Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtartsam a pelenkát vagy ne?

Megtartsam a pelenkát vagy ne?

Figyelt kérdés
8 hónapos kicsi méretűre sikeredett bolognesem van, másfél kg-os. Már régóta próbálom szobatisztaságra nevelni, megszüntettem a pelust bentről. De még mindig előfordul h bentre pisil ill. kakil, de csak oda ahol eddig volt téve a pelenka. Van amikor 6-7 órát van magában, mert suliban vagyok. Most azt a tanácsot kaptam, hogy tartsam meg a pelust. Határozatlan vagyok.
2012. máj. 20. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapból nem kellett volna pelenka,ő nem macska de nem is kisbaba attól hogy kisméretű! Fertőtlenítsd le alaposan azt a helyet,rossmann-ba tudsz venni olyan sprayt az állatrészlegen ami elfedi a szagot amit te lehet nem érzel de a kutya igen.

2: kezd előlről az életét, úgy kell vele bánnod mintha nem 8 hónapos hanem 3 hónapos lenne kb. Vidd le először 2 óránként,ha lent végzi a dolgát dícséret,jutalomfalat,majd fokozatosan csökkentsd az időt 4 sétáig egy nap de mindig ugyanabban az időben! Ha erre nincs lehetőséged kérj meg valakit,valamint mielőtt elmész közvetlenül vidd le egy nagyobb sétára,majd mikor megjössz akkor is! Ha volt ürülék a lakásba ha nem! Ha meglátod hogy csinálta feleslges lebasznod,max szitkozódhatsz magadba mikor feltakarítód,miénk értette ebből is a célzást hiába nem neki mondtam xd azért tudta hogy ő csinálta oda azt nem más :)) Sok sikert és sok sok türelmet kívánok,nehéz most a kutyádnak is hogy ami eddig elfogadott volt hirtelen nem az,de idővel rájön mit szeretnél tőle!

2012. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

egy ekkora kutyus lehet nem bírja ki 6-7 órán keresztül pisi nélkül..enyém kb 5 órát simán bír, de nálam marad a pelus, bevált, nincsenek meglepetések és attól még szeret kinn pisilni, csak egész egyszerűen van más lehetősége is.

attól, hogy nem macska még szüksége van wc-re, ha nincs aki levigye..

2012. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!