Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó kutyát tartani?

Miért jó kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Idáig még soha nem volt kutyám, most eljött az a pillanat, hogy dönthetek :kutyát vagy cicát "vegyek".

Nem tudok dönteni melyiket válasszam?

Érveljetek légyszi a kutyák mellett!


Sürgős!!


2012. máj. 23. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem tudsz dönteni, akkor miért a kutyák mellett érveljünk? Én úgy látom, már döntöttél. A kedvenc idézetemmel válaszolnék.

"Ő a másik szem, mely átlát a felhőkön, a másik fül, mely a szél zúgásán is túl hall. Egy kis rész belőlem, amely a tengerig elér. Ahogy a lábamnál pihen, amint a legkisebb mosolyomra farkcsóválással válaszol, s a fájdalmas pillantás, ha nélküle indulok el, ezerszer elmondta már, hogy egyedül értem él. Talán bele is betegszik az aggodalomba, amikor nincs velem, hogy gondoskodjon rólam. Amikor rossz vagyok, könnyen megbocsát. Amikor mérges vagyok, addig mókázik, míg meg nem nevettet. Ha boldog vagyok, örül őis. Ha bolond vagyok, nem neheztel érte. Amikor elégedett vagyok, őis büszke magára. Nélküle nem lennék önmagam. Vele erőm teljében vagyok. Ő maga a hűség. Általa tanultam meg, mi az odaadás. Általa ismertem meg a titkos nyugalmat és békességet. Megtanított figyelni olyan dolgokra, amelyeket korábban észre se vettem. Amikor térdemre teszi a fejét, elmúlnak az emberi fájdalmaim. Ha mellettem van, megvéd a sötétségtől és a világ más ismeretlen dolgaitól. Megígérte, hogy várni fog rám... akármeddig... akárhol - ha szükségem lesz rá. És én tudom, hogy szükségem lesz - ahogy mindig is volt. Ő az én kutyám."

2012. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
41%

Kutyus!!!Mindenkepp :-)

szamara,örökke fontos leszel,mig Ö el! Hüseges, nem szamito,mint 1 macsek!

Ja?Es barmilyen gondot,banatot,titkot elmondhatsz neki,Ö nem ugatja el senkinek sem :-)

2012. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

kutyák mellett kell érvelni?

hát én szeretem a kutyákat, de házban nem tartanám őket. macskát is csak akkor ha szabadon kijárhat bármikor. szegényeknek lehet, nem a legjobb bent, még ha naponta párszor ki is viszik sétálni.

a kutya nem nyávog és hűségesebb, jobban lehet vele játszani, hallgat, ha hívják.

2012. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Miért kéne? nem ismerlek, nem tudom milyen az életritmusod a személyiséget így nem tudhatom, hogy mi illik hozzád...leírhatjuk miért jó kutyát tartani de lehet nem lesz jó neked és nem csak jó dolgok vannak ám benne, rengeteg lemondással jár az állattartás a kutyára ez még sokszorosan is igaz. Neked kell eldönteni, hogy hajlandó vagy e ezt bevállalni... vagy megbánod mikor a kutya szétszedi a papucsot, felássa a kertet vagy tönkreteszi a bútort, hogy elmennél a hétvégére de a kutyát nem lehet egyedül hagyni (macskát se) vagy felkelsz e reggel illetve hazaérve munkából/suliból hullafáradtan képes vagy e elmenni sétáltatni... gondold át melyik mivel jár olvass el néhány könyvet és dönts... és nem "sürgős" most azt döntöd el, hogy 15-20 évig mi fogja meghatározni az életed...
2012. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

első:

hát ebbe belekönnyeztem,annyira igaz hogy jobban meg se lehetne fogalmazni:(

Ezt elloptam ha nembaj:) És nekem is kedvenc lett ;)

2012. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Ha leírod az igényeid és a jellemed akkor könnyebb lenne segíteni. Most mondhatom hogy nekem miért jó kutyát vagy macskát tartani, de az másoknak hátrány lehet az amit én szeretek.
2012. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

0%-ra lepontoztatok, gratulálok! elolvastátok egyáltalán amit írtam?

jobban lehet vele játszani és hallgat rá, ha hívják, nem elég hasznos? a sok lepontozó még nem látott kutyát közelről, az biztos! a macskát hiába hívod, nem nagyon hallgat rá, nem nagyobb élmény ha füttyentesz egyet és a kutya odajön? de akik nem értenek hozzá, azoknak hiába írom. pontozzatok le nyugodtan.

a kérdésből sejthető, h lakásba akar kutyát venni, és ha tetszik, ha nem, ott a kutyák többségének NEM JÓ!

2012. máj. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem tudod miért lenne szükséged kutyára/cicára, akkor ne is tarts. Jobb lesz mindkettőtöknek!

A kutya iránti imádat sokaknak a génjeiben van.

2012. máj. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló. Tévedsz.

Minden kutya más, és csak akkor hallgat rád feltétlenül, ha Te vagy a falkavezér. Sok kutya csak akkor engedelmeskedik, ha jutalmat kap érte (étel, játék, simogatás). A válaszodból nekem kicsit az jött le, hogy "a kutyával azt csinálsz, amit akarsz, úgy használod, ahogy neked jó". Pedig a kutya egy élőlény, nem egy játék.

Sok kutyát játszani is meg kell tanítani, és sok olyan ebbel találkoztam már, amelyik egyáltalán nem szeret.

Viszont volt egy macskám (ráadásul kandúr), aki miután hozzám került kb. 3 hét alatt megszokta a nevét, és ha kiejtettem a számon máris az ölembe pattant. Egy macskával is nagyon jól el lehet játszani, de persze köztük is vannak kevésbé játékos egyedek.

2012. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem kutyám is van meg macskàm is. Hàt a kutyához sokkal több energia kell. Akkor is gondoskodni kell róla ha lázas beteg vagy, és nem csak annyit, hogy kirakod neki a kaját. Bàr ha nem egyedül élsz, akkor belefér:) Egyébként sok öröm van mindkettőben. A macska nem számító, nem tudom mi ez a mánia, hogy emberi tulajdonságokat képzelünk az állatoknak. Egy cicát is lehet úgy nevelni, hogy tiszteljen, és egy kutyát is úgy hogy ne.
2012. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!