Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen elkeserítőek a...

Miért ilyen elkeserítőek a kutya-ellenesek?

Figyelt kérdés
Mondjátok meg őszintén, ehhez hozzászokik az ember, vagy nálatok ez hogy volt? Csak remélni tudom, hogy jobb lesz valami, mert még kölyök a kutyám, de már most annyi negatív beszólást hallok, hogy tisztára felhúzom magam rajta. Miért pisil ide, miért kakál oda (megjegyzem összeszedem), véletlenül kicsúszik a póráz a kezemből és odarohan a kutya, akkor sikítoznak, hogy miért engedtem el (nem látja, hogy véletlen volt, mikor ott a másfél méteres póráz a nyakörv végén????) és még sorolhatnám... elkeserítő ez a sok beszólás. Ezeket az ember egy idő után meg sem hallja? Vagy Ti hogy vagytok-voltatok ezzel? Hogy élitek meg?
2012. máj. 20. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Peches vagy, ha ennyi negatív élményed van már a kölyökkel.

Nálunk nincs ilyesmi. Lakótelep és a legtöbb kutyás odafigyel, hogy bokor, virág ne legyen lepisilve.Ablak alá lehetőleg nem viszik a kutyáikat piszkolni, stb. Új kutyás általában addig még véletlenül sem engedi el pórázt, amíg le nem tisztázza, kivel lehet, kivel nem haverkodnia a kicsinek.

2012. máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen nagyon dühítő tud lenni, de majd hozzászoksz :). Nekem 7 éves a kutyám, így én már nem nem veszem fel a negatív kritikát. Eleinte zavart, sőt leálltam veszekedni, és nagyon mellreszívtam. Hozzáteszem én is mindig felszedem a kakit, de nekem a szimpla sétáltatás miatt is szóltak be. De most már nem is foglalkozok az ilyenekkel, sőt csak rámosolygok, vagy úgy teszek mintha meg sem hallottam volna. Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, mert csak feleslegesen idegesíted magad.

2012. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Sajnos ehhez hozzá kell szoknod. Nekünk is nagyon sokan be szoktak szólni. A legtöbb, amit tehetsz, hogy nem adsz rá nekik okot (persze akkor is lesznek olyanok..) és próbálod nem felvenni. Semmi nem érsz el vele, ha felhúzod magad, vagy leállsz veszekedni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Persze nekem is volt már olyan, hogy kijöttem a sodromból, egyszer valami pasi beszólt, hogy lelövi. (városon kívül, láb mellett laza pórázon jött mellettem a kutyám, és legalább 5 méterre mentünk el tőle, kutya rá se nézett) Na akkor nem tudtam uralkodni magamon...Nem sok kellett hozzá, hogy lány létemre neki ne ugorjak.
2012. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ilyesmikért sosem szólnak be.

Pisi-kaki: én is felszedem, ha valaki beszólna, megkérdezném, hogy mégis mit csináljak? Domestos-szal mossam le a füvet?

Idegenre felugrál: na ezt viszont nem szabad nekik.

Rám felugrálhatnak, mert szeretem és megengedem, de a kulturált kutyatartás része, hogy másokat nem zavarok.


Persze, ha "baleset" történne, akkor sűrű bocsánatkérések közepette hajlonganék egy sort...


Viszont most került hozzám egy kis ideiglenes kölyök, elképesztően cuki kis pelyheske...

Ő, meg a 8 kilós szintén nagy gyerek-kedvenc keverékecském póráz nélkül voltak, mert már kiértünk arra a részre, ahol el szoktam engedni a kutyákat - de a nagyobbakat csak kicsit később...

A közelben volt két gyerek meg az apjuk.

A kölyök meg a kicsi mentek ismerkedni, a gyerekek meg elkezdtek ordibálni!:O (megjegyzem két fiú, egyikük már 10 év körüli.)


Az apjuk meg nem hogy elmagyarázta volna nekik, hogy nincs mitől félni, és hogy mekkora buli kutyát simogatni (mert hogy a kutyáimon látszott, hogy nem lenne ellenükre a kényeztetés:D), nem szólt egy szót sem.

Én közben odakiáltottam, hogy ne féljenek, csak barátkozni mennek, és nyugodtan simogassák meg őket, mert nagyon szelídek...


