Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sarplaninac (Sárhegyi, jugoszl...

Sarplaninac (Sárhegyi, jugoszláv farkasölő) mi a véleményetek róla? Esetleg moszkvai őrkutya vagy rottweiler?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyire ajánlanátok egy 16 éves fiúnak?

Azt mondják nagyon domináns,harcias és agresszív.

Kutyasuli mellett esetleg?

Emellett még a moszkvai őrkutya és a rottweiler tetszik,szerintetek melyik lenne nekem ideális?


2012. máj. 19. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Kutyaoviban van egy 4 hónapos, hát, a gazdái nem anniyra bírnak vele, pedig nem 16 évsek, igaz, nem is olyan határozottak. Ehhez a fajtához extra magabiztosnak, következeetsenek, és határozotnak kell lenni.
2012. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a rotit ajánlom.

A másik kettőhöz komolyabb és határozottabb gazda kell.

A sarp pásztorkutya, eleve nagyobb terület kell neki. A moszkvai őrkutyánál kétséges, hogy a bernáthegyi vagy a kau vér fog dominálni. Ha az utóbbi, akkor ugyanaz mint a sarp.

A kutyaiskolába érdemes vinni bármelyiket is választod, a szocializáció miatt. Azonban a moszkvainál és a sarpnál ne várj túl sokat, max alap engedelmességet, a többi nem fogja őket érdekelni. Még ehhez is hatalmas türelem kell.

2012. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia nekem volt egy hatalmas termetű sarpom ami elég pattogó volt és vele sem volt baj most van 1 másik aki 9 hónapos ő is jól viselkedik bár néha kajla. Szerintem a sarp és kezelhető 16 éves vagyok de eléggé kordába tudom tartani.Szerintem kiváló házőrző és barát.Sétáknál sincs vele probléma. Ugyhogy szerintem belevághatnál. Sok sikert!

(Bár az se mindegy hogy honnan veszed)

2012. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
13%

Egy ilyen kutya fegyver..., ha van mellette más kutyád számolhatsz vele, hogy neki megy, nem kicsit, hanem nagyon...


Amikor elmúlik olyan kb. 1 éves elindul apránként a falkavezérségért a harc, és elég brutális tud lenni, csak akkor vegyél ilyen kutyát, ha mersz ellene erőszakot alkalmazni, mert akár tetszik, akár nem kell...


A fizikai erőszakot nem úgy értem ,hogy megütöd ököllel, mert az neki szúnyogcsípés, kiskorában kell elkezdeni és akkor felnőtt korára soha se kell megütni, elég ha rászólsz...a fizikai fegyelmezés, belenyúlsz a szája oldalán lenyúló bőrlebernyegbe és lehúzod a földre, fölé térdelsz, és úgy mondod neki a fújt...ez idővel rögzülni fog...nekem bevált...azóta elég csak rászólnom, ha összeverekszik a többi kutyával, mert összefog..., ha a tenyésztő azt mondja, nem olyan, akkor hazudik...nagyon keményen képesek verni egymást...


És fajta tisztát vegyél, mert egy tenyésztő általában diszpláziamentes szülőktől hoz le kicsiket, törzskönyves legyen a kicsi, és az fasza ha a szülöknek van DP szűrésük...


Ára: Legalább 50.000 felett. Első kutyának nem ajánlom, a Te érdekedben, kemény kutya

2012. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez furcsa. A sarplaninac pásztorkutya, ezekben az állatokban a legerősebb a falkaösztön. A dominancia vitákat leszámítva, ha beállt a rangsor soha nem verekszik falkán belül. Ha megfelelően van szocializálva, akkor semleges területen nem lehet agresszív más kutyákkal szemben. Domináns igen, de az más és a gazda jelenlétében akkor is le kell állnia, ha a gazda rászól vagy közbeavatkozik.
2012. okt. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
39%

Nekünk is jugoszláv farkasölőnk van, kettő is, igaz már öregek - 11 évesek -, de szófogadóak. Lány vagyok, 16 éves és szót fogadnak nekem. Az teljesen igaz, hogy domináns, nyugodt kutyák szerintem - saját tapasztalataim alapján -, hozzájuk nagyon nagy területre van szükség! Nem fog sokat mozogni ha nem foglalkozol vele, ellustulnak egyszerűen. Igaz, hogy a nyakörvet (bőr volt) lerágta magáról első éjszaka, és nem sétáltatni való kutya, de annyira imádni valóak és szeretet éhesek, mint egy kis gyerek. Amikor megyek hozzájuk mindjárt hanyatt vágja magát és addig nem eszik amíg meg nem dögönyöztem mind a kettőt.

Csak ajánlani tudom ezt a kutyafajtát annak aki tudja őket nevelni, és eltudja érni azt, hogy a kutya elfogadja, hogy nem ő a főnök, hanem a gazdi. Volt olyan, hogy kettétörött a deszka a hátán, mert morgott apumra, de akkor rögtön ment és dörgölőzött, tudta, hogy rosszat csinált.

2013. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekünk mindig sarplaninac kutyáink voltak. Először egy szukával kezdtük, aztán jött a fiú is mellé, majd születtek kicsik is. Soha semmi probléma nem volt velük! Biztonságos kerítés az első lépés, amit úgy érts, hogy nálunk pl. betonvashálóból készült, a kant csak az tartotta meg :)A drótot szétszedte! Nyugodt, de rendkivül erős, határozott kutyák, akik védik a gazdát és a területet! Kicsi korától kell őket szoktatni azokhoz az emberekhez és helyzetekhez, akiket akarunk, hogy családtagként kezeljenek! Gyerekekkel is nagyon jól megvannak, játszhatnak velük, dögönyözhetik őket, soha semmilyen agressziót nem tapasztaltunk náluk, persze felügyelet mellett játszhattak, de ez más fajtánál is így lenne! Szoktatás kérdése! Rengeteg törődés, szeretet kell nekik is, ugyan úgy, mint bármilyen más kutyának, és ők csak teszik a dolgukat, őriznek-védenek! Mi soha nem vittük őket kutyasuliba, otthon foglalkoztunk velük, mindig jutalmaztuk, ha szót fogadtak, és szót fogadtak! Megismerték a pórázt, gyönyörűen és szófogadóan sétáltattuk is őket! Volt kennel is nekik, ha valaki idegen be akart jönni, el tudtuk őket zárni. Sok hülyeség, téves rögeszme terjeng a fajtáról, ami a hozzá nem értők agyszüleménye! Még az ételükhöz is hozzá nyúlhattunk, elvehettük és soha nem volt az sem gond! Pedig nem nyomtuk le soha agresszíven őket a földre, de még egy legyintést sem kaptak, csak jutalmazást a jóért és sok simogatást, szeretgetést :-D
2015. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2017. jún. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!