Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Ivartalanítani (ki...

Segítség! Ivartalanítani (ki herélni) kéne a kutyám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kan(fiú) kutyám a szomszédba pedig van egy nem tudom mennyi idős nem tudom milyen fajtájú nem is ez a lényeg hanem hogy szuka(lány). A probléma az lenne hogy már régen( kb. 1 éve) át is ment hozzá (de nem történt semmi) aztán haza hoztuk meg is csináltuk a kerítést bomba biztosra hogy ne tudjon átmenni. De előjött megint a probléma tüzel a szomszéd szuka és hallottam olyanról hogy ki kell herélni a fiút akkor nem lesz gond meg stb. de valaki felvilágosítana hogy pontosan ez mit takar? a kutya szempontjából és hogy mennyit változik akkor a kutya és árba mennyi lenne. a másik az hogy ez most ivartalanítás vagy ki herél vagy ez hogy hívják? mivel nem vagyok állat orvos ezért kérek segítséget és nem a lehurrogást! a kutyámnak szeretnék segíteni és csak a jót szeretném neki azért is kérdezem itt meg hogy nem fog-e neki fájni utána mi lesz.. stb.

2012. máj. 22. 13:33
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kan kutya ivartalanításakor eltávolítják a heréket. Természetesen fáj utána, hiszen műtéti beavatkozás, de a kutyák hamar kiheverik. Megszűnik a tüzelő szukák iránti figyelme, illetve a más kanokkal szembeni agresszió, és más kanok se nagyon foglalkoznak vele. mert nem érzik az ivari szagot rajta. Több betegség kockázatát jelentősen csökkenti az ivartalanítás. Hogy mennyibe kerül, az állatorvostól és a kuya méretétől függ.
2012. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem kiheréljük, hanem ivartalanítjuk.


A kutyának ez egy 3-4 napig tartó dolog, utána elfelejti, és ugyanúgy rohangászhat, élheti az életét, ahogy előtte, tehát "kis" rutinműtétről van szó, a kutyákban ez nem okoz traumát, és nincs igazából "lábadozási idő", ilyesmi (úgy értem, nem kell hetekig vesződni a kutyával a műtét után, néhány nap alatt teljesen olyan lesz mint műtét előtt).


A műtét hatására elkezdenek kiürülni a hormonok, amik dübörögnek benne, és egyre nyugodtabb kutya lesz. Értem ez alatt, hogy nem akar majd szökni tüzelési időszakban, más kutyákkal szemben is kevésbé lesz domináns, tehát a kutyád viselkedésének javára fog válni a változás.

A hormonok kiürülése körülbelül 3 hónap, addigra fog teljesen lehiggadni.

Esetleg ha kezelhetetlen is máskor is, akkor ezen is sokat segít az ivartalanítás, ráadásul csak egyszer kell kifizetni. :)

2012. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt ki hagytam hogy apukámnak van egy veteményes kertje és pont a kerítésnél van egy része és oda megy be a kutya( egyébként el van kerítve csak simán be megy) és már ásott is egy kis gödröt a kerítés mellet(de hát nem tud átmenni) és már ki döntött egy palántát és apukám mérges rá és azt mondta hogyha még egyszer meglátja nagy baj lesz(el veri) mondtam neki nincs rá szükség mert amúgy rendes apukám van csak hát azért nem 2 perc és nem 2 forint volt össze hozni a kis veteményesét amiből egész nyáron eszük a zöldségeket. Ezt a problémát hogy lehetne megoldani? (már mint azt hogy hagyja a veteményest és ne menjen be?( amúgy nem szokott be csak most ebbe a pár napba ment be) az ivartalanítás/ki herélés vagy mi megoldaná ezt a problémát is? előre is köszönöm!
2012. máj. 22. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Azt elfelejtettem írni, hogy mindezek mellett egészségügyileg is "jót tesz" az ivartalanítás, mert sok (halálos kimenetelű) betegség kialakulásának lehetőségét megelőzöd ezzel!
2012. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A veteményest ha máskor nem szokott bemenni tényleg, akkor most tényleg az átjutás érdekében ássa fel a kutya, tehát elvileg ez a probléma is meg fog szűnni.


Esetleg ha erre rászokik most emiatt az egyszeri eset miatt, akkor érdemes lekeríteni a veteményest valamivel (elég egy vadászkerítés, vagy akkora magasságú csirkeháló, bármi, ami van), elég jelzés értékűleg odatenni, hogy a kutya tudja, hogy nem szabad bemennie.

2012. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
el van kerítve igaz nem egy drót hála hanem 2 drót csík ami közt simán be megy de akkor is.. hát jó elgondolkodok ezen az ivartalanítás dolgon. köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 22. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!