Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 11 hónapos Amstaff kutyusom...

A 11 hónapos Amstaff kutyusom nem eszik. Ha kell akár két napig is. Póbáltam már eukanuba, royal, pro plan tápokat is. Főtt csirkenyak tészta kiegészítéssel. Jókedvű, egész nap rohangál. Miz zegyek?

Figyelt kérdés
Az állat orvos nem talál szervi bajt. Próbáltam már felpiszkálni az ösztöneit, ha nem eszi meg 10 perc alatt, akkor a másik kutyámat engedem hogy megegye. Kapott béres cseppett, semmi. Segítsetek, most kellene fejlődnie, de az utóbbi hónapban fogyott két kilót.
2009. jún. 27. 21:00
 1/9 anonim válasza:
71%
Csinálj neki valami könnyű hamit, krumpli, kis csirke husi csont nélkül.Amúgy az én németjuhász kutyusom 1 éves koráig kapott a rendes kaja mellett kapott pedigree junior hamit (konzerveset), és nagyon szerette.
2009. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy tegnapi ugyanilyen kérdésre az egyik válasz:


Kedves 11.14,

A lehető legrosszabbakat írtad le, amit ebben az esetben tehet. Egy kutya előtt SOHASE legyen ott egész nap a kaja. Van etetési idő - egy 11 hetes kutyánál minimum napi 3 - akkor kapja meg a kaját. Ha nem eszi meg, és nem nyúl hozzá 10 percen belül, elvesszük és csak a következő etetésnél kap újra.

Ha elkezdi mással kínálgatni - egészen addig, amíg valamit belé nem imádkozik -, azzal gyönyörűen el lehet érni, h a kutya el kezdjen válogatni, és pár hónapo belül a gazdi azon kapja magát, h a kutya ugráltatja és már a fincsi csirkemellet sem eszi meg, mert neki ahhoz nincs kedve.


A kutyáknál nagyon is igaz az a mondás, h "eszi, nem eszi - nem kap mást". És mivel a táplálkozás egy olyan rituális, hierarchikus tevékenység a kutyáknál, így ennél nem vagyunk következetesek nagyon könnyen gondunk akadhat a nevelés több területén is.


Kedves Kérdező,

Kérdésedre válaszolva: én nem hagynám, h ugráltasson (ha láthatóan kutya baja és nem beteg). És ami még nagyon fontos, csakis parancsra ehet (én a "tiéd, mehetsz"-et használom) - leülteted, megvárja míg leteszed neki a tálat, majd a vezényszó elhangzása után kezdhet el enni. Ha nem eszik, akkor elveszed előle és majd legközelebb.

2009. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet a meleg miatt már ha nálatok melegvan azért nem,a mi sztafink sem eszik ha kánikula van és nálunk az van! igy kevesebbet eszik! lehet egyszerüen nem éhes! sztem ninsc baj ha a doki sem talállt semmit...
2009. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Etetési idő 15 perc betartva. Mondom két napig nem evett a kutya, majd egy etetést igen és most megint egy napja nem eszik. Két kilót fogyott 11 hónaposan egy hónap alatt. Nincs az a kutya aki két nap után egész napi többi kutyámmal való rohangálás után nem éhes. Ma is voltunk a dokinál. Negativ.
2009. jún. 27. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második hozzászólóval. Ne add meg neki a lehetőséget, hogy válogasson, finnyáskodjon. Ha éhes lesz, hidd el, megeszi amit adsz neki. Ha nem eszi meg első nap, nem eszi meg második nap, harmadik nap majd meglásd milyen finom lesz neki. 2, akár 3 napot is kibír étel nélkül, utána megfogja enni, ne aggódj miatta. Finnyás a kutyus, de meglehet oldani ezt elég hamar! :)
2009. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia,a corsom ugyanígy csinált(10hónapos)mindent kipróbáltunk,ha elvettem előle a kaját 2napig nem evett,végül nekünk a Belcandó nagytestű junior táp vált be,az elején azt is úgy adtuk,hogy egy kevés konzerv kaját kevertem neki hozzá,de akkor is szigorúan betartva,hogy ha 10perc után nem eszi meg elveszem,egyébként nálunk reggel és este van kaja,inkább kettéosztom a napi adagot,mert nagyon félek a bélcsavarodástól.Sok sikert!!!
2009. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A corso-s vagyok, a eukanubáról még annyit,ha csak azt kapott volna,lehet inkább éhenhal,még a szagától is menekül.Ja,és próbáld megállni,hogy napközben BÁRMIT is adnál neki!!Nálunk is volt ilyen probléma,észre sem vettük,hogy mindig kapott vmi kis falatkát:(persze,hogy nem volt éhes..
2009. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Napközben semmi csak víz. Most így állunk: 48 óráig egy falat sem ment le a torkán, majd egy étkezés tehát a napi adad fele lecsúszott valahogy és azáta 36 órája egy falat sem. :( Szóval nem tudom mit tegyek.
2009. jún. 28. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Abszolút egyetértek az előző hozzászólókkal, nem szabad hagyni, hogy válogasson. Viszont ha tényleg semmilyen kaját nem eszik meg, azt sem, amit minden kutya, akkor lehet hogy valami orvosi gond van. Ha nem változik semmi, szerintem vidd el az Állatorvosi Egyetemre, ott jó alaposan kivizsgálják. Sok sikert!

Egy állatorvostan hallgató :)

2010. nov. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!