Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyákat tudnátok...

Házőrző kutyákat tudnátok nekem felsorolni?

Figyelt kérdés
Gép telep őrzésére szolgálna a kutyus természetesen mindennap kellő képen le lenne mozgatva és suliba is elhordanám. Olyan kellene amely télen nem reszket és bújik be a házába és ki sem moccan onnan gondolok itt a dobbermanra. Illetve hosszú szőrűt sem szeretnék.
2012. máj. 22. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
a rövidszőrű viszont télen megfagy a minusz 20 fokba, próbáld meg, hogy ruha nélkül kimáész a minusz 20 fokba
2012. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor olyanra gondolok amelynek nem igényel sok gondozást a szőre. Nem kell sűrűn kozmetikába hordani.
2012. máj. 22. 14:19
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk van 2 telepőr kutya. Hosszú szőrú mindkettő, nem véletlenül. Rövid szőrűnek nem jó kint télen.
2012. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor a rottweiler sem lenne jó?
2012. máj. 22. 14:21
 5/18 anonim ***** válasza:

talán a kuvasz lenne a legjobb választás, esetleg közép-ázsiai juhászkutya.

a kaukázusit, moszkvait azért nem ajánlom, mert hosszabb szőre van.

ha pásztorkutyát választasz, akkor lényeges, hogy nagyon JÓ kerítés legyen a telep körül, mert ők nem csak a telekhatárig őriznek, illetve tisztában kell lenned ezeknek a típusú kutyáknak a sajátosságaival. ha van kedved kicsit beleásni magad a pásztorkutyák világába, akkor jó társ lehet a fent említettek egyike. (kutyasuliban sajnos nem értenek hozzájuk...!)

ha annyira nem szeretnél/nincs időd művelődni erről a témáról, akkor a legcélszerűbb talán egy német juhászkutya, vagy valamilyen nagytestű, menhelyi keverék.

2012. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem muszáj fajtatisztának lennie. Ez a két kutyus, akik a munkahelyemen vannak menhelyi keverékek (az egyik nj+még valami, a másikat nem tudom). Teljesen jó választás volt, főnököm elmondta mihez kéne és beváltak.
2012. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Időm van nem csak egy őr kutyát szeretnék vásárolni hanem legalább 20 évre hű barátot is...:) Akkor átnézem részletesebben bár küllemileg ők nem nagyon fogtak meg de megnézem kicsit részletesebben.
2012. máj. 22. 14:30
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt az új őrületet, miszerint a rövi szőrű kutya megfagy kint télen. Emberek! Nálatok nem ismerik a megfelelő kutyaólat?


Kérdező! Egy megfelelően szigetelt kutyaól (én személy szerint az olyat preferálom, ami kétkamrás, a kettő kamra egy fallal van elválasztva, mely az egyik oldalon nem ér a ház falához, így jut be a kutya. Tehát van egy belső "szoba" is) mellett a roti tökéletes választás. Ha tényleg elmész vele suliba és lemozgatod, akkor a lehető legjobb választás.

2012. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Természetesen lenne neki egy jól szigetelt házikója. A pénz nem akadály mindent megfog kapni amire szüksége van. Mindenképpen szeretnék fajtatiszta kutyát jó vérvonalból mert komolyabb terveim is vannak vele. Nekem személy szerint a roti nagy szerelmem ő tetszene nagyon:)
2012. máj. 22. 14:34
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Közép-ázsiai juhászkutya lenne a tökéletes választás, nem fázik télen, és a legjobb őrzővédő, és a szőre sem hosszú...
2012. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!