Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás és szagok. Tudnátok...

Behívás és szagok. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A kutyám pórázon nagyon szépen közlekedik, viszont póráz nélkül akadt gondunk: néhány percig jön szépen első szóra, aztán egyszer csak leteszi az orrát, és onnantól kezdve se lát, se hall. Ha szagot fog, annyira képes elmenni rajta, hogy akkor eszmél csak fel, mikor valami nagy sokára kizökkenti és rájön, hogy én nem vagyok sehol. Ilyenkor lélekszakadva rohan és megkeres. Máskor meg felemeli a fejét, de folytatja tovább a szaglászást. Ha rám néz és nem jön, elrohanok a másik irányba, akkor ő is utánam iramodik. Összességében mindig visszajön hozzám, de van, amikor percekig elfeledkezik magáról. Van valami ötletetek ennek az orvoslására ?
2012. máj. 24. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen van, viszont inkább oktatóra kellene bíznod, mert ha rosszul alkalmazod a technikát még több gondot csinálsz magadnak.
2012. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Milyen fajta, mennyi idős és hogyan tanítottad a behívásra?

Én megpróbálnám növelni a falkavezéri szerepemet mindenféle gyakorlattal. Olvass utána: Jan Fennel, ösztönkezelés, Cesar Millan...

Beválhat, hogy jó pár hétig otthon semmit nem kap enni, kizárólag munkára, főleg sikeres behívásra.

Azt is kipróbálhatod, hogy ráraksz a nyakörvére (nem fojtóra!!!) egy 10-15 méteres könnyű pórázt és hagyod, hogy maga után húzza. Ha nem jön az első hívó szóra, akkor megakasztod a pórázt egy "nem" kíséretében. Ha rádnéz, újra hívod, ha jön, dicséret, kaja. HA nem jön, akkor végiggyalogolsz a pórázon a kutyáid, megszidod, fölé magasodsz büntetésből, akár a nyakán a bőrt is megrázhatod.

Ami még sokat számíthat: rengeteg, hosszú séta kizárólag láb mellett pórázon úgy, hogy nem szaglászhat, nem üríthet, kizárólag ha Te megengeded

2012. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 éves tacskó jellegű keverék, már felnőtt korában került hozzám. a behívást jutalomfalattal tanultuk hosszú pórázról. ha nem jött, rántottam egyet finoman a pórázon. most egy olyan 15 méteres "pórázt" tettem rá már 2 napja, ami tényleg nagyon könnyű, mert ha érzi a póráz súlyát, eszébe sem jut elmenni mellőlem, így kellett valami madzag szerű. így elég csak megakasztanom ha süketet játszik, és máris jön. azért nem írtam ide, mert kíváncsi voltam hogy valaki javasolja-e ezt. akkor ezek szerint ez célravezető lehet? a falkavezérségről rengeteget olvastam már, de mivel ő az első kutyám, akit én nevelek, nem vagyok benne biztos, hogy mindent 100%-ig jól csinálok.
2012. máj. 24. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
A hosszú póráz nem egy-két heti gyakorlás. A lényege az, hogy amikor megakasztod, abban a pillanatban menjen a hozzám vezényszó.És nem ismételgetni, amíg bekocog a kutya. Csak egyszer szólni, de az időben legyen.
2012. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!