Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg minden német dog...

Tényleg minden német dog diszpláziás?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek van egy kanja, és fedeztetni akar vele (nem tenyésztő!), mondván, hogy a "jó géneket tovább kell vinni". De közben a kutya diszpláziás. Nem tudom rábeszélni az ivartalanításra, mert szerinte minden német dog diszpláziás... Igaz ez?
2012. máj. 23. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Tenyésztő nem tenyészt diszpláziás kutyákat, külön szűrés is van erre. Magát mentegeti az ismerősöd.
2012. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz. A diszpláziás kutyákat nem tenyésztik tovább. Az ismerősöd meg vagy nagyon tudatlan, vagy csak azért mondja, hogy miközben oltári nagy baromságot csinál, úgy tűnjön, mintha teljesen átlagos és hétköznapi dolog lenne beteg kutyával szaporítani.
2012. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A diszplázia már alapból tenyésztésből kizáró ok. Szóval milyen jó génekről beszél? Hol lát ő jó géneket?
2012. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ez úgy lenne igaz, hogy minden szaporíó kezei közül kikerült némed dog diszpláziás. Viszont tenyésztőtől nem kerül ki dp-s kutya, erre van a szűrés. De tenyésztéshez nem elég dp szűrés, még kell vagy 2 fajta genetikai is. Sőt, alapból a szűrések sem elegendők a tenyésztéshez.
2012. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, gyanítottam, hogy téved, csak nem mertem úgy vitába szállni, hogy nem vagyok biztos a dolgomban.
2012. máj. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!