Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőrség használ vagy...

A rendőrség használ vagy használt Kaukázusit?

Figyelt kérdés
Régebben mintha lettek volna Kaukázusi rendőrkutyák de mostanában nem hallottam róla miért nem használják már őket ?
2012. máj. 22. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
konkrétan kaukázusiról nem hallottam,de olyanról igen,hogy kaukázusit kevertek német juhászba...
2012. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kauról nem tudok, káj-ról igen.

és azért nem használják már, mert nem lehet megtanítani arra, hogy karra harapjon.

nem is ŐV fajta...

azt tépi, ami közelebb van hozzá, de ha lehet, nyakra megy.


nekem ezt a rendőrség kutyakiképző központjában mondták a K9 bemutatón.

2012. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a oroszoknál a mai napig használnak.
2012. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Oroszországban használnak, de inkább a büntetés végrehajtási intézetekben. Sajnos totálisan leépítették az eredeti pásztorkutya ösztönöket, így már nem is tekinthetőek annak. Még küllemre is sokat változtak. Egyébként Magyarországon pont ez a "börtönőr" verzió van 98%-ban, ezért annyira vadak.


Magyarországon nem használtak soha. Nálunk többnyire német juhászkutya, manapság egyre inkább belga juhász (malinois), ritkán más fajta tiszta kutyák (pl. kábítószerkereső spánielről tudok) és sok keverék kutya.


A Csendőrség használt anno úgynevezett csendőrpulit, ami méretében jóval nagyobb volt, mint a mai pulik.

2012. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon szerintem nem használtak. Rotira emlékszek járőröknél. Én is kérdeztem, hogy kájoknál miért francia bundát alkalmaznak, azt mondta a kiképző, hogy azért részesítik előnyben, mert nem csak karra fognak.
2012. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja igen félreérthetően írtam, hogy nem "már" nem használják, hanem már nem is foglalkoznak vele, mert ha jól tudom, gyakorlatban sosem vetették be - abból elég nagy botrány lett volna...:):)


Amúgy most drótszőrű vizslákat akarnak drogkeresőnek meg nyomkövetőnek kiképezni, és eddig elég jól haladnak...:)

(Bár jó, magyar fajta meg minden, de egy spani méreténél fogva azért több helyre befér, ha mondjuk egy kisbuszt kell átvizsgálni...)

meg mostanában kezdenek elterjedni a holland juhászok.

6-7 éve még csak 2-3 volt az országban, mára 10 felett van a számuk.

2012. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!