Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyám könyökén,...

Nagytestű kutyám könyökén, szakszavat nem tudom, de az izületi folyadék túl termelődik, ezért most van egy puklija.3 doki,3 vélemény.!?

Figyelt kérdés
1. Túl jó táp etetése miatt jött ki. Royal Canin.2. Majd a növekedéssel kinövi. /5 hónapos/.3. A földomlás szerű lefekvéstől, beüti a könyökét, ezért az ütéstől keletkezik ez. Ez a magyarázat szerintem is, de itt viszont pár napos lekötés után, ha nem eredményes, akkor azt a zsákocskát kimütenék. Ezt szeretném elkerülni. Van másnak tapasztalata? Ötlete? A kutya lakásban alszik, általában ágyon, de éjjelente hallom, ahogy koppan a parkettán, járókövön.
2012. máj. 24. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek dobija van és neki is ilyesmi van a könyökén, hosszú kezelés előtt állnak (otthon kell kenegetni), neki azt tanácsolta az állatorvos (tényleg jó doki), hogy ne műttessék meg.

Royal Caninnak nagyon sok a fehérjetartalma, mondhatni rengeteg, ha jól emlékszem 33-34% körüli, ennyi idős kutyusnak (főleg, hogy nagytestű, egyébként nekem is nagytestű kutyám van) 30% alatti kéne, hogy legyen.

Vannak sokkal jobb tápok, mint a Royal, árban hasonlóak, vagy még kedvezőbbek!

Én pl. Brit Care tápot adok a kutyusomnak.

[link]


Izületvédőnek zöldkagylót adsz neki?

2012. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Helo!

Szerintem nem kell megműtetni.

Az a tapasztalat hogy nagytestű kutyákat érdemes inkább soványan tartani,hogy jók legyenek az izületei felnőttkorában,nagyon sokat megbírna enni és ellene hízva ha megengeded neki hogy annyit egyen amennyit akar,szabályozd be szerintem neki,kicsit fogd diétára és keress egy kevésbé fehérje dús tápot,pl nekem beváltak:

Arion és Josera.

2012. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bursitis esetén a Traumeel komplex homeopátiás készítményt kellene megpróbálni, mert az indikációk között az is szerepel. Naponta 2-3x1 tablettát a pofijában hagyni feloldódni. Ha javul csökkenteni ill. abbahagyni, ha újra előjön megint elő lehet venni.
2012. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nincs elhízva! Be van szabályozva a kajája,és nem is kaja miatt jön ez elő. Royal Caninból is van gyengébb változat,ami nem nyomat.


Homeopátiás tippet köszönöm!!

2012. máj. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!