Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segíthetnék a kutyán?...

Hogy segíthetnék a kutyán? Nagyon féltem!

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm és neki egy fajtatiszta,törzskönyves bullterrierje! Az a gond a kutya fél milliós kárt tett a lakásba,nem tudja megnevelni a gazdája ezért el akarja adni az 1 éves kutyát! 50 ezer ft-ért! Gondolhatjátok hogy első lenne hogy egy szaporító lecsapna rá! Már próbáltam szép szóval beszélni az emberrel,hogy ne tegye metr a kutyáját egész életében elletni fogják,el fog pusztulni ,de nem érdekli mert hogy a kutyán pénzt akar keresni mert mennyi kárt tett! Mondtam neki azt is hogy adja vissza a tenyésztőnek vagy csak ivartalanítási kötelezettséggel adja el szerződéssel,vagy adja oda a bullterrier fajtamentésnek,de hajthatatlan,megsértődött és lelépett! Nagyon féltem azt a kutyát,tényleg úgy volt nevelve hogy ököllel ütötte erőből mert hogy a bullok úgyse érzik meg mert harcikutyák..Teljesen nevetlen kutya tehát,és tudom hogy szörnyű jövő vár rá és nagyon sajnálom:( Mondtam a hogy ivartalanítsa de nincs pénze,és nekem sincs hogy ezzel segíteném!!

Anyjával is beszélhetnék de szerintem ez főleg az ő ötlete! Mit tehetnék,mit mondjak neki amitől meggondolhatná magát? Mi a teendő ilyenkor?

Köszönöm!



2012. máj. 19. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vedd meg te. Ha nincs rád pénzed, akkor kérj valakitől kölcsön, és utána tovább adod a kutyát valami megbízható embernek.
2012. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudom megvenni és kölcsön se tudok kérni senkitől sajnos:( albérletben élek én is kutyával,nem is tudnám idehozni:(
2012. máj. 19. 15:02
 3/11 anonim válasza:
Keress neki egy normális gazdit, aki megveszi és tudod, hogy tényleg jó helyre fog kerülni, vagy keress a közeletekben fajtamentőket, hátha ők tudnak valamit segíteni. Ne add fel, reméljük sikerül valahogy megmenteni! :) Sok sikert!! :)
2012. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de én is hogy szűrjem le hogy tényleg normális a gazdi és fogja ivartalanítani ?:S

Face-n fent van a bullterrier fajtamentés,de hiába írnék neki ha a srác nem akarná nekik oadaadni :S

2012. máj. 19. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg is vásárolhatnák. Hallottam, hogy a Bernáthegyi fajtamentés párszor már megvásárolt kutyát csak azért, hogy így megmenthesse. Én szólnék a fajtamentőknek, hátha meg vennék a kutyát ettől a gazditól. Akkor mindenki jól jár, a gazdinak megvan a pénz, amit meg akart keresni a kutyán, a kutya is jól jár, mert fajtamentőkhöz került.
2012. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
megpróbálom!
2012. máj. 19. 18:41
 7/11 anonim válasza:
Facebookra rakjál fel róla egy képet és írj alá egy frapáns szöveget, hátha valaki pont ilyet akar venni és megsajnálja és megveszi. Ha sokan megosztják, lehet rá esély....manapság annyi mindent megoldanak ilyen "oszd meg légyszi" dologgal... Egy esélyt szerintem megér! Sok állatvédő osztogatná megfele :) Meg akár állatvédő egyesületeknek is írhatsz facebookon, hogy rakják ki ők is, hogy segíthess gazdit keresni neki! Így szerintem biztos találnál gazdit, reménykedjünk! :)
2012. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha tetszik a facebook-os ötletem és megvalósítod, rakd már ide is ki a linkjét, hogy én is, meg aki ezt olvassa is oszthassa meg! :)
2012. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
aranyos vagy de ő is fent van ismerőseim között és így is összevesztem vele,nem akarom hogy lássa ennyire beleavatkozok,vagy helyette szervezekedek elég kínos ügy így. Inkább a háttérbe akarok szervezkedni,de már írtam a bullterrier fajtamentésnek,remélem hamar visszaírnak!
2012. máj. 19. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak ne nagyon ugráljon, mert akár még fel is jelenthetnéd állatkínzásért, amiért ütlegeléssel "nevelte".
2012. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!