Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász agresszív? Azt...

Német juhász agresszív? Azt vettem észre, hogy a mostani német juhászok kifejezetten agresszivak! És most nem csak a nevelési hibák miatt mondom, de sok német juhász nevelésen kivül is rendkivül domináns és vad! Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 17:45
1 2 3
 1/24 compactegon ***** válasza:
53%
hogy már az őseik is 10-15e forintos expresszes kutyák voltak?
2012. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
De, a nevelési hibákról beszélsz. Egy német juhász sem születik agresszornak, csak mivel kemény fajta, sokkal egyszerűbb elrontani a nevelését, mint például egy goldennek. Sajnos sokkal, de sokkal több ember tart német juhászt, mint ahánynak valójában való lenne...
2012. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
lehet az a baj, igen - hogy sokan tartják és emiatt! De a szomszédomé kis kora óta vad! A keritésnek mindig fejjel megy és már nem soká betörik a kerités! Lehet a gazdák is hibásak ebben... :S Régen ilyen fajtát akartam és szeritem elég határozott is vagyok, de egy gén hibás kutyát se akarok, mert akkor nekem támad! :S
2012. máj. 22. 17:58
 4/24 A kérdező kommentje:
múltkor is sétáltattam unoka öcsémet és sétáltattak egy kölyök német juhászt, mi csak sétáltunk és kb 2-3 méterre volt a kutya és rá akart támadni az unoka öcsémre! A kutya pórázon volt és határozottam támadni akart! A gyerek semmit sem csinált, rá se nézett, nem is ért hozzá! A kutyát úgy kellett vissza húzni!
2012. máj. 22. 18:08
 5/24 A kérdező kommentje:
a kutya olyan 6 hós körüli volt, jah és nem játszani akart!
2012. máj. 22. 18:09
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

? fiygelj,ez nem úgy működik,hogy te mindent jól cisnálsz aztán egyszer csak neked támad a saját kutyád.

ha határozott vagy,simán meg tudsz nevelni egy németjuhászt.Fontos,hogy normális kennelből vedd,sajnos pontosan ez az a fajta,aminél még a tenyésztők között is baromira válogatni kell,mert a 70%uknak egy forint nem sok de annyit sem adnék a megynomoritott,csapott farú,diszpláziás kutyáikért.

Mindenképp munkavonalút válassz.

Sokan cska megveszik a kutyát,aztán dísznek van. Nincs lemozgatva,nem találkozik más kutyákkal,emberekkel,nem fogad szót.Így nincs mit csodálkozni azon,hogy agresszív és kezelhetetlen lesz. Ez nem "3 napi munka" ,hanem hónapokon át tartó elhanyagolása a kutyának.

Az is hozzátartozik,hogy nagyon sok az ideggyenge kutya még a tenyésztőknél is ebből a fajátból. viszont ez inkább beszari,félős,nem bírja a zajokat,ingereket viselkedést jelent,ahhoz,hogy agresszív is legyen már sok mindent el kell rontani egy kutyánál. Főleg ,ha emberekkel agresszív az már a legsúlyosabb viselkedésprobléma.

2012. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Hiába törölteted ki a kommentem, akkor is BAROMSÁGOKAT BESZÉLSZ, NŐLJÉL MÁR FEL!
2012. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
szerintem nem beszélek hülyeségeket, csak egyszerűen bunkó vagy! És inkább tanulj meg írni helyesen! Nem szoktam ilyeneket írni, de kiakasztó, hogy egyesek nem tudnak normális választ adni egy kérdésre! Csak egyből lehülyézik az embert, mert nem egyezik az állás pontja! És köszönöm azoknak , akik értelmes választ tudtak adni! Nyilván a sok idióta ember miatt van ennyi agresszív német juhász, csak úgy vettem észre,hogy sokuk az, de akkor biztos azért, mert nem nevelik meg rendesen - csak tudjátok azért egy 6 hónapos német juhásztól nem ezt vártam el, mindegy!
2012. máj. 22. 18:21
 9/24 anonim ***** válasza:
"tanulj meg írni helyesen" Ezt kifejtenéd ember? Mégis milyen helyesírási hibát vétettem, ami nagyobb a te "állás pont" stb. hibádtól (a gyengébbek kedvéért, egybe kell írni a 2 szót).. Na még mindig kötekedni akarsz, miközbe te nem tudsz helyesen írni?
2012. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, határozott fajta, ha nem nevelik jól, nagyon hamar magához ragadja az irányítást. Ez viszont nem csak erre a fajtára jellemző, nemrég egy tibeti terrert láttam, nem volt fél éves sem, és úgy morgott bárkire a csontjáért, mintha át akarna harapni az illető torkát. A kölyköknek is szükségük van a határozott irányításra, ők is tudják, hogy anélkül elvesztek, így ha nem irányítják őket, akkor átveszik a kezdeményezést, annak meg ez a vége.

Dicséretes, hogy nem akarsz "hibás" kutyát. Egyszerű a megoldás: ne olyat vegyél. Szánd rá a pénzt egy normális idegrendszerű kölyökre, és az időt arra, hogy kitanuld a kutyázást, meg persze hogy rendszeresen dolgoztasd majd a kutyádat, és nem lesz gáz.

2012. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!