Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hi. Szerintetek való nekem...

Hi. Szerintetek való nekem labrador? Többi lent

Figyelt kérdés
most fogunk költözni a fövárosba. azt tudom hogy nagy a mozgásigénye de mégi szeretnék egy labradort napi 1-2 órám lenne vele foglalkozni vele. am a 13. kerbe költözünk és ott van nemmesze egy kutyás futató. szerintetek?
2012. máj. 18. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
1-2 óra? Ne haragudj de ez még séta szempontjából is kevés, pedig amellett tanítani, foglalkoztatni is kell, no meg persze játszani vele. Bocsánat, de úgy gondolom nem lenne így jó élete.
2012. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor szerinted milyen kutyát vegyek?
2012. máj. 18. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

hát én nem nagyon ajánlom így 1-2 óra az nagyon kevés,főleg ha kölyköt akarsz annak rengeteg foglalkozás kell az elején! 1-2 óra talán macskára elég:)

De ha nagyon akarsz kutyát,nézz körül menhelyen egy idősebb példányt,vagy ami már olyan 7-8 hónapos és szobatiszta mert egy kölyköt minimum 2 óránként le kell vinni hogy szobatiszta legyen..

Amúgy kis mozgásigényű a mopsz is a francia bulldog is ,nagy testűbe a bourdeuxi dog pl. de kölyökként ők is rengeteg törődést igényelnek..

2012. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátnőméknek labijuk van, felnőttként fogadták örökbe, vakvezetőnek tanult. 1 óra séta, rohangálás után elfárad és pihen. Az ovis oktatónknak borderei vannak, ő 1,5 óra alatt lefárasztja őket, pedig ez a fajta is híres arról, hogy alap hangon is 2,5-3 óra kell a kifárasztásukhoz. Szóval ebből azt akarom mondani, hogy nagyon függ a foglalkozás, séta minősége, hogy feladatokat kapjon a kutya és közben agyilag is lefáradjon. Ha megtanulod hogyan fáraszd le a kutyát minőségileg, akkor akár 2 óra is elég lenne egy labinak, ezt reggel-este értem, tehát napi 1-1 óra azért kell neki! De ha csak kiviszed a futtatóra és a kutyákkal játszik, szaladgál, semmi több, akkor valóban kevés neki ez az idő, amit írtál!
2012. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit írtam, felnőtt labira értettem, ahogy előttem írták, egy kölyök kutyát 2-3 óránként le kell vinni stb.
2012. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Panelba van labim!!!! és semmi baja nincs nagyon jól érzi magát ha kell egész nap alszik de esténként a 7től 8ig az övé plusz napközbe még eü. séták vannak 3x amik kb. 20percesek
2012. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-2 óra? És te kutyát akarsz tartani? Bármilyen kutyát veszel, ölebtől kezdve a német juhászig több óra foglalkozás kell nekik !! Főleg az ölebeknek, mivel azok társasági kutyák, és belebetegednek ha nem lehetnek folyton gazdiközelben. a nagyobbak meg attól, ha nem mozoghatnak, szellemileg nem fárasztják őket le.
2012. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!