Semmi reakció, a gyerekek továbbra is tömörülnek az apjuk körül és húzódtak el az ezerrel csóváló Fülcsike elől.


és én ezen vagyok kibukva.

Mert oké, van egy határ, ameddig a kutyásnak kell figyelni, hogy ne zavarjon másokat. De azért van az is, amikor meg a környezet már annyira irreális elvárásokat támaszt,... Én rettegek a pókoktól.

De tényleg, fóbiásan. Mégis ha vendégségben vagyok, uralkodok magamon, ha meglátok egyet a sarokban.

Ráadásul tudom, milyen a fóbiás reakció, mert van olyan is, és azt tiszteletben kell tartani.

De amikor látom valakin, hogy azt sem tudja, mit miért csinál, csak azért megy a "hiszti", mert a szülők marhák, akkor azért sem fogom buzgón behívni a kutyáimat.

(Persze más, amikor egy felnőtt férfi elkezdte kővel dobálni őket... köztük a KÁJ-t, aki végtelenül szelíd, de azért ott kicsit besz.rtam, hogy ki ne hozza a sodrából, szóval akkor iparkodtam behívni a kiscicáim...)


De milyen generációt nevelnek ki a mai aberrált felnőttek!?


Rengeteg, és egyre több ilyen szülőt látok, aki szabályosan arra neveli a gyerekét, hogy minden kutyától feltétlenül félni kell...


"Az én időmben" - pedig nem vagyok olyan öreg - nap közben "ridegtartáson voltunk", a környék gyerekei összegyűltek, bringáztunk, fára másztunk, bunkert építettünk, almát ettünk meg bébikukoricát meg amit a saját kertünkben találtunk...és elengedhetetlen kellék volt Celofán, vagy Félix, a falu kutyái...

(pedig Félix a lovarda dobija volt.)


Mégsem féltettek minket a szülők, mégsem ettek meg minket a kutyák,...

Csak megtanították, mit lehet és mit nem. De valahogy mi is éreztük ösztönösen, még nem szakadtunk el ennyire a valóságtól...



Nem is értem, hogy az ilyen emberek miért költöznek falura... (és kezdik feljelentgetni az addig békésen élő környéket, mert tyúkot tartanak, meg sok kutyát, még a lovardát is bezáratták, pedig mekkora jó volt már, hogy a szomszéd utcáig kellett elmenni, ha lovagolni akartál...)

Nekik sem jó, és a mi életünket is csak keserítik.


Engem szabályosan zaklattak, mert póráz nélkül bringáztam a halál engedelmes és békés kutyámmal (csak egy tigriscsíkos nj keverék, ezért nem mindenkinek bizalomgerjesztő külsejű), de az, hogy az ő neveletlen vizslájuk 2 háztömbbel előttük rohangál és ugrál fel az emberekre, az nem gáz.


És ezek az emberek gyerekestül besétáltak a kertünkbe kérdezés, csengetés nélkül, hogy elmondják, hogy félnek a kutyáinktól. A 18, 28 és az akkor 35 kilós kutyáim területére.

Nem tudhatták, hogy nincsenek otthon a kutyák.


Szerintetek h.lyék, vagy h.lyék?:)


Amúgy fel is jelentettek, mert túl sok kutyám volt - még mindig van:):). - Ebben igazuk volt, de senkinek semmi kárt nem okoztunk ezzel. Sem zajártalom, sem más egyéb szintjén. Csak kötekedni akartak.

(Biztos szúrta a szemüket, hogy kiköltöztek a rózsadombról, és a mi ótvar kertünket nézik, amit a nagypapám tervezett és kivitelezett, csak amióta meghalt, lepusztult az egész. - A másik szomszéduk fáját is kivágták, mert átlógott egy ág az ő kertjükbe! Egy idős Romániából menekült házaspár... Vili bácsi meg is siratta azt a fát.)

Aztán érdekes, az önkormányzat is csak legyintett, adtak engedélyt a 4 kutyára, és csókoltatták őket.


Annyira hosszan tudnék ilyen sztorikat mesélni...

Ez tényleg elkeserítő...



De tapasztalatból mondom, az ilyenek csak unatkoznak, vagy a feleségük/férjük/anyósuk/főnökük basáskodik felettük, és ők is basáskodni akarnak valaki felett...

