Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjuk, hogy már nem...

Honnan tudjuk, hogy már nem gilisztás a Kis Kutya?

Figyelt kérdés
Múlt hét pénteken elvittem a 7 hetes kiskutyámat állatorvoshoz, azt mondta, hogy gilisztás...adott neki féreghajtó pasztát meg megkapta az első oltását. Hétfőn indult meg neki a giliszta azóta ilyen fehér hosszú izéket nyom ki. Honnan fogom tudni, hogy már nincs benne? Elég volt neki az egyszeri féreg hajtás? vagy hogy működik ez? Valaki tudna ezzel kapcsolatban segítséget adni? És ugye nem lesz ettől semmi baja a kutyusnak. igaz?

2012. máj. 22. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Doki mit mondott? Mikor kell megismételni?

Kölyök kutyáknál 4 hetes korban kell elkezdeni a féregtelenítést, majd egészen 3 hónapos koráig, az oltások után 2-3 nappal 2 hetente szükséges.

De a ti esetetekben nem tudom, mivel valószínű az első kimaradt neki. Kérdezd a dokid!

2012. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem mondott semmit, csak jövőhét csütörtökön kell vissza vinnem a második oltásra...várjak addig?
2012. máj. 22. 16:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező (vagy más, ha tudja a választ): az állatorvos honnan tudja, hogy gilisztás egy kutya, ha nem látta a székletét? Nem kötekedni akarok, komolyan érdekelne! (És elnézést hogy nem indítottam ezért külön témát.)
2012. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan csak azt mondta, hogy valószínű, hogy az, mert mondtam neki, hogy húzta a seggét a földön, meg hasmenése volt. Mondta, hogy lehet hogy a bűzmirigybe beszorult a széklet, de azt megnézte és mondta, hogy nem az és a második lehetőség meg ez volt, hogy gilisztás...
2012. máj. 22. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Látni fogod a székletén, hogy már nem gilisztás! Tiszta ürüléke lesz akkor. A féreghajtás nem csak egyszer szükséges, hanem többször megismételendő folyamat, nagyon fontos! Konzultálj időpontért a dokival!
2012. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

állatorvos érzi amikor megtapintja a hasát.

fog még kapni hetente, 2 hetente 3hónaposkoráig, attól kezdve csak negyedévente.

2012. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez a 2 hét sok idő? Ne várjak a jövőhétig?
2012. máj. 22. 16:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a dokid és beszéld meg vele, mondd el mit tapasztaltál. Azért nem tudok mit tanácsolni, mert én már úgy hoztam el a kutyusom, hogy 2x volt féregtelenítve, én már nem láttam gilisztát a kakijában, ettől függetlenül ahogy írtam, ugyanúgy kapta 3 hónapos koráig 2 hetente a féregtelenítőt.
2012. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 hétnél hamarabb szerintem úgyse kell a második adag féregtelenítő. Ha nem mondta, hogy vidd vissza hamarabb, ne izgulj. (Ha azt akarta volna, hogy mondjuk egy hét múlva megismételd, akkor odaadja és megmondja, hogy ezt majd egy hét múlva...)
2012. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nagy mennyiségben ürül a giliszta (például egybe csomó giliszta jön ki) feltétlen vidd vissza, mert akár nagy baj lehet. A féreghajtó csak a kifejlett példányokat hajtja ki, a petéket csak kifejlett korukban tudja, tehát 2 hét múlva, mikor viszed vissza újra hajtani fogják, és újra lesz is.
2012. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!