Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleimet,...

Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés

NAgyon-nagyon szeretnék egy kutyát már évek ota,de a szüleim azt mondják mindug: nem való kutya a lakásba stb...

Hogyan győzzem meg őket hogy van olyan kutya ami kifejezettten lakásba való. Mit tegyek? Nekik pedig semmi dolguk nem lenne a kutyáva,én gondoznám etetném zsebpénzből...



2012. máj. 20. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

mennyi idős vagy?

mennyi pénzed van?


nem csak etetni kell!

betegségek, ivartalanítás, stb

2012. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A zsebpénzt is tőlük kapod, szóval végső soron ők fizetik a kutyádat!

Amúgy ha megbetegszik és állatorvosra van szükség, az több havi zsebpénzedet kiteheti.

2012. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bizonyítsd be nekik, hogy felelősségteljes vagy. Egy darabig ne hozd fel a kutya témát, segíts nekik a házimunkában, mutasd meg nekik, hogy megbízható és kitartó vagy. Akkor lehet, hogy fél év, egy év után megengedik. Azért mondom ezt az időt, mert ha ilyen sokáig bírod, akkor a kutya nagyon fontos neked. Ha ez után sem engedik meg, annak valószínűleg anyagi, vagy más okai vannak.


Sok sikert! :)

2012. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

nekem az volt anno a taktikám, hogy mivel a szüleim nem akartak kutyát olyan kutyus kerestem a neten aki nem kerül pénzbe (lsd menhely/keverék ingyen elvihető kutyus)

aztán fűzögettem őket napokig (mindig láttam hol a határ, mikor válok számukra idegesítővé vagy követelőzővé)

aztán amikor kicsit megpuhítottam őket, megmutattam a kiválasztott eb képét :) na arra már nem tudtak mit mondani, főleg anyum az ilyen érzékeny lelkületű, ugyanúgy beleszeretett a kutyába mint én

2012. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és megkaptad?
2012. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

megkaptam, de nem volt egyszerű :) viszont azóta is foglalkozok vele, ez fontos ám! ha elkötelezett vagy és van arra időd hogy levidd őt sétálni (ami neked is jót tesz testileg-lelkileg) és türelmed a neveléshez akkor hajrá! plusz itt lesz a nyár is, szóval még ez is egy jó pont. később meg a kutya nem fogja annyira igényelni a társaságot mint kiskorában, nem kell annyira a "nyakán lógni" és figyelni minden mozdulatát, hanem ha hazaérsz akkor nagyon fog neked örülni aztán megnyugszik és odafekszik melléd vagy mindig láb alatt van :D

arra figyelj a választásnál hogy ne hulljon a szőre, meg ne legyen nagy mozgásigényű, de gondolom ezeket már te is átrágtad :)

2012. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jönnyű dolgom volt mert apu is állat- és kutyaimádó, mint én, és egyből beleegyezett (a fajta kiválasztásánál volt pár kisebb-nagyobb vitánk, de a választásra volt 3 évünk: ennyi idő telt el a kutyavevés ötlete és a kutya megvétele között), anyut meg végülis sikerült meggyőzni csak a két szép szememmel. xD Szóval megkaptam a kutyust, de ez azt jelenti, hogy egy órával hamarabb kelek, egy órával hamarabb fekszek (hogy beálljon a kutya programja) és kevesebbet netezek. (Most csak azért mert a kutya kifáradt és alszik.)
2012. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én szüleim sem akartak először kutyát, de meggyőztem őket: Négy éven át kítűnő voltam, és nem kértem semmit szülinapra, névnapra stb. Aztán kaptam egy felnőt husky keverék kutyust. Úgyhogy ne add fel! :)
2012. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem a ház a baj...társasházban lakunk és a szüleimnek a "lépcső" a baj meg hogy nincs hely,mondjatok egy technikát pls🥺
2022. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Neg egy alkalmazást a ház keresésre pls pls pls
2022. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!