabb kutyával pl. egy kaukázusival, aki megregulázná, de akkor meg sérülés lenne belőle. Sőt, azon is gondolkodtam, hogy valami kemény kutyás embernek odaadom egy időre, aki betöri.

Emberekkel egyébként nem agresszív, barátságos velük, csak kutyákkal ilyen.


Segítsetek, bármilyen használható ötlet jól jönne, amit az oktatómmal közösen vagy akár egyedül is megtehetnék, hogy ne legyen ilyen :( Sétálni sem tudom vinni, mert rohanna oda a kerítéshez a többi kutyához.. :( És közben feláll a hátán az összes szőr, és ugat, morog vicsorog, szörnyű :(


Ne haragudjatok, ha hosszú lett, de már nagyon sürgető probléma, hiszen nő, egyre nagyobb a mozgásigénye, és egy kertben nem lehet úgy lefárasztani, mintha sétáltatnám... De így nem merem elvinni.. Vagy pont az lenne a megoldás? Én már nem tudom :(((


Köszönöm előre is!!



2012. máj. 18. 21:07
1 2
 1/17 At7tila ***** válasza:
10%
Szia. Én ajánlom neked a szöges nyakörvet. Az én kutyám is hasonló helyzetben volt, míg nem használtam a szöges nyakörvet. Tudom sokan ezt állat kínzásnak találják, de úgy látom, hogy neked már 'nincs más ötleted'. Remélem tudtam segíteni.
2012. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Vegyetek mellé egy kisebb kutyát, amelyik nyugodtabb, vagy pl egy pulit, azt hiába harapja max tele lesz szőrrel a szája.
2012. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress másik oktatót.
2012. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell egy másik oktató! Nincs olyan, hogy nem lehet a kutyán segíteni! A megfelelő szakember tud nektek segíteni, hidd el! Csak ne add fel!
2012. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A másik oktató választása elég húzós lenne, mert a mostani helyben van, a suli is közel van, nem kell sokat szenvednem az utcán a kutyával, míg odaérek.


Szöges nyakörves ötletet ki támogatja még?


Vagy azt, hogy valaki más, kemény ember betörje?


Vagy esetleg lehet ezt azzal enyhíteni, hogy fokozatosan sétáltatom, és fokozatosan engedem a kerítésekhez?


És ha betartanám a falkavezéri teendőimet? Habár az inkább emberekkel van, nem más kutyákkal... Nem tudom mit tehetnék... Beszélni fogok a mostani kutyaoktatóval, hogy most már tényleg tegyen valamit, vagy ajánljon egy embert, akihez elvihetem, mert hamarosan még több gond lesz belőle... (Így is sok van, tudom, hogy én is <sőt, csak én> vagyok a hibás, de szeretném helyrehozni..)

2012. máj. 18. 21:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a Cerberos kutyasulit ajánlom, az egy problémás kutyákra specializálódott kutyaiskola, van ott rehabilitációs program agresszív és félős kutyáknak is.


Ne keseredj el, még van esélyetek, hiszen hányattatott sorsú, agresszív, ezer menhelyet megjárt idős kutyákat is tudnak rehabilitálni, akkor a te kis 10 hónapos kutyusodnak (aki még "tini") kitűnőek az esélyei.

2012. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szöges nyakörv nem jó ötlet, és a 0%-ban (!) hasznos válaszokat adó válaszolón kívül senki nem tartja jó ötletnek.


Betörni? Ő nem egy vadállat, hanem egy agresszív (?) kutya. Egy jó kiképző megkeresi az agresszió okát, ami lehet határtalan dominancia, lehet félelem, bizonytalanság, és miután a probléma eredete feltárul, gyökerestül oldja meg a problémát. Például, ha egy kutya félelemből támad, akkor rehabilitációval segítenek túl lenni a félelmen, s innentől már az agresszió is megszűnik.


Én még mindig azt mondom, hogy Cerberos, de sürgősen. Mondd azt is a telefonban, hogy az odajutás nagyon nehézkes, esetleg van e valami alternatíva ahogy odajuthatsz a kutyáddal.

2012. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom az,hogy az ilyen pórázon őrjöngő kutyák legtöbbje,ha elengedik abban a pillanatban,nem hogy harapjanak,hanem egyből barátságosak lesznek,esetleg még el is szaladnak,ha a másik közeledik.Persze lehet,hogy a tied más,de nagy az esély,hogy olyan,amilyenek írtam...Írod,hogy már messziről őrjöng.Meglehet próbálni,hogy egy kiegyensúlyozott,mindenképp nagytestű kutyát bevonni.Mikor már messziről kezdi,mondjuk olyan 3O-5O méter,elengeded.99%-ra biztos vagyok,hogy ahogy közeledik a másikhoz és távolodik tőled,mind jobb és jobb fiú lesz :)) 1O hónapos kölyöknél még hiányzik az az igazi bátorság,főleg egy nagyobb,felnőtt,magabiztos kutyával szemben,hogy harcba szálljon vele,főleg,hogy a gazdi is mind messzebbre kerül s a póráz által adott biztonságérzet sincs....S ha így van,továbbá már csak nevelés kérdése,mivel egy félős kutyáról van szó.
2012. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a # 8-assal. Ilyen esetek megoldására vannak a nagytestű, domináns terápiás kutyák, akik nem ijednek meg egy nagyszájú 10 hónapos kölyöktől. Nem tudom hol laksz, de sajnos az országban kevés helyen van olyan kutyaiskola, ahol esélyed van rá, hogy segíteni tudjanak.


A falkavezérség meg nem csak az emberekkel szembeni agressziót oldja meg, hanem a kutyákkal szembeni agresszión is segíthet. Épp az a lényeg, hogy a döntési jog a vezéré, egy huszonötödik senki a falkában nem dönthet úgy, hogy bárkit is engedély nékül megtámad és veszélyezteti a falkát!


Volt-e már a kutyád valaha is szabadon más kutyák között?

2012. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked a szögest semmiképen nem ajánlom. Azt kezelni kell tudni.

Elhiszem, hogy roppant kényelmes a helyben lévő oktató, csak éppen a kutyádon és rajtad nem tud segíteni. Végül is maradj meg mellette és pár hónap múlva már sétálni sem fogod elvinni a kutyádat.

Vagy időben megfelelő emberhez jutsz, aki segít, főleg Neked, vagy másfél, két évesen a kutyádat már a megszokott dolgokban sem fogod tudni kezelni.

2012. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!