Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám ah észrevesz valami...

Téékáá kérdése:

Kutyám ah észrevesz valami számára érdekeset megindul mint akit puskából löttek volan ki. (lent)?

Figyelt kérdés
Poráz nélkül is sétálunk amikor van rá mód, mint ahogy tegnap este is!Szépen jön utánam, néha előttem ha lemaradok visszanéz megvár ha iránytváltok követ, hivom odajön, már néha kezdem azt hinni h teljesen jólnevelt.Akkor azonban észrevesz valami, mint tegnap este egy csapat focizót és semmi jel nélkül odarohan, de még arra sincs időm h pislantsak.Aztán ott körbe ugrálja őket meg hozá vissza nekik a labdát, még meg is tapsolták.Ilyenkor utána kell menjek nekem, mer nem jön el, ott simogasák is labdát dobálják neki.Ti mit tennétek, h kezelnétek?

2012. máj. 24. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
régen én kutyám is ilyen volt. az utolsó séta az mindig póráz nélkül megy,mert ilyenkor már nincsenek közfelügyelők:) Aztán már megtanulta ha meglátok távolba egy kutyát és ő is akkor először rámnéz! Ha azt mondom mehetsz mert ismerjük a kutyát akkor odafut,ha azt mondom marad akkor leül és rá se néz a kutyára míg elhalad mellettünk. Meg is dícsérték már páran hogy pincsi aztán milyen intelligens..háát ez hosszú út volt mert enyém is ilyen volt mint a tied,de ezt a tulajdonságát (legalább ezt) ezt kitudták nevelni belőle kutyasuliba,ezt ajánlom neked is,erre nagyon mennek tanításkor!
2012. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyusod?
2012. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is detto ez. Bár az enyém még nagyon az elején tart, 4 hónapos németjuhász. Már ismeri az ül, fekszik, marad, parancsot, és már viszem ki őt is sétáltatni, addig semmi baja nincsen, míg nem jön senki, akkor nem huzza a pórázt, meg semmi de amint észre vesz valamit, egy madarat, már úgy húzz, hogy nem tudom megtartani.


De ilyenkor az orra elé teszek egy virsli darabot, és ezzel meggátolom azt, hogy a madarat akarja kergetni, mert a szag miatt elfordul és rám nézz.

Szerintem ez egy jól bevált módszer arra, hogyha rosszalkodik ne a madarat akarja elkapni vagy mást, hanem akkor rám nézzen.

2012. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
14 hónapos, de ilyenkor olya mint egy 4 hónapos
2012. máj. 24. 11:54
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ahogy az írásodból kiveszem, átlagos helyzetekben jól nevelt felnőtt kutyád van. Próbálj meg érdekesebb lenni Te a kutyád számára: előre vedd észre, hogy mi vonzhatja magához, és mielőtt elindulna, szólj neki, csináljatok pár ültetést-fektetést-szemkontaktot, hogy rád figyeljen, és menjetek egyre közelebb a célhoz. Meg kell tanulnod ilyenkor is magadon tartani a figyelmét, a kutyának pedig rá kell jönnie, hogy ilyenkor is szót kell fogadnia.

A jutalomfalatos verzió a tanításnál tökéletes, de hamarosan el kell várnod tőle jutifalat nélkül is, hogy hívásra jöjjön és tiltásra ne menjen oda akármihez.

2012. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hónapos és teljesen ugyanez!:D Viszont én már arra rájöttem, hogy ha időben észreveszem, hogy valami felkeltette az érdeklődését, akkor azonnal adom a tiltó hangot és ilyenkor már a legtöbb esetben legalább addig ott tudom tartani, amíg odaérek hozzá és ilyenkor megdícsérem és megengedem, hogy odaszaladjon, ami nagyon érdekli. Bár még ez sem tökéletes, mert ha már akkor veszem észre, mikor megindul, olyankor esélytelen leállítani. Egyetlen egyszer sikerült, mert akkor annyira megindult az út felé, hogy nagyon nagyon hangosan és erélyesen szóltam rá és azonnal megtorpant.:) Nekem még javasolták a a fél literes palackot kaviccsal megtöltve és ha megindul, akkor földhöz csapni, hogy megtorpanjon. Egyelőre szerintem nem olyan vészes a helyzet, hogy ezt alkalmazzam, még elég a jutalomfalat, mert fogékony rá, csak még gyakorolni kell.:)
2012. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ha meglát valami, akkor van, hogy nem vár engedélyt és megindul felé, igaz még csak 11 hónapos boxer "kölyök". Szerencsére ettől függetlenül szófogadó és egy határozott tiltás után vissza tudom hívni első szóra, majd nagy dicséret és megyünk tovább, ha bizonytalan vagyok, hogy marad-e mellettem, pórázra veszem, és ahol már elmúlt a "veszély", ismét elengedem futkosni. :)
2012. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!