Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem orvoshoz?

Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
észrevettem a kutyámon hogy gennyes baloldalt a nyakánál és gondolom elvakarta mert láttam h vakarózott.. verekedtetni nem viszem sehova egyszer sem volt rá alkalom.. kamillázom neki a sebet szerintetek muszáj ezzel is orvoshoz vinnem?
2012. máj. 19. 13:50
 1/6 anonim válasza:
attól függ mennyire gennyes, a biztonság kedvéért elviheted ha nagyon aggódsz mert lehet hogy kullancs csípte meg vagy valami hasonló bogár.
2012. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kullancsra tippelek éni de nem nagyon gennyes cask oda van száradva a szőrére kullancs ellen fogok nyakörvet venni meg bolha ellen is és ampullát is nézek mindenféleképpen állatorvosnak meg luxus felvenni a telefont a közelbe meg nincs is.. 16 éves vagyok jogsim még nincs szüleim pedig dolgoznak..
2012. máj. 19. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Amíg seb van a kutyán , semmiféle kullancs ellenit ne tegyél rá. Vágd körül a sebnél a szőrt. Tisztítsd ki és Betadinnal fertőtlenítsd. Ha nem javul, orvos.
2012. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát nemis akartam addig nyakörvet míg meg nem gyógyul.. betadinra és kamillára gondoltam deviszont fáj is neki mert nemnagyon engedi hogy hozzányuljak
2012. máj. 19. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Kullancs nem szokott gennyesedni. Valami sérülés, vagy más ok lehet a háttérben. Mekkora a kutyád méretre? Ha bírtok vele, érdemes egy plédbe betekerni. Egynek tartani, amíg a másik lekezeli a sebet.
2012. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
egy pitbull.om van szóval elég erős.. alig birtam neki bekenni de elvakarta az 100%
2012. máj. 19. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!