Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idosen tudom seteltatni...

Mennyi idosen tudom seteltatni a labradoromat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Már a kutya kora, vagy a te korod? :D

Az én labimat kb. 6 hetesen hoztuk el és ezt kôvetôen a 2. kôlyôkkutya oltására már a saját lábán jôtt. Amin én is meglepôdtem: minden gond és probléma nélkul. Akkor volt másodjára rajta poráz, nyakôrv.

2012. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megkapta az összes oltását akkor már nyugodtan sétáltathatod,addig pedig az udvaron szoktathatod a pórázhoz,nyakörvhöz.
2012. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ha már a védőoltások védettséget biztosítanak.
2012. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha így érted, ahogyan az utánam lévô két válaszolo értelmezte, akkor igen. De ezt ha normális az állatorvosod, akkor ô is mondja. Addig ugyanis nem találkozhat felnôtt kutyával. Mert elkaphat tôle olyan betegséget, ami a felnôttben csak lappang, a kôlyôkre viszont veszélyes.
2012. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Amikor már tudsz járni, és elbírod a pórázt.
2012. máj. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kérdés, persze tudom, hogy a kutya koráról van szó.

Én már 8 hetesen sétáltattam, a parkolóban, pedig akkor még nem volt meg az összes oltása. Persze kutyával (a sajátunkat kivéve) nem találkozhatott és kutyakakit sem szagolhatott, ha esetleg talált. A városközpontban is sétáltunk (kisváros, nincs sok ember), a kutyának meg nem lett semmi baja. Persze az állatorvosnak ez nem tetszett - mármint a sétáltatás - de ez van. Így már rég kitűnően ment pórázon, amikor a kortársai épp hogy kaptak nyakörvet. De 10 hetes kora után ajánlott a sétáltatás. Akkor már csak egy kölyökkori oltás van hátra, de úgy tudom, hogy már lehet sétáltatni (az állatorvos mondta).

2012. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát felügyelet mellett, 1-5 évesen. 6-10 évesen már egyedül is sétáltathatnád, 10-15 már felfedezheted vele a teljes városodat/falvadat 15- olyan 81-85 éves korig ameddig csak tudsz járókeret nélkül közlekedni...

Amennyiben a kutya korára céloztál hát szerintem onnantól kezdve hogy tud járni érdemes sétáltatni is, de ha ez egy kis kutya amit most szereztél be, és fajtiszta labradorról van szó, az ilyen dolgokat érdemes lett volna a tenyésztőtől megkérdezni.

2012. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!