Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes német juhászom...

10 hetes német juhászom harapdos és nem tudom mit tegyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már mindent megpróbáltam, pl le fogtam a bőrt a szája a alá, semmi.

Rácsaptam az orrára, semmi, fogtam és ott hagytam, és semmi

Sokszor érti, h mit kérek tőle, és be is tartja, hogy nem harap, de bevaditja magát, holott én még csak játszani sem játszok vele, és ma pl. olyan erősen belém kapott, játékból, hogy véresre kiszaggata a bőrömet....

:(((((((

Nem tudom mit tegyek, de kezdek félni., hogy ez már nem csak bájos kölyökcsíny, mert már vérzett is ez a kis csíny....:((((((((((


2009. jún. 27. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 10hetes Boxerem van és bizony ugyanígy viselkedik:) Fontos, hogy màr ekkora korban tisztázzátok, ki a főnök. Ha erélyesen rászólok, hogy "NEM!" ezt megérti, vagy ha semmi nem használ, jön az összetekert újság, attol nagyon tart, pedig csak 2x legyintettem meg vele egy picit. 10hetesen még baba az a kutya, nevelni kell és elobb-utóbb ért majd a szóból, te meg légy vele türelmes és következetes!
2009. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Többet kell vele foglalkozni, hogy meglegyen a játék helye is. Pl. délutánonként játék, de máskor nem harap.

Ha máskor is játszana (mert neki ez játék) akkor azért mert nem törődsz vele eleget. Ilyenkor bennük van az ösztön is mi csibészeltünk vele kiskorában egy rongyot húzott és azzal játszottunk. Persze óvatosan, a fogai miatt mármint nem szabad őt rángatni, nehogy kilógósodjon a foga.

2009. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Nagyon egyszerű! Óbudán vannak kisállat-shopok, ahol vegetáriánus kutyákat lehet kapni. Az egyik szomszédom vett egy pitbull terriert és, ha nem a saját szememmel látom el se hiszem. Rászokott a répára. Sőt, a csontot el se fogadja, egyik alkalommal állítólag megevett egy tál zöldborsófőzeléket. Szerintem hívd fel őket és kérdezd meg, hogy van-e német juhász vegetáriánus kiadásban?
2009. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz?

Hogy jön ez ide?

Komolyan mondom, egy normális kérdésen is ugatni kell?

Ennyi h.lyét egy rakáson!!!

Nagy az Isten állatkertje, csak alacsony a kerítés......

2009. jún. 28. 10:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolod, hogy csak úgy kidobnám a mostani német juhászom, csak mert egy degenerált ilyeneket ír?

Amúgy sem veszlek komolyan, ....persze,.... ha valami nem megy, azt hagyni kell, mi?

Vegyek egy "vegetáriánus" kutyát, még ha átvitt értelemben is mondod? Mert ez csak igy működik, ha valamivel nem vagyunk megelégedve, akkor veszünk egy jobbat, szebbet, mást?????

Na az ilyen felfogású "emberek" miatt van annyi kidobott állat, és annyi éhező kutyus a menhelyeken....

Nevetséges....

2009. jún. 28. 10:30
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem arra értettem, hogy soha nem játszom vele, és azért olyan vad, hanem éppen az ominózus percben nem azért megyek oda hozzá, h játszak, mégis azt hiszi, és bevadul!!!

Játszok én vele eleget, ha a lábamra teszi a fejét, és elalszik, akkor inkább ott őrzöm az álmát, és együtt vok vele!!!!

2009. jún. 28. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a "testi fenyítést", inkább hagyd ott, ha durván játszik, akár hangos "au" felkiáltással, szorongathatod a kezed, mintha nagyon fájna, bánatos képpel, a lényeg, hogy fejezd be a játszást egy időre. Ha az otthagyás nem elég, irány a másik szoba, ajtót rácsukni, gondolkodjon csak.

Épphogy felkorbácsolod vele az ösztöneit, ha belemész a játékába azzal, hogy lefogod meg megütögeted. Őt nem lepi meg annyira, ha a durvaságra durvasággal válaszolsz, megszokta a testvéreinél ezt a dolgot, viszont ha befejezed a játékot, szó nélkül otthagyod vagy elzárod 5 percre, el fog gondolkodni a dolgon. Nem elsőre, de ha következetesen megfosztod a durva játék lehetőségétől, be fogja fejezni. Játszhatsz vele ronggyal, labdával is, ami ütközőként szolgál; van mit harapnia, de te nem sérülsz. Ilyenkor se kell persze elfogadni, ha téged rág meg, ugyanúgy ott kell hagyni akkor is, ha csak eltévesztette a célt. Tanuljon meg vigyázni, nagy kutya lesz erős állkapoccsal...

2009. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!