Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek okos döntés lenne...

Szerintetek okos döntés lenne ha egy kan Rottweilert vennék?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy kan Rottit és beszélgettem a szomszéddal és mondtam neki lehet lesz egy másik kutyám is,megkérdezte milyen mondom egy Rotti,arra ő azt mondta áhh olyat ne hozzál az egy hülye,és most az egész utca arról beszél már hogy milyen kutyát akarok én hozni,sokan már jöttek és beszéltek is velem hogy ne hozzam mert veszélyes meg minden,


Most már odáig fajult hogy 1-2 ember köszön de mostmár megmakacsoltam magam és csak elhozom.


Ja a másik kutyám meg egy szuka rotti de ivartalanított.


Szerintetek hogy tudnám úgy csinálni a dolgot hogy ne legyen belőle nagy veszekedés?



2012. máj. 24. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy megneveled.:)


A rotiknak elég rossz hírük van, nem csoda, mert sok ember tesz érte sajnos...


Ha Te nem az ő táborukat népesíted, nem lehet semmi baj.:)


Ha nem vagy biztos abban, hogy a környezet és a saját szempontodból problémamentesen tudnál élni a kutyáiddal, akkor vagy ne vállalj be még egy kutyust, vagy ajánlom valamelyik tükörsulit - akkor garantáltan nem lesznek problémáid.



A szuka kutyáddal milyen a viszonyotok?


Csak akkor hozz szerintem még egy kutyust, ha Vele már minden oké.:)



Szórakozásnak és tanulásnak is nagyon tuti Korom Gábor Egyik kutya, másik nem című műsora!

[link]

Itt találsz pár részt!:)



További jó kutyázást!

2012. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehogy a szomszéd mondja meg milyen kutyát vegyél!Amúgyis tök hülye mert ha már van egy rotid és azzal nincs gond akkor egy másikkal mi lenne?A kan kicsit nagyobb meg a többi kan kutyát nem szereti általában ,de ugyanolyan kemény őrzővédő tud lenni egy szuka is.De ha megnevelted az egyiket a másik miért ne menne?
2012. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk nekem gyanús, hogy van már egy szuka roti, aki elvileg sikeresen megnevelt, de akkor miért váltana ki ekkora ellenérzést az emberekből egy másik roti érkezése?...


Tudom, az országban nem sok a felvilágosult kutyás, de ez azért intő jel is lehet, hogy a kérdező talán mégsem áll a helyzet magaslatán.


(Ne haragudj kérdező, lehet, hogy Te vagy a világ legjobb kutyása, de így ismeretlenül mindig kételkednem kell kicsit az emberekben...)


Mellesleg a szuka kutya még kegyetlenebb is tud lenni, mint a kan... Helyzet és nevelés kérdése.

2012. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért mert az a Telkemen van kint a tanyán,este meg reggel járok etetni.


És avval van bajuk hogy szabadon akarom tartani nem kennelbe .

2012. máj. 24. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy neked van egyedül kutyád a településen ,menjenek reklamálni máshová.Jó kerítés kell és kész,hogy át ne menjen vagy ki ne szökjön az utcára.Onnantól kezdve nincs hozzá közük .Örüljenek hogy lesz egy jó házőrző az utcában.
2012. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na hát tudod milyenek az öregek,amit egyszer hallanak a TV-ben az már igaz.
2012. máj. 24. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Beakarnak hozzád törni azok a "jó" szomszédok?
2012. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mért akarnának?


Nem értem?

2012. máj. 24. 19:23
 9/9 anonim válasza:

Ez egy akkora hülyeség. Nagyon sokan tévhitben élnek a rotikkal kapcsolatban. A rossz és elhanyagolt nevelés miatt, valamint hogy a kutyát egész nap láncra verik, persze hogy megbolondul az a szerencsétlen. A hírekben mindig közlik hogy egy roti tépett szét valakit. Sajnos a nép ebből azt szűri le hogy az egész fajtája ilyen. Egy tacskót is meg lehet tanítani ölni és egy roti is lehet kezesbárány. Jó példa erre az hogy nem véletlenül a rendőrök, katonák is a rotikat választják hivatásos kutyának. Nagyon jól tanítható, jó idegrendszerű, barátságos kutya, de amikor kell nagyoin kemény tud lenni. Szóval ha érzel magadban annyit, hogy rendes fegyelem mellett tudsz nevelni egy kutyát akkor nyugodtan vegyél rotit. Ha csak házikedvencnek kell aki azt csinál amit akar "mert hogy olyan édi" akkor még a szukát se vedd meg, nemhogy a kant.


Nekünk is rotink van, csak nevelés kérdése. Hidd el...

2014. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!