Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyusról vélemények?

A beagle kutyusról vélemények?

Figyelt kérdés

Nekem a szívem csücskei,nagyon tetszenek,de rengeteg helyről hallottam már hogy nagyon buták!Sőt nagyon pórázról elengedve sem láttam túl sokat!

Azért buták mert a vadászösztönből fakadó szaglás elveszi az eszüket,vagy alapból sem egy "észlények"?


2012. máj. 24. 08:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
Haveroméknak az előző is, és a mostani is az. A mostani tényleg elég hülye, hiába fenyíti meg, nem tanul belőle. Állandóan oda megy, ahova nem lenne szabad...
2012. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Nekem van beaglem. Póráz nélkül sétálunk, erdős részen is. Nagyon okos és szót fogadó. Ez azért van, mert foglalkoztam vele, tanítottam. Ha egy kutya buta, az a gazda minősítése és nem a fajtáé.

A beaglek többsége viszont szökős, mert tényleg a tenyésztésnél a vadászösztön lett erősítve. Ez nem butaság ez az ösztön amit az zember mesterségesen fejlesztett ki a fajtában.

Ez mellett a tenyésztés során az agressziómentességet is fejlesztették a falaka egység igénye miatt. Ezért ez a fajta kitűnő gyerekek mellé.

Baegliről röviden ennyit.

2012. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy buta és kezelhetetlen, csak nevelés kérdése. Nekem 4 éves kan beagle-m van, leírom, hogy ő milyen. Kölyökkora óta velünk van, sokat játszottunk vele, tanítottuk. Ha elmegyünk sétálni, pórázon megy, amíg ki nem érünk a rétre, ahol senkit nem zavarunk. Ott póráz le, mehet amerre lát, de az első! szóra visszajön. Nem kell könyörögni, hajkurászni. Jól nevelt kutya. Viszont amilyen kicsi, olyan nagy a mozgásigénye. Ha nincs megfelelően lefárasztva, hajlamosak a szökésre, de szerintem ez majd' minden kutyánál így van. Butának egyáltalán nem buták, nekem volt német juhászom, és semmivel sem kellett többet tanítgatnom a beagle-t, mint a nj-t. Mostanában bicajozunk vele, és imádja. Kifejezetten olyan kutya, aki kéri a mozgást, a sétát. Sok közhely merül fel a beagle-el kapcsolatban, de ennek a fele sem igaz. Vagyis igaz, abban az esetben, ha elhanyagoljuk és csak dísznek tartjuk.
2012. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja, és nincs olyan, hogy buta kutya. Hozzá nem értő emberek titulálják az egyes kutyafajtákat butának.
2012. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Nagyon jóindulatú,gyerekekkel más kutyákkal jól kijön,de kezdő kutyatartónak nem való.Tanítani kell és szeretettel fegyelmezni,de a csavargás és felfedezőösztön benne marad akkor is.Az enyém is elcsavargott többször is,de vissza is jött mindig.A kutyaiskola jót tesz neki.
2012. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták. Kopók, akik szeretnek az orruk után menni, és ha egyszer szagot fognak, akkor nagyon nehéz őket visszahívni.

Én nem tartanék. Szerintem bűbájos pofijuk van, csak épp 99%-ban olyanok tartják ezt a fajtát, akik egyáltalán nem tudják az igényeiket kielégíteni.

2012. máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

reptilian bastards!

Csak ismételni tudom magamat! Ha egy kutya (fajtafüggetlenül) buta, akkor az a gazda hibája. A haverodról írtakból pedig külön "gratulálok" a sekélyes nevelési eszköztárához: hiába fenyíti? A kutyanevelés nem csak fenyítésből áll, sőt! A jutalmazás eredményes oktatási forma.


Mindig elmondom: csak az vegyen kutyán magához aki foglalkozni is tud vele. Egy kutya napi több óra elfoglaltságot jelent, ahhoz az igényhez, hogy okos kutya legyen.

2012. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Buták? Okosak, sőt, ravaszak! Simán kijátszák némelyik embert. Persze nyilván egyszerűbb kijelenteni "á, ez a kutya hülye" mint beismerni, hogy hoppá, nem vagyok képes a saját kutyámat megfegyelmezni, utánaolvasni, hogy mit rontottam el, több időt szánni a kutya fizikai és szellemi lefárasztására... nem a kutyák buták.
2012. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

# 2/7 Időpont ma 08:23


Nem tudom ki miért pontozta le, de tökéletesen leírta a dolgokat a beagle fajtáról.


Második 8:23as voltam

2012. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nem buták, vannak céljaik! :) Kihasználják az embert, eléggé "sunyik". :)Bosszúállóak is.

Volt itt egy néhány hétig (találtuk), nagy rendetlenséget csinált, nem igazán volt szobatiszta, a kertben pedig megtalálta a gyenge pontokat, és átszökött a szomszédba. :)


Ami még zavaró volt, hogy rövid a szőre: egyfelől télen könnyen megfázhat, másfelől mindent teleszőrözött, és szinte lehetetlen feltakarítani.

2012. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!