Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvagyok keseredve, mit tegyek?

Elvagyok keseredve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Vettünk a vőlegényemmel egy kölyök rotit,nagyon aranyos okos,ke4zd szót fogadni,én etetem,én foglalkozom vele többet,több időt is töltök vele,viszont úgy vettem észre hogy a páromat jobban szereti,és mintha én nem is léteznék,olyan szomorú vagyok hogy sokat törődök vele,és mégse szeret úgy engem mint őt :(
2012. máj. 22. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ne legyél elkeseredve!
2012. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanaz van itt is. Egyszerűen a párodat tekinti falkavezérnek, nem téged.
2012. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál,nálatok is ez a probléma?
2012. máj. 22. 13:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős most? Ha már 7-8 hónapos körüli, akkor nyugodtan kezdj el dominancia gyakorlatokat csinálni, tartasd be vele a kiváltságaidat, akár csinálj egy kötődési tréninget, kezdj el vele dolgozni, járjatok ÖV-re, stb. Ezek után, ha megfelelően csinálod, neked lesz nagyobb tekintélyed a szemében, hozzád fog jobban húzni. A kutya nem olyan, hogy azt szereti jobban, aki többet játszik vele, hanem ahhoz vonzódik, akiben látja a főnököt, akinél elhiszi, hogy megtudja őt védeni, képes a falkát irányítani. Erre figyeljetek, nehogy annyi "lúzer helyzetet" teremtsetek, hogy a kölyök azt érezze, neki kell irányítani a falkát.
2012. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz, hogy a párodra tekint vezérként, a kutyák már ilyen kicsi korban is nagyon jól leveszik, hogy ki a vezéregyéniség a családban! Ettől még téged ugyan úgy szeret és ragaszkodik hozzád.
2012. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Még ,,csak" most 3 hónapos!most már értek mindent!!
2012. máj. 22. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:
velem is ugyan ez volt csak apukámmal és velem(fiú) majd közöltem vele hogy figyu apa én leszek a falkavezér mondta jóvan csináld. kb. 1 hónapja lehetett ez és azóta szerintem sokat javult a dolog.. de tényleg nagyon borzasztó (inkább szomorító) tud lenni hogy szeretem őt játszok vele és mégis apám a gazdija.. na ez már kezd változni és ezért azt tudom mondani hogy ki tartás!
2012. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kellene ezen változtatni. Az, hogy őt tekinti falkavezérnek, még nem jelenti, hogy téged ne szeretne. A kettőnek egyébként sincs semmi köze egymáshoz. Nálunk világéletemben édesapámat tekintették a kutyák falkavezérnek, pedig mi játszottunk velük állandóan, és egész nap szeretgetve, vakarászva voltak. Mégsem voltam féltékeny soha, egyszerűen elfogadtam, hogy ez így van. Ugyanúgy mint a farkasoknál, a gyengébbek behódolnak az erősebbnek, és igyekeznek a kedvükben járni, nehogy az "átharapja a torkukat". Még ha ez a veszély már nem is áll fenn, az ösztön megmaradt. Ezért csinálják. Ettől még szerethet mindannyiótokat ugyanúgy, de akik nem falkavezérek, azoknak nem kell folyamatosan bizonygatnia a ragaszkodását.
2012. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!