Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vak embernek nem engedelme...

Egy vak embernek nem engedelmeskedik egy kutya?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy fontos a szemkontaktus. De egy vak nem tud a kutya szemébe nézni.

Akkor?



2012. máj. 21. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kutyákat direkt vakoknak képzik ki, szóval kézjelekre és szavakra hallgatnak
2012. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemkontaktus nagyon megkönnyíti a kommunikációt a kutyával. Értelemszerűen ha ez nincs, attól még lehet vele dolgozni, csak nehezebb. Ezek a kutyák speciális képzésben részesülnek, ahol a szemkontaktust nem használják.
2012. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha vak ember kutyát szeretne tartani, akkor csak számukra kiképzett kutya lehet a társa. Ő kiképezni egy maga nem tudja az általad leírtak miatt.
2012. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmeztem a kérdésedet, hogy nem vakvezető kutyákról érdeklődsz, hanem úgy általánosságban.

Tapasztalat alapján azt tudom mondani, a szomszéd kutyájának velem szembeni viselkedése alapján, hogy egy idő után tudja a kutya, hogy az az ember nem/nagyon rosszul lát, és utána már alkalmazkodik hozzá. Engem pl. ez a kutyus ha az utcán vagy a folyosón találkozunk, meg szokott bökni az orrával, így figyelmeztet, hogy ott van, vagy hogy simit kér.

2012. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
A kutyák ezt megérzik, rá néznek egy vak, rosszul látó személyre, és ebből ők pontosan érzékelik a helyzetet. Egyben alkalmazkodnak is! A vakvezető kutyák teljesen mások! Erre vannak kiképezve.
2012. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, fontos a szemkontaktus. De így is lehet kutyát nevelni, tanítani, bizonyos szintig képezni. Ráadásul olyan kutyát is, amelyik nem speciálisan vakok számára képzett kutya. Tapasztalat... Nem felvágásból, hanem hogy lássátok, hogy tényleg ez is lehetséges, elmesélem az én történetemet.

Nem vagyok teljesen vak, de az hogy foltokat látok, nem igazán könnyíti meg a dolgomat a kutyázásban. Kiskorom óta imádom az állatokat. Mindig volt kutya is a háznál. Régebben csak szeretgettem, simogattam őket és foglalkoztam velük. Illetve alapvető parancsokat tanítottam nekik, sajátos módszerrel. Most 16 éves vagyok. Amióta lett 2 bulldogunk és a mamámnál egy csehszlovák jelleg kutya, úgy gondoltam, hogy nem árt azért ennél is többet foglalkozni velük. Főleg a farkas kutyával, mivel mégiscsak idős emberek mellé került. Vele 3 hónapos kora óta foglalkoztam, most 20 hónapos. Nagyon jól összeszoktunk, ő kellően engedelmes volt az elejétől fogva. Igazából mindent meg tudtam neki tanítani amire szükség van. Minimális kézjeleket én is használok, de inkább az a gyakoribb, hogy a kutyának felvázolom hogy mit szeretnék. pl:

Amikor azt tanultuk hogy ül, lenyomtam a fenekét.

Fekszik: velem szembe leültettem, leguggoltam elé, a jobb kezembe fogtam egy jutalomfalatot, a kutya orra magasságából elkezdtem a föld felé közelíteni és ahogy elértem a földet a kezemet magam felé húztam a földön és a bal kezemmel finoman nyomást gyakoroltam a kutya lapockájára, nyilván nem fájdalmat okozva. Automatikusan lefeküdt már akkor amikor a falatot elhúztam előtte, de így még jobban megerősítettem benne hogy mit szeretnék.

A marad: fekvő helyzetben csak szimplán a lapockájára tettem a kezem.

pacsi: a kutya lábát felemeltem, és a tenyerembe tettem.

lábra pacsi: a tappancsát oda tettem, ahova szerettem volna hogy tegye, illetve a kezemmel ugyanazon a helyen megütögettem a lábamat és abból már tudta, hogy oda kell tennie a mancsát

A felugrálással egyszerűen úgy szoktattam le, hogy ellöktem magamtól, rászóltam vagy leültettem, és csak akkor simogattam meg, amikor lent maradt és nem ugrott rám újra.

Azóta lett egy nagyon engedelmes kutyám. Behívható, ha valakit/valamit meg akar támadni szóra visszajön, szóra ül, fekszik, helyben marad.


Az, hogy mit tudunk megtanítani egy kutyának nem feltétlenül attól függ, hogy látunk-e, hanem hogy milyen kapcsolatban vagyunk a kutyával.

2021. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!