Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a flexi póráz rossz? Miért rossz?

Figyelt kérdés
szerintem pont hogy nem rossz mert nem lóg feleslegesen.. és azt ugyan úgy meg lehet állítani mintha mondjuk egy 150cm sima pórázt vennék... vagy azért mondják mert árba drágább ?? nem értem valaki megmagyarázhatná mért nem szeretik annyira a flexi-t.
2012. máj. 19. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Flexi: kutya "rosszat csinál", meglátod, felfogod, lenyomod a gombot, meghúzod a pórázt.


"sima" póráz: rosszat csinál, meglátod, felfogod, rántod a pórázt.


Személy szerint a gomb nyomkodása, eresztése, akasztása, mindene is "sok", ráadásul képtelenség ráfogni magára a pórázra bármilyen helyzetben, mert (pláne, mikor tényleg meg kéne fognod, mert ezerrel indul futásnak, vagy konfliktusból kell kihúznod) az a vékony kis zsinór sz@rrá tépi a kezed a kutya első mozdulatára. Persze, nyilván van, akinek praktikus, de ez nekem olyan, mint az érzékelős, zenélő wc. Persze, szebb, értem, meg drágább, ezt is értem, de számomra abszolút haszontalan és ha ez nem lenne elég, még kényelmetlen is.

2012. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
én csak magamból tudok kiindulni:) Én utálom. Szaladgál a kutya, és amikor lestoppolom, baromi nagyot ránt rajtam:) Ha megyünk sétálni, mindig rövid póráz van nálam, ha kiérünk a mezőre, lecsatolom. De ha olyan helyen vagyok, pl. kiállitás, ahol sok a kutya, akkor ráteszek egy 10 méterest. én azt jobban szeretem. Mondjuk teljesen jól működik a kutya, de van ahol kötelező a póráz.
2012. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert értelmetlen. Ha pórázon van a kutya, akkor láb mellett jön, ha meg azt akarom, hogy szaladgáljon, akkor elengedem. A felxi arra jó, hogy a hosszú zsinóron keresztül essenek az emberek és hogy a madzag végén örjöngő kis görcsöket csináljanak a kutyáikból a gazdik.
2012. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
A flexiből 2 féle van, szalagos és olyan amibe meg csak egy zsinór van. A zsinóros az valóban nem valami jó. Mert kiskutya sétáltatásnál, beleolvad a színe a környezetbe, és ha hosszúra engeded, valaki elakar ott szaladni, mert azt hiszi, hogy mehet (mert póráz nélkül van a kutyid) aztán felesik benne. Valamint még azért is balesetveszélyes, mert könnyen "megvádhatja" a bőröd, vagy ha a kuytusod elkezd egy másikal hancúrozni,bele gabajodnak és egymást is megsebezhetik vele. Viszont a szalagos egy tökéletes választás kicsi, és közepes méretű kutyákhoz.:)
2012. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... nekem semmi bajom a pórázzal! Már évek óta használjuk! Amikor tüzel a kutya és nem engedhetem el jól jön, mert mégis messzebbre tudom engedni! Az emberek között meg rendesen jön, meg akkor értelemszerűen rövidebbre veszem! Nekem már furcsa lenne sima pórázzal sétáltatni! Tartós póráz, nekünk most ment tönkre kb. 5 év után!
2012. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

A sok lusta gazdának találták ki, akik lusták megtanítani a kutyát láb mellett menni illetve behívni.

Unokahúgomnak 2 éve van egy menhelyről hozott padlócirkálója, naponta 3-4x leviszi sétálni, de ezen a flexin. A 2 év alatt egyszer sem engedte egyet szabadon futni, mert nem tudja behívni, mag jajj elmegy...stb

2012. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor használtuk, amikor még kölyök volt a kutyink. Mert az előző kutyusomat anya csak azzal vitte le, én meg póráz nélkül.

Most a férjem azzal futtatja a kutyát biciklivel, ahol lehet elengedi (faluban lakunk, a kutya nem esik át rajta). Ha orvoshoz, vagy városba megyünk, vagy kirándulni, akkor rendes póráz. Szóval mi szeretjük, de van amikor nem praktikus.

2012. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

sokáig én is flexivel sétáltattam a bichonomat,de sajnos szocializálatlanúl kaptam meg(1,5 éves volt), és rájöttem,ha egy kutya hirtelen felbukkan ,ő elkezd ugatni és húzni szinte ki se lehet zökkenteni ebből az állapotból, aztán a neten is sokat olvasgattam és írták,hogy a kutya akkor lesz fegyelmezetebb ha sima pórázt használok,mert sokkal gyorsabb tudom korrigálni, vettem is egy 1,5 m-es bőr pórázt ami már 4 éve meg van kb 5-6 évig használtam flexit és 2x kellett vennem ,mert tönkre ment.. sokkal jobban korrigálható a kutya sima pórázon,meg pl a múltkor egy csajnak majdnem elütötték a kutyáját mert maxon volt a flexi és meglátott minket a túl oldalt és a kutya át akart rohanni,az út közepéig bement szerencsére nem jött akkor autó, amikor erdőbe vagy parkba sétálunk el van engedve..

de teszem hozzá ,hogy amióta nálam van szocializáltam és nem annyira morgós a többi kutyával,még mindig van benne vmi de egy kis rántás és minden jó lesz,mindig laza pórázon jön mellettem..


a flexi az idős embereknek való akik nem járnak több órára a parkba vagy egyáltalán nem mennek a parkba,és így a kutyájuk többet mozog, de szerintem aki bír sétálni az vigye inkább el egy olyan területre a kutyáját ahol szabadon mozoghat..

2012. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ahha hát ez fura lehet el gondolkodok hogy vegyek inkább egy sima pórázt.. tudnátok ajánlani egy-kettőt ha lehet akkor a vakkantó.hu-n legyen mert onnan rendelek és akkor onnan meg tudnám rendelni a pórázt is!
2012. máj. 19. 21:03
 10/16 anonim ***** válasza:
A flexi olyan kutyáknál jó megoldás, akiknél már amúgy nem kell használni a pórázt, mert jól vannak nevelve, de valamiért nem lehet őket elengedni szabadon futkosni. Ha még kéne nevelni, rántani a pórázt néha, vagy simán csak normális, húzásmentes sétára szoktatni, akkor egy átlagos póráz a legjobb választás.
2012. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!