Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kőbányán kinek kell kérvényt...

Kőbányán kinek kell kérvényt írni ebtartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Senkinek. Bárki tarthat ebet.
2012. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Közben a kérdező privátban megírta nekem, hogy két kutyát tart szemben az önkormányzat által engedélyezett egy darabbal és ez nem mindenkinek tetszik, ezért kellene neki engedély. Azért itt válaszolok, mert mást is érdekelhet: Az önkormányzat nem szabhatja meg a tartható kutyák számát! Ha van is ilyen önkormányztati rendelet, az az Alkotmánybíróság 146/2011. (XII. 2.) határozata alapján alkotmányellenes és érvénytelen:

[link]


A tartható ebek számát országos szinten a 41/2010. (II. 26.) kormány rendelet szabályozza:

[link]


Összefoglalva:

[link]

2012. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző nagyon fontos linkeket tett be, sokak hasznát vehetik. A lényeg, ha megfelelő területtel rendelkezik a tulajdonos (6 m2/kutya), udvarban, kertben tartott ebek számát az önkormányzat nem szabályozhatja, mert ütközik a kormányrendelettel az ilyesfajta beszabályozás!
2012. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Reagálva levelemre adott válasszal,nagyjából átolvastam a javasolt oldalakat,de abban sajnos nem igazodtam ki.A Rex Alapítvány azt a tájékoztatást adta,akitől 12 éve az egyik kutyát örökbe fogadtam, hogy a helyi Önkormányzatnak hatásköre van az ebtartás korlátozására.

Amennyiben kedves levélíró módja van rá, kérem konkrét paragrafust küldjön Nekem, amire tudok hivatkozni.

Köszönöm segítségét!

2012. máj. 20. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ennél konkrétebban nehéz. Azt próbáltam elagyarázni, hogy erre nem terjed ki az önkormányzat hatásköre, ezt kimondta az Alkotmánybíróság.


Arra kell hivatkozni, hogy a 146/2011. (XII. 2.) AB határozat kimondja, hogy a az önkormányzat nem korlátozhatja a tartható kutyák számát, mert az ellentétes lenne a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelettel.


A lényeg a 14. §-ban van.

2012. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,így már érthető:)Remélem sikerrel járok, és nagyon szépen köszönöm a segítséget!

További minden jót kívánok!

2012. máj. 21. 06:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a bizalmat és a privát levelet! Igazából én sem tudok jobbat tanácsolni, minthogy arra hivatkozz, amit az előttem szóló is javasolt!
2012. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!