Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? (több kérdés)

Miért csinálja ezt? (több kérdés)

Figyelt kérdés

vasárnap találtunk egy pici tacsi keverék kutyát, kislány kb fél éves vagy kicsit több

a baj az ha sétálni megyünk mindig a lábam mögött megy...mit lehetne csinálni?

a másik az, hogy ha jutalomfalatot adok neki nem eszi meg... illetve a vacsijának is csak a felét... miért?


2012. máj. 22. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem feltétlenül probléma, ha a lábad mögött megy. Elvégre, ha mögötted megy, automatikusan beállt követőnek, és ezzel elismeri falkavezéri pozíciódat.

Az szerintem inkább bizalmi kérdés, hogy a kezedből elfogadja-e az ételt. Amikor mi befogadtuk a skót juhászunkat az utcáról, 3 napig nem is evett, mert nem bízott bennünk. Az idő elteltével persze látta, hogy nem bántjuk és segíteni akarunk neki, úgyhogy végül elkezdett enni, de nagyon keveset. Kézből csak két hónap elteltével fogadott el ételt, és körülbelül ugyanennyi idő múlva evett normális adagot.

Tudod az ilyen befogadott kutyuk ki tudja mióta kóboroltak, és igencsak összeszűkült a gyomruk. Idő, mire újra kitágul. Azért én a helyedben elvinném dokihoz egy felülvizsgálatra, hogy kiderüljön szedett-e össze valamit amíg kóborolt.

2012. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

tegnap voltunk vele dokinál, kapott féreghajtót, kullancsirtót...

kézből evett már... mikor először kapott enni...meg néha elfogadta...

mikor így jutalomnak akarom neki adni... pl mikor lent pisilt akkor megszagolta de nem ette meg... olyan mintha nem lenne éhes... de tudtommal a kutyák mindig ennének...és ezt a másik kutyusunknál is tapasztaltam..bármennyit bármikor képes enni:)

2012. máj. 22. 19:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!