Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tápot váltanom?

Érdemes tápot váltanom?

Figyelt kérdés

3.5 hónapos angol cocker spánielem van.

Flatazor Prestige Puppy tápot kapott eddig,de nem eszi rendesen! A napi adag amit kéne adnom neki annak jó ha a felét megeszi. Etetéskor beleöntöm a táljába és csak néz ritka ha elkezd enni.

Arról nem is beszélve,hogy az ürülékét szívesebben fogyasztja mint a tápot...

Acana Puppy-n vagy Orijen Puppy-n gondolkodom. Az Orijentől kicsit tartok a magas fehérjetartalom miatt viszont szimpatikus,hogy nem tartalmaz gabonát.

Melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg más tápot javasoltok?


2012. máj. 24. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én a Josera-t ajánlom, vagy az általad említettekből az Acana-t, ha ahhoz ragaszkodsz.

Nekem a Josera-val nagyon jó tapasztalataim vannak, pedig szinte mindegyik prémium tápot próbáltam már a hosszú évek során, de nekem minden kutyámnál nagyon bevált a Josera.

Ha most került hozzád a kutyus, lehet az új hely, az idegen dolgok miatt nem eszik, ne aggódj, megjön az étvágya, légy türelemmel és ne hagyj előtte tálat, 10 perc után vedd el és később próbáld újra, ha akkor sem kell neki, akkor következő etetésnél.


A kakit ne egye, az nem jó, arra figyelj oda amennyire tudsz. :)


Ne aggód túl, biztos minden rendben, lehet, hogy egyszerűen nem ízlik, amit adsz neki. Ahonnan hoztad, ott mit evett és milyen étvággyal? Érdemes azt is megpróbálni esetleg.


Remélem, tudtam segíteni! :) Szép napot!

2012. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már 2 hónapja nálunk van és kezdettől fogva nem tetszik neki a táp. Eddig azért kapta ezt mert a környékünkön csak ezt meg a Pro Pac-ot kapni ami jobb minőségű mint a Chappi meg ezek. A tenyésztő főzött a kutyáknak szóval nagyon nem látott el tanácsokkal a tápokkal kapcsolatban.

Az ürülékevést persze nem hagyom,de amikor nem vagyunk otthon akkor látok a kövön foltokat ami arra utal,hogy megette.

2012. máj. 24. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy a kutya nem válogathat! Ezt gondolom tudod. Ennek ellenére azt mondom, esetleg a Brit Care-t próbáljátok ki (kakievés miatt, yukka kivonatot tartalmaz, ami a kakijában kellemetlen szagú számára, így kevés az esély rá, hogy megenné újra.

Itt nézd meg a tápokat:

[link]

Ha szimpatikus, a dogshop.hu-ról meg tudod rendelni úgy, hogy ingyen kiszállítják még a legkisebb kiszerelést is!

2012. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

1,5 hónapos kora óta van nálatok?? Jesszus! Az meg hogy lehetséges??? 3-4 hónapos kora előtt nem lenne szabad elválasztani szegényt az anyjától, nem csoda, ha ilyen szegényke.. :(

Akkor viszont ez esetben lehet érdemes lenne állatorvos segítségét is kikérni, lehet, hogy ő egy "speciális eset".

2012. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Milyen 3-4 hónapos kora előtt?

8 hetesen elválasztható a mamájától. Valóban, egy kicsit korábban hozták őt el, de azért nem kell túlozni.

2012. máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
8 hetes kora óta van nálunk szerintem ez így rendben is volt.
2012. máj. 24. 11:21
 7/14 Maxitabi ***** válasza:
Az Orijen Puppy nálunk anno nagyon bejött, de alkalmasak az Acana Pacifica, Grasslands, Ranchlands és Wild Prairie gabonamentesek (minden életkorban). Szuper jó még a Taste of the Wild és a Platinum is.
2012. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én sosem értettem azt, miért ne válogathatna egy kutya is. Tudom, ők nem emberek, de ennek ellenére azt mondom, mi sem esszük meg azt, ami nem ízlik. Próbálj ki másik tápot. Nálunk sem vált be az első. Ráadásul a miénk bármit hajlandó volt megenni (konzerv, rizs, sajt) tálból, kivéve a száraztápot. Mi vettünk neki önetetős labdát, azt imádja.
2012. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pont ezért válogat, mert válogatHAT. Ha egy kutya nem eszik meg a száraztápot, rögtön kínálja mással (konzerv, főtt étel stb.), ami persze, hogy finomabb, ezt aláírom. De itt nem arról van szó, hogy a kutya számára a száraz táp ehetetlen (bár aki ilyen pedigree, darling és társait ad, azoknál nem csodálkozom, mert tele van tartósítószerrel és egyéb szinezékekkel).
2012. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az Alexandra által említett tápokról nekem is meg van a véleményem, sajnos jobb a marketing mellette, mint maga a táp.

Az első kutyánk nekünk sem válogathatott. A mostanival más a helyzet, ő válohatHAT és ágyban alHAT. Én mindig azt tanultam, az állat tudja, hogy mi a jó neki és én amikor nem akarta megenni az adott tápot, úgy értelmeztem, az nem jó neki és lecseréltem.

A kérdezőnek én annyit tudok javasolni minden szakmai háttéranyag nélkül, hogy hallgasson a szívére.

2012. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!