Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemény a pumi kutyákról?

KovacsAdam kérdése:

Mi a vélemény a pumi kutyákról?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egyet ismerek nem túl okos pedig képezve van és nagyon fülsüketítően ugat emellett nekem nem tetszik...de ez csak az én véleményem.
2012. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő kezekben aranyat ér, viszont aki nem tud vele bánni annak rémálom. Ez bármelyik kutyára igaz! Kicsit konkrétabban tedd fel kérdésedet, mert így nehéz válaszolni. Szerintem a pumi, mint minden őshonos magyar fajta munkát igényel, nem elég neki a hatalmas udvar és a séta. Ja, és én megkérdeztem hozzáértőbbeket, és azt mondták kezdő kezébe nem való.
2012. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapáméknak volt egy Pumi szukájuk akit kiskoromban nagyon imádtam. Kedves, okos kutya volt. Elég volt neki egyszer valamit megtiltani él tudta, hogy mit szabad és mit nem. Nem ugatott soha feleslegesen. Éber volt de csak akkor ugatott ha valaki állt a kapuba, amúgy a nap legnagyobb részét szemlélődéssel töltötte valami magaslatról. Mivel voltak birkák és kecskék így a napi feladata volt, hogy nagypapámmal együtt minden este és reggel haza hajtsa a nyájat. Nagy mozgás igénye van, de a gyerekkel nagyon jól kijön.

Szerintem remek kis kutyák de naponta legalább 1x dolgoznia kell mivel munkakutyák. Szóval csak úgy házi kedvencnek, hogy nincsen semmi terelési feladata úgy csak akkor ajánlom ha naponta kellően le tudod fárasztani. De nem csak fizikailag hanem szellemileg is!

De minden bizonnyal mivel terelőkutya állatok mellett érzi igazán jól magát, ott ahol dolgozhat!

2012. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek van. Nagyon ragaszkodó kutyafajta. Izgága,mozgékony,imád ugrálni, séta,séta,séta. Nagyon makacs ezért nehéz nevelni de ha kifárad egy kezesbárány. Én néha sétáltatom az ismim kutyáját mikor elindulunk úgy loholok utána, hazafelé pedig épp hogy fogom a pórázt.
2012. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek egyet, de sajna az pont egy hozzá nem értő nő kutyája, és nem bír vele. Nem a behívásra megy a kutya oda, hanem csak akkor, ha klikkel egyet a nő, mert tudja, hogy utána jön a falat, szoval nem tud bánni vele, és folyamatosan össze-vissza rohangál a parkban és visítva csahol, elég idegesítő! Bár ha valaki ért a kutyákhoz, biztos normálisan is tud viselkedni, de nekem men tetszik se külsőre, se belsőre ez a kutya fajta.
2012. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Többet ismerek, van közöttük nagyon jó, és rosszabb is. Mint minden kutya között. Szerintem ügyes, okos fajta. De igazán sosem fogom szeretni mert nekem mudjaim vannak, szóval ők a tökéletesek száőmomra! :D
2012. máj. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagymamámnak van pumija. Törzskönyves, a fajta minden jellemzőjével. Igaz, hogy sokat rendetlenkedik és idétlenkedik a kertben, de amúgy nagyon okos és rendes kutya. Kinti benti, sétáltatva is van. Tökéletesen alkalmazkodott a nagyi életmódjához. Tudja mikor van pihenő idő és mikor van itt a játék ideje. Ha valamire azt mondják neki, hogy nem, akkor az úgy is van.

Szóval azért nem egy olyan kemény kutya. Bár igaz az is hogy a nagyi időnként nagyon félelmetes tud lenni, elhiszem hogy a kutya nem akar ellenkezni. :D

2012. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia! 13 éves fiú vagyok az én véleményem az ,hogy nagyon okos kutya de nagyon sokat kell vele foglalkozni(napi4-5óra) mivel pásztorkutya sokszor kell vinni sétálni ha nem szereted az ugatós kutyákat ne vegyél ilyet a luxustartást jól bírja ha kölyök korátol nem neveled arra ,hogy kint legyen akkor kinti-benti kutya lesz ami nem tudom ,hogy neked rossz-e Nagyon ragaszkodó! Összeségben egy jó kutya! kis gyerekhez nem ajánlott legalább 10év!!
2012. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!