Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka a 12. tüzelési napban...

A szuka a 12. tüzelési napban van, de már nem fogadja be a kant, miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap volt a 11.-ben, akkor jött hozzánk. Akkor szépen megállt a kannak, de sajnos a kan kissé távol állt mindig, de a nap végére már egészen ügyes volt... Este ugyebár nem voltak szem előtt, aztán ma kora reggel láttam őket, és most értem haza. Szóval este és ma délelőtt nem tudom mit csináltak, de hiába még csak a 12. napban van a szuka, lemorogja a kant amikor rá akar ugrani, pedig tegnap még a farkát is félretolta neki, és nem moccant... Lehet azért, mert este vagy most délelőtt össze is ragadtak meg minden? Vagy attól még fel kéne engednie magára? Tippek?

Mellesleg megjegyzem, nem vagyok szaporító. Meoe tagságom van, mindkét kutyának van törzskönyve, és a kölyök is törzskönyvesek lesznek. Kiállítási, sportolási célokra lesznek, biztos gazdiknak. Csak mielőtt nekiállna mindenki szaporítózni..


2012. máj. 22. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a kutyák?Lehet h túl fiatal a kan vagy a szuka...
2012. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szuka majdnem 6 éves, a kan 4.
2012. máj. 22. 12:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában a 9-13. nap között a legideálisabb fedeztetni a szukát. Lehetnek eltérések, de ti pont beleestetek ebbe az időbe, ha minden igaz. Kár, hogy tegnap nem figyeltétek jobban őket. Valószínűleg most már nem fogja magára engedni a szuka újra a kant, de a következő tüzeléskor újra lehet próbálni. 3-4 hét múlva az ultrahang is meg tudja mutatni, hogy sikerült-e a fedeztetés.
2012. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
hozzáértő tenyésztő...
2012. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Akkó mi a toszért nem egy hozzáértő tenyésztőt kérdezel? A gyakorin akarod ezt megtanulni? Akkor miért csodálkozol, ha szaporítóznak…
2012. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Oké, nem szaporítózok, de attól még nem leszel tenyésztő, hogy tagságod van.

Magukra hagytad a kutyákat, ki tudja mit csináltak. Lehet, hogy megoldották, lehet hogy nem. Most kétségek között marad a szuka gazdája is. Neked pedig tök ciki.


Amúgy a korukra tippeltem volna én is, de4 látom nem az a gond. Javaslom vedd fel a kanod tenyésztőjével a kapcsolatot!

2012. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Utolsó, sajnos nem tudtuk megoldani, hogy el legyenek különítve... Így már csak reménykedni tudunk. + beszélni fogunk majd az állatorvossal is, hogy neki mi a véleménye.
2012. máj. 22. 13:11
 8/11 anonim ***** válasza:

1.Hanyadik alma a 6 éves szukának? Mert ha első lenne,akkor ne is remlénykedj.

2. Soha nem tartjuk együtt a fedező kant a szukával. Napi 1-2alkalommal lehet őket összeengedni, 30-45 percre.

2012. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, az első... De miért is ne reménykedhetnék?
2012. máj. 22. 14:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen a szuka már nem áll meg a kannak (nem tanulta meg fiatalon) és ha meg is áll, üres marad, mert a méh nyálkahártyája a sok terméketlen tüzelés után nem alkalmas már beágyazódásra.

Ha lett volna a szuka vemhességre való orvosi felkészítésen (ahogy az normális tenyésztésnél) akkor az állatorvos megmondta volna, sőt megnézi ultrahangon milyen a nyálkahártya.

A tenyésztés nem ottkezdődik, hogy meoe tag vagy (ami most speciel nincs is). Hanem, hogy tudod mit csinálsz,mert tanultad.

2012. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!