Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mi szükséges ahhoz...

Pontosan mi szükséges ahhoz hogy kutyát tenyésszek?

Figyelt kérdés
Jó pénz van benne?Német juhászról lenne szó.

2012. máj. 24. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is nézz szét a neten CSAK ma hányan tettek fel német juhászról hirdetést, az országban talán a leg jobban túl szaporított fajta, és sokukat hallottam és láttam is, hogy emiatt szinte eladhatatlan még ha olcsón adják akkor is, másrészt az oltások, etetés egyáltalán nem éri meg, a menhely is tele van fajta tiszta német juhásszal. Jó indulatból mondom, NEM ÉRI MEG! Ha tenyészteni akarsz, válassz egy ritka fajtát, amiben pénz is van! És akkor is csak a legjobb egyedeket válaszd , és ne csak egy akármilyen kant, és egy szukát válassz, mert a sok szaporitásnak köszönhetően a fajtatiszta egyedeket elrontják az emberek, a legfontosabb a szuper egyedek tovább öröítése, - egy normális tenyésztő ezt veszi alapul, és a törzskönyveztetés is sokba kerül, tehát nem éri meg - tapasztalatból mondom, én tenyésztő vagyok, de nem német juhászt tenyésztek, és nekem is törzskönyves kutyáim vannak, versenyekre járok velük, és nem mindegyik kutyámat szaporítom, mert nem mindegyik kutya alkalmas rá! Én munka mellett csinálom, és nem lehet megélni belőle, ez csak hobbi célra való, megélhetési szempontból nem jó! És a kaja se olcsó, az oltások - ha beteg a kutya plussz kiadással jár, kullancsok ellen is védekezek, az se olcsó, ha babéziás lesz véletlen - akkor azt is ki kell fizetni, persze mostmár használunk kullancs elleni nyakörvet, azóta nem nagyon betegszenek meg a kutyáim! De ha a vásárló törzskönyvet is kér a kutyához, amit szinte mindig adok, az is plussz kiadás. Nem is értem miért épp a német juhászt választottad, minden 2. házban német juhász van, és nekem is az egyik kedvenc fajtám, de rengeteg van belőle, és rengeteg hirdetést látok - arról nem is beszélve hogy annyi van menhelyen is! Tenyéssz lelki ismeretesen, és ne egy túl szapoított fajtát keress, válaszz például boston terriert, igaz hogy drága nagyon, de legalább ritka, és akinek van rá pénze az úgyis vesz - de rengeteg energiával jár... Kiállitások, chip, oltások, törzskönyv, ha ezeket nem veszed figyelembe és csak szerzel egy kant meg egy szukát,és sorba elleted a szukádat, akkor az nagy felelőtlenség, akárki megveszi, és a kölykök se biztos hogy jó helyre fognak kerülni!
2012. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz miatt állsz neki, nem vagy tenyésztőnek való!

Ehhez elhivatottság, kitartás, szenvedély kell. És sok-sok beleölt idő, energia és fáradság. Na meg beleölt pénz az utazásokhoz, kiállításokra stb. És akkor jó pár év múlva lehet tenyészeted talán, de inkább ne legyen a kérdésed alapján....

Egyébként meg hívj fel egy németjuhász tenyésztőt és beszélgess el vele ő hogy kezdte, mit adott fel ezért stb.

2012. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez csak a mai hiretés, és ezen belül több oldallal, és egy alomba 6-10 kutya, és ez csak egy web oldal!


[link]


[link]


[link]


ez csak néhány link, én a német juhászról lebeszélnélek, egyszerűen Dunát lehetne velük rekeszteni, örülsz ,ha megszabadulsz a kis kutyáktól, mert nagyon sokan szaporitják, tök felesleges.

2012. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jah azt kihagytam, hogy ha oltás nélkül adod el, akkor meg is betegedhet, a vásárló pedig fel is jelenthet, szóval ha megszületik mondjuk 9 kutya, akkor az összeset be kell oltani, féregteleniteni, chipet adni, az nem két fillér! De sajna egyre több a felelőtlen szaporitó ,attól tartok te is az leszel, a kölykök ha nem megfelelő tartásban részesülnek ,az állatvédő hatóság elkobozhatja a kutyákat, nem egy esetről hallottam ,hogy fajta mentőknél vannak a kutyák, mert elkobozták szaporitó telepről.
2012. máj. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, inkább pénz kell utána meg veszel egy kutyát amivel pároztatni szeretnéd és ha meg születtek a kutyák akor meg csak oltatni kell meg hogyha el akarod őket adni akor fölteszed az internetre vagy vala hova! :)
2012. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az szaporitás amit te írtál! Ha így veszed és azt sem tudod milyenek a szülők... fennállhat a veszélye annak is hogy rokonok, azért az nem így működik hogy fogok egy kant meg egy szukát, az oltásokon kivül más is kell hozzá.
2012. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
cesar millan! Bocs, de ha nem tudsz semmit a tenyésztésről, akkor kérlek ne írj balgaságokat. Amire Te gondolsz az a SZAPORÍTÁS.
2012. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!