Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak hogy az utcán mindig vissza hívható legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 1-éves kutyusom .

És mikor le viszem sétálni mindig megsajnálom és elengedem hogy tudjon játszani a többi kutyákkal.

De ezzel az a baj hogy mindig ki megy az útestre is ha lát egy másik kutyát a túloldalon .

Ha hívom nem jön vissza ha utána megyek ( nem futok útána csak szépen lassan megyek hozzá ) akkor meg kicselezve elszalad.

És nem engedi hogy meg fogjam .

Hosszú fogócska után tudom csak befogni .

Amúgy ha nincs más kutya az utcán tökéletesen írányitható .

Szófogadó.

Köszönöm előre is a segítséget.



2012. máj. 21. 11:54
 1/4 Szonjus ***** válasza:
Hát először gyakorold vele zárt helyen egy kertben vagy egy kutyafuttatón. Vigyél magaddal valamit amit szeret(játékát, jutalom falatot) és nagyon dicsérd meg és simogasd majd engedd elmenni. Amikor már visszajön 100%osan és gyorsan egyedül (ha ez alapból így van akkor is játszd el vele néhányszor), akkor kérj meg egy kutyás ismerőst, akinek lehetőleg szófogadó kutyája van, hogy hozza ki a kutyáját, először hagyd, hogy lefárasszák egymást, aztán próbáld meg hívni a falattal meg a játékkal, miközben a másik kutyát is behívják. Ha nem jön, akkor csinálj úgy, mintha ott akarnád hagyni vedd elő a pórázát és indulj el kifelé.
2012. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szonjus ***** válasza:
Ha ez megy neki korrektül akkor tanítsd meg, hogy nem léphet le a járdáról az engedélyed nélkül. Minden alkalommal mikor leléptek ültesd a lábad mellé és adj neki falatot (ezt majd el kell hagyni fokozatosan) és találj ki egy szót amit kimondasz és csak utána mentek át. Az enyémnek azt szoktam mondani, hogy: "Át!" . Ha lelép idő előtt akkor mond neki, h "Nem!" vagy vmi hasonlót és ültesd vissza, egy idő után megszokja. Én az enyémmel azt is csináltam, mikor ez már ment, hogy leültettem, mondtam neki, hogy marad és elindultam át az úton (ezt csak olyan helyen lehet megcsinálni, ahol évi 1 autó halad át)és csak pár lépés után mondtam neki, hogy "Át!" Így megszokta, hogy ha én lelépek attól ő még nem léphet le. A "marad!"-ot el is tudtam hagyni egy idő után. Ezt is gyakorolhatjátok másik kutyával úgy, hogy ott van mellettetek, vagy a túloldalon, vagy esetleg előbb indul át mint ő. Fokozatosan állítsd egyre bonyolultabb helyzetek elé miután megtanítottad neki az alapokat és ne akarj sietni, lehet, hogy sok idő amíg megtanulja, de csak lépésről-lépésre haladj. Fontos, hogy ne bántsad, pl. ha nem jön vissza (meg egyébként se) mert akkor biztos nem fog visszajönni...
2012. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szonjus ***** válasza:
Ez nem professzionális módszer (vagy nem tudom, hogy az-e), nálunk mindhárom kutyánál bevált. Remélem tudtam segíteni.
2012. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Uggyan ez a problémám,nekem saluki Agaram van

utána futni is fölösleges xd

2012. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!