A legnagyobb kiszúrás az, ha nem veszel róluk tudomást.

Én a fenti szomszédnak mosolyogva köszönök.

Közben a pokolba kívánom, de látom az arcán, hogy amikor mosolyogni lát, ő épp a pokolban érzi magát.:D

2012. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Érdekes, nekem nincs ennyi negatív élményem, sőt! Budapest külvárosában lakom, a kutyám egy 12 éves német vizsla. Amikor még kölyök volt, nemhogy beszólást nem kaptam, de az emberek folyton mosolyogtak ránk és megállítottak, hogy milyen édes ez a kutya és megsimizték.:) Az egész környéken egy db nő van, aki ha kint van a kertben mindig aggódva figyel és már jó párszor beszólt, hogy nehogy odapisiljen a kutya. Sírós kisgyerekben is 12 év alatt 1x volt részem. Mondjuk ebben lehet az is szerepet játszik hogy a kutyám egy végtelenül barátságos, megbízható kutya.
2012. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mennyi rossz tapasztalat! Nekünk sose szólnak be, mindenki mosolyog ránk, pedig be szoktunk menni a hatalmas 65 kilós kutyánkkal a belvárosba még a nagyobb rendezvényekre is. A kisgyerekes szülők is nem hogy rettegnének, hanem inkább hozzák oda a gyerekeket, hogy megsimothassák a kutyát. Természtesen mindig vannak olyanok, akik tartanak tőle és inkább távolabbról nézik csak meg, de alapvetően pozitív az emberek hozzáállása.
2012. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mi egy társasházban lakunk és amiatt megy a dili, hogy a kutyám még nem szobatiszta teljesen, és amint kiérünk a kapun, és lemegyünk a járda szélére, a kutya pisil a kaputól nem messze. Nem a kapuba! Nem a járdára, hanem a fűre. De emiatt pofázik egy lakó! Viszont azt nem veszi észre, hogy nem amiatt van büdös a kapuban, hanem amiatt, hogy a házban lakó többi 15 kutya közül, sokan a kapu elé, mellé, vagy a kapu melletti falra pisilnek. Na AZ A BÜDÖS! Mivel az a kapuban van... A kutya meg azért ugrott fel valakire, mert véletlenül kicsúszott a póráz a kezemből! Nem direkt volt elengedve.... szoval ilyesmik. Hülyék az emberek.
2012. máj. 21. 06:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is sokan szóltak már be h menjek arrébb a pitbullommal ( 5 hónapos TK-s amstaff) mert félnek tőle, vagy az Ő kutyájuk megtámadja. Néztem nagyokat, tiszteletben tartom persze ha valaki fél. Viszont ha a városba megyünk sétálni, akkor nem tudok menni 200m-t anélkül h megállítanának minket h de cuki, hadd simogassák meg. Pici gyerekek is :)Ugrálni nem hagyom, magamra sem mert nem szeretem én sem. Viszont jó pár beszólást elengedtem a fülem mellett, bár lány létemre elég hirtelen haragú vagyok, és a nálam sokkal nagyobbaknak is visszaszólok. Emiatt megjártam már párszor, de a kutyám szelíd és jámbor, senkit nem bántana, uh ne szidják!
2012. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jaj az amstaff olyan cuuuuuuuuuki! A kutyaoviban is van csomó és annyira jópofák! Tök hízelgősek!

Ne is mondd, nekem németjuhászom van, na attól is dettó így félnek! Meg le farkaskutyázzák, meg valaki azt is kérdezte, hogy ez farkas? Igen! Ez farkas! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2012. máj. 21. 09:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Az amstaffos vagyok. Páromnak német juhásza van (munkavizsgás, szolgálati kutya) és nagyon sokszor beszóltak neki, hogy miért engedi el póráz nélkül, meg szájkosár nélkül. Nos a kutya annyira lesz*rja az embereket h feléjük sem néz. Mégis kit bántana?!De vannak ilyen emberek akik csak szimplán kötözködni akarnak. Tojd le őket, és mosolyogj az arcukba, nyugodt hangon válaszolj. Hidd el ennél dühítőbb nincsen :D
2012. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!