Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valahol szaporító hirdetést...

Ha valahol szaporító hirdetést látok, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Rengeteg a neten a szaporítók által feltett hirdetés, ahol "fajta tiszta" kutyákat osztogatnak olcsón, tk nélkül, stb.. Biztos mindeni ismeri ezeket.


Ha ilyen hirdetést látok, azt jelenthetem valahol, ahol utána néznek, és felelősségre vonják a szaporítót? Hol? Rendőrségen? Állatvédőrségen?

Azon kívül, hogy nem veszek és mindenkit eltántorítok az ilyen mocskoktól, mit tudok még tenni?



2012. máj. 24. 09:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%
semmit se tudsz tenni! Remélem pár év múlva az állatvédők fellépnek ez ellen, ezzel senki sem foglalkozik, ész nélkül elletik a kutyákat! Ez van!
2012. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Semmit.


Én pár "Husky"-sra írtam rá, hogy ha már CSAK EGY SZAPORÍTÓ,akkor már legalább próbálja normálisan kiírni a hirdetést, miszerint nem FAJTISZTA hanem FAJTAtiszta, valamint mivel nem tk-s a kölykök ezt a nem jelenthetjük ki, szóval jobb lenne ha csak azt írná, hogy Fajtajellegeket mutató kölykök eladók :D

2012. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
jah és olyat is láttam már, hogy nem is fajta tiszta, és pénzért árulja, azt mondva h fajta tiszta, és aki nem ért hozzá meg is veszi!
2012. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
És akkor mi van? Mi ezzel a gond?
2012. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Úgy sajnálom ezeket a kölyköket. A sok nagykutyás lenézi őket, a tudatlanka gazdikat is. Megértem, miért kell jó helyről venni az állatot, csak olyan szomorú, hogy ezek a csöppségek nem kellenek senkinek (ha már megszülettek) :(
2012. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%

Semmit nem tudsz tenni, joga van hirdetni. A nagyobbik baj az, hogy meg is veszik őket, mert óccsóbb, mint normális, megbízható helyről venni.

Nézd meg ezt a kérdést, fél órája írták ki, nálam kiverte a biztosítékot: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2994762-tenyl..

2012. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

"T. Cím!


Az senkit nem érdekel, hogy mini yorki nem létezik?? Van egy standerd,ha azt nem üti meg a kutya, akkor szimplán génhibás, besült állatról beszélünk? Persze, hogy tk nélkül,mert iylen fajtatiszta yorki nincs a világon sem. Én ezt az Ön helyében nem hívnám yorkinak....maximum fajtajelleget mutató keveréknek!"

2012. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként tegnap a melhelyem előtt hoztak el egy MINI (hát neme gyértelműűű??)törpe pincsert!!! NEm elég, hogy a fajtatiszta kutyaelnevezésben már benne van, hogy TÖRPE még mellé lökik a MINI-t is! Miután emgkérdeztem a gazdit, hogy ez valamiféle pincser féle? Akkor megmondta :D hogy ez egy mini törpe pincser, mert több méret is van belőlük....jááááááj!!!!
2012. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
22%

Én sem igazán értem, hogy ezt miért kell "jelenteni". Persze tudjuk, hogy a fajtamegóvás érdekében a szaporítók hátráltató tényezők. De ahogy megvesszük a kínai cipőt, úgy meg fogják venni a szaporított kutyát is. Mert van akit nem érdekel a törzskönyv, csak egy kutyát szeretne.


A boltban is láttunk már olyat, hogy átvernek valakit. Addig, amíg "lehet kit átverni", lesz olyan is, akit át fognak verni. Amíg a piacnak igénye van az olcsó, de nem egyértelmű múltú, emellett fajtajelleget mutató kutyákra, addig fogják is szaporítani, ez ellen nem sok mindent tehetünk. Fellépni szervezetten? Nem hiszem, hogy ez valaha valakinek is az érdekében fog állni, és meg fogja lépni.

2012. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:41


Dehogy nem, sokan megveszik. Az a baj, hogy sok ember nem gondolja át a kutyus vásárlást. Tudatlanban, esetleg csak kerti dísznek megveszik az állatot. De csak egy hóbort miatt is. Pont az ilyenek miatt nem néznek utána a fajtának, olyan alapokat nem tudnak, hogy majd megszakad a szívem a kiskutya miatt. Olvasni meglepőbbnél meglepőbb dolgokat itt GYK-n is. Nem tudom sokszor, hogy sírjak vagy nevessek? És most nem a kezdő kutyatartókról beszélek, mert valahol el kell kezdeni, hanem ami IQ-ból dől el.:)


Szal' kedves kérdező, attól tartok, ez ellen semmit nem lehet tenni... Legalábbis mostanában biztos, hogy nem. Egyedül meg túl kevés is vagy.:(

2012. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!