Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Mitol lett hirtelen...

FONTOS! Mitol lett hirtelen rohama a kutyamnak? Epilepszia lenne?

Figyelt kérdés
A kutyusom 7 eves,es mindig makk egeszseges volt hala Istennek,azt leszamitva hogy mindig felos volt,konnyen ijjedt meg barmitol,abbol adodoan ahogy kidobtak,megvertek,osszerugdostak es kiloktek mint a rongyot.En hoztam be,es fogadtam be.Sosem mult el belole ez a kiskori trauma.Ma delelott minden rendben volt,kint voltunk az udvaron,semmi baj nem volt,kesobb bejottunk,lefekudt az agyra,fel meterrel mellem,majd egyszeribol megijjedt valamitol,es elbujt a hatamhoz,nyugtattam,hogy mitol fel,nmincs itt semmi,de aztan elkezdett nezni a nappaliban egy pontot es nekirohant hogy bekapja,igymintha nem azt latta volna,nekiszaladt fejjel az asztalnak.Ra par masodpercre kezdodott a roham,elkezdett lihegni,majd kimeredt,lebenult,nem tudott labra allni,folyton allra dolt.Rogton azon percen szaladtam vele az orvoshoz,ott,mint meg sosem,mert maskor is felt,mint minden kutya,de igy nem,osszekakalta,pisilte magat,ossze vissza vergodott,alig tudtuk lefogni.Kapott 3 injekciot,egy kalciumosat is,higy nehogy kalciumhiany miatti roham legyen.Holnap vissza kell vigyem.Azt mondta a doki,hogy elofordul mar ilyen korban epilepszia,de a kalciumtol is lehet,viszont eloszor egybol azt kerdezte hogy nem e ijjedt meg valamitol,mert attol is szokott ilyen roham kovetkezni.Dehat mitol ijjedhetett meg?en azt hittem utolag hogy az hogy megijjedt es kergetett valamit,majd nekiszaladt a butornak,az a roham resze volt,hogy halucinalt.Mi lehet ez?Nagyon megijjedtem....es lehet ilyen rohama maskor is?

2012. máj. 21. 14:19
 1/2 Sn0wf0x ***** válasza:
Igen ez valószínűleg epilepszia lesz. Az én egyik blökim is kapott rohamot két évvel ezelőtt, azóta tünetmentes. Nem tudom mi lehetett amire ennyire felpörgött, de ha stresszmentes környezetben él a kutya, akkor együtt lehet élni az epilepsziával komolyabb problémák nélkül.
2012. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el kivizsgáltatni, mert ilyen esetben lehet majd később gyógyszerre is szükség lehet.
2012. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!