Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat egyszerűen nem...

A kutyámat egyszerűen nem tudom kivinni a házból. Tippek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Beengedjük, és miután pár óra múlva ki kéne mennie valami miatt, egyszerűen nem hajlandó. Lefekszik az ajtó elé, és nem moccan. Próbáltuk kajával, hogy mi is kimegyünk, csalogatni, de aztán már seprűvel bökdöstük a hátsóját... Golden retriever kan, szóval nem könnyű csak úgy tologatni. Van amikor a két elülső könyökét megfogom, és csúsztatom előre a padlón, de hát az ajtónál küszöb van, ott mit csináljak? Aztán amikor feladjuk, ő visszamegy a nappaliba, és ezáltal csak erősítjük, ha kitartóan fekszik bent maradhat... Volt már olyan hogy elég sok ideje bent volt, még pisiszünetre se tudom kivinni, és bepisilt... Ez már nem állapot. Hogyan tudnám rávenni, hogy menjen ki? Utána tőlem akár vissza is jöhet, szóval nem azt tanulja, hogy ha kimegy, akkor nem jöhet be többet...Én már mindent megcsinálnék, csak ne legyen mindig ez a hercehurca...
2012. máj. 24. 13:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Mióta van nálatok?
2012. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
33%

Ha kölyök, és nem megy ki, akkor felemeled a nyakánál fogva (ahogy az anyja) és kirakod.


Ha felnőtt, akkor kiküldöd: "Kifele! TAKARODJ!", vagy ilyesmit mondva neki mérgesen, morogva. (Hangozzon minél inkább morgásnak).


Ha kiment/kiraktad, ne dicsérd meg, mert az a dolga, hogy szót fogadjon, és engedelmeskedjen. Akkor kell dicsérni, jutalmazni, amikor tanítod dolgokra, akkor viszont nagyon! :)

2012. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
2. essel vitatkoznék... nem csak akkor kell jutalmazni a kutyát ha tanítja, hanem ha jól viselkedik, azt teszi amit elvárunk tőle. Ez fontos a gazdi és kutya kötelék erősítésénél.
2012. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

4 éves, 8 hetes kora óta, szóval eléggé régen:D Köszönöm az eddigi válaszokat (várok még!!!!!), mindenkinek ment a zöld kéz!

Utolsó: néha segít a morgó beszéd, de mostanság már az sem... Kétsége vagyok esve:(

2012. máj. 24. 13:26
 5/27 anonim ***** válasza:
Határozottan ki kell küldeni. Ha te vagy a "falkavezér", meg kell, hogy csinálja.
2012. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Más tekintetben engedelmes? Megadó? Sétálni szoktatok menni? Mennyit foglalkoztok vele egy nap?
2012. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem megy ki a morgó hangra, akkor nagy gond van a viszonyotokkal, ÉS nem jól csinálod.


Ha így van, akkor komoly problémával álltok szemben, és érdemes lenne felkeresni egy szakembert a környéketeken.


Amit fentebb írtam (asszem 2. válaszoló voltam), azt próbáld alkalmazni határozottan. Ha a kutya tuti nem harap vissza, akkor a morgás közben kézzel (esetleg ha tartasz tőle hogy odakap, akkor egy palack segítségével) nyomatékosíthatod a kiküldést, hogy a kutyát megtolod vele a kijárat felé (lentről felfelé mozgatva a kezed/palackot). Nem megütni kell, csak megtolni, megindítani a kutyát, amolyan kezdő lökésként!!!!


Dicsérni pedig azért nem szabad ebben az esetben, mert itt ösztönkezelés és nem tanítasz, vagy olyat kérsz tőle, amit jutalmazni kell. Ez rangbeli kérdés, amiért soha nem jutalmazunk.

2012. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Van pár falkavezér gondunk, többnyire apukám a vezér nála sajnos.. De van amikor neki se megy ki...

Igen, naponta sétálunk, kutyasuliban már levizsgáztunk, szóval eléggé engedelmes. Mindennap gyakorlás és játék. szóval foglalkozás van vele bőven

2012. máj. 24. 13:31
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Tekintélyt kell szerezned a kutya előtt és egyszerűen ki kell zavarni! Utána fel kell állítanod egy olyan szabályt, hogy nyitott ajtónál is csak a küszöbig mehet, ott meg kell állnia és csak külön hívásra mehet be!
2012. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nos, akkor egy hozzáértő szakembert kell fogadni. Nálunk is volt hasonló gond, de fiatal kutyával, és nem bántam meg, hogy fogadtunk szakembert, nagyon érti a dolgát, a kutyaiskola egy dolog, de fontos a viszonyokat lerendezni, a köteléket erősíteni, illetve falkavezérséget átvenni.
2012. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!