Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideggyenge Yorki? Tanácsok?

Ideggyenge Yorki? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Most jöttem haza 2 év után Hollandiából. Miután hazaértem természetesen meglátogattam az egyedül élő nagyimat aki kb 2 éve vett magának egy yorkit .. Valószínűleg szaporítótól legalábbis amit az ára után kikövetkeztettem. Az a szerencsétlen szuka olyan szinten ideggyenge hogy mikor véletlenül mamám kizárja a házból úgy vonyít ugrál az ajtóban mintha nyúznák. Arra is megőrül ha csak mamám felveszi a kabátját. Elképesztően durva ahogy az a kutya viselkedik ha a gazdi nincs mellette , bepisil (mondjuk ezt mindig nem csak ha nincs ott a gazdi) meg olyan furcsán sonfordál mintha meg alázkodna mindenkinek de ha ott a gazdi akkor sosem ilyen. Mondtam a mamámnak hogy vigye kutyasuliba de ő nem foglalkozik ilyenekkel jó így a kutya ahogy van. Az ivartalanítás meg ugye árt a kutyának. Nagyon maradian gondolkodik is alapból makacs természet. Nem tudom mit tehetnék szerencsétlenért. Valaki tudna mondani tanácsokat hogy esetleg én mivel tudnék segíteni neki ?


2012. máj. 20. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:

A kutya nem feltétlen ideggyenge,bár biztos közrejátszik de szeparációs problémái vannak! Keress utánna cikkeket az interneten ennek,nyomtasd ki és vidd el nagymamádnak hogy olvassa el és tartsa be!

Mi az hogy árt az ivartalanítás? Inkább csak anyagi gond neki nem?

Yorki amúgy se kerti kutya mennyit van kertbe?

Elviszi sétálni?

2012. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat !

Nem nem anyagi gond egyszerűen csak így gondolja.

Ahol a mamám ott a kutya tehát főképp benti de szokott a kertben lenni. A házból kizárást úgy értettem hogy ha mamám bemegy a házba a kutya meg pl szaglászik még valamit akkor nem veszi észre és kicsukja. Ez kb 5 perc mert az egész utca megsüketül a kutyától :) Naponta van séta de az a kutya úgy fél minden másiktól hogy mikor menne barátkozni hozzá egy kutya menekül előle.

2012. máj. 20. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ideggyengeség, ezeket bármelyik kutya produkálná. Sokkal inkább elkényeztetés, és a nevelés teljes hiánya.
2012. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ideggyengeség, hanem félrenevelés. Ezen egyedül a gazdája tudna segíteni, de ha ő nem akar, akkor igazából nincs mit tenni sajnos...
2012. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az biztos hogy nincs nevelve:S

2012. máj. 20. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek a nem kutya, hanem gyerekpótlékként kezelt kutyák jellemző problémái. Értesd meg vele, hogy ezzel csak árt annak a szegény kutyának, mondd esetleg hogy elveszed, ha nem neveli stb stb.
2012. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy olvassa át ezt a cikket, ki is nyomtathatod neki: [link]
2012. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget holnap elviszem egy kutya futtató had lássa hogy milyenek a normális kutyák hátha belátja hogy ez nem normális. Cikket pedig ki fogom neki nyomtatni:)
2012. máj. 20. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem képezd ki harci kutyának:)
2012. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan haza jössz 2 év után 2 éve van meg a kutyája és meg akarod magyarázni neki,hogy mit csináljon biztos gondolja magában mit dumálsz bele főképp,hogy idős emberről van szó nem fog hallgatni rád sőt ezzel még magadra is haragíthatód,ha sokat erőlködsz nem hiszem,hogy úgy gondolná,hogy milyen frankó haza jött az unokám és bele szól,hogy mit csináljak a kutyával ami 2 éve meg van. Szerinted ennek örül??? Főleg,ha még utána nézel kinyomtatod és az orra alá dugod ne haragudj,de tök hülyének fog nézi. Az öregek olyanok mintha a falhoz beszélnél nem akarják megérteni még akkor sem ha rossz amit csinálnak. Nem rosszból írom neked ezeket,de nézd ebből a szemszögből is,hogy ne érjen meglepetés,ha durván fog reagálni és főként,ahogy te írtad,hogy maradi gondolkodású így nem is fogod tudni megváltoztatni a kutyával kapcsolatos nézeteit sajnálom :(
2012. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!