Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajták alkalmasak munkára?

Melyik fajták alkalmasak munkára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tetszik pár fajta,ezek közül melyik fajták alkalmasak munkára (örző-védő,engedelmesség stb)

német juhász

óriás snaci

orosz fekete terrier

briard

boxer

bullmasztiff

bordói dog

német dog

amerikai bulldog

berni pásztor

leonbergi


2012. máj. 23. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

amiket felsoroltál, egy dolog hogy tetszik, de szerintem nem nagyon vagy tisztában a képességükkel.

A legjobb amiket leírtál, a német juhász!

Szeret dolgozni, igazi munka kutya, és öv feladatra is jó. Még az óriás snaci is jó, de a német juhászt könnyebb tanítani, szerintem ez lenne a legjobb választás.

2012. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engedelmes feladatokra mindegyik kiváló. ÖV-re főleg a német juhász, az óriás snau és az orosz terrier lenne alkalmas.
2012. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

német juhász

óriás snaci

orosz fekete terrier

briard

amerikai bulldog? >talán< De versenyeken nem hiszem hogy túl sikeres lenne.

Mira akarod a kutyát? Mindegyik kutya meg tud tanulni őrző-védőzni, de az amelyik nem alkalmas rá jellemileg, az sosem fogja komolyan venni csak zsákmányszerző játéknak. Sem versenyre, se éles helyzetre nem fog nagy valószínűséggel megfelelően reagálni. Ha csak egy jó kutyát akarsz amelyik ijesztő a kinézeténél fogva is és őrzi a házat akkor szinte bármelyik jó ezek közül. Ha komolyabban akarsz valami kutyaiskolát vagy versenyt akkor az általam felsoroltak.

2012. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem fajtán múlik, hanem az egyeden. Az általad felsoroltak közül a németjuci, óriás snaci, oft lenne alkalmasabb komolyabb munkára, de mint mondtam egyedfüggő, a többi inkább családi kutya.

Ide lehetne még sorolni a beauceront, a malinoist,dobbermann, ha szimpatikus neked a bernáthegyis kinézet (a leonbergiből kiindulva) akkor a moszkvai őrkutya is jó választás lehet.

2012. máj. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm,értem

csak kíváncsi voltam mit szóltok,nekem ezek tetszenek főleg igen dobermann is,de télen nem tudo behozni a házba :S pedig talán az tetszik a legjobban

nekem is ezek: német juhász,óriás snaci és orosz fekete terrier és briard tetszenek,ind 4 okos kutya és kiképezhetőek :)

a boxer-bullmasztiff-bordói dog-német dog ezek is alkalmasak örző-védőre nem? csak munkára már nem igazán.

berni pásztor és leonbergi meg egy nagy mackó,családi kutyák

2012. máj. 24. 06:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A boxer és a dog nagyon barátságos kutyák. Nem hinném, hogy komolyabb agressziót mutatnának. A másik kettő meg hát nem azért, de elég nehezen mozognának a nagyságuk miatt. Szerintem egyik sem igazi őrző-védő. A boxer engedelmesre jó. Vagyis régebben még láttam, mostanában nem tudom.

Ott van még a roti is. Hasonlít a dobermannra, de kint is lehet tartani.

2012. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!