Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a kutyáimat?

Ivartalanítsam a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok van 3 kan kutyánk, nem tenyésztünk meg semmi 1 keverék (westie-puli) egy dobermann és egy moszkvai...szerintetek kell az ivartalanítás..ha igen miért vagy ha nem.. nem nagyon értem..szóval jó lenne ha valaki elmagyarázná eztmikor kell és hogy "kötelező-e".

Ha hülyén tettem fel a kérdést bocsi (talán értitek)..álmos vagyok.:D


2012. máj. 21. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezőnek nem kötelező,de érdemes. Hogy miért? Nyugodtabbak lesznek a kan kutyák. És nem fognak szökne, tüzelési időben. És nem mellesleg betegségektől is megkímélheted őket.
2012. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de nem értékes tenyészállatok esetében mindenképp érdemes. Egy csomó ivarszervi megbetegedést kiküszöbölhetsz vele (pl. prosztatarák, hererák), bizonyos mértékben korrigálhatja a viselkedést, pl. csökken az agresszióra való hajlam, kevesebbet fognak jelölgetni, na és persze nem fognak megbolondulni a tüzelési időszakban. Gondolj csak bele, milyen rossz lehet nekik, amikor mindenhonnan tüzelő szukák szagát érzik, és hajtaná őket az ösztön, hogy menjenek párosodni, de nem lehet. Vagy "lehet", ha kiszöknek, és akkor elütheti őket autó, megtépheti másik kutya, de "legjobb" esetben is egy tucat potenciális kóbor kutya megszületéséhez "járulnak hozzá". Ellenben az ivartalanítást szinte fel sem fogják, nem fognak szomorkodni, hogy kivették a heréiket, egyszerűen csak nem fogja őket érdekelni a párosodás.
2012. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp! Sokkal minőségibb, egészségesebb és hosszabb életet élhetnek így. Az ivartalanításnak nincs negativuma. Ráadásul kezelhetőbbé is teszi a kutyákat. Abszolút támogatom az ivartalanítást!
2012. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) akkor még meglátom, de szerintem ivartalanítani fogom őket! :)
2012. máj. 22. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!