Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisilhat be?

Miért pisilhat be?

Figyelt kérdés
Az én kutyám 7 hónapos és 4 hónapos kora óta szobatiszta, semmi pisi se volt. Most egy 2 hete kezdte el, hála nem sűrű, heti max 1-2×, de bepisil. Eddig mindig jelezte, mostanság meg arra leszek figyelmes, hogy nyalogatja a fütyiét és becsurog, de nem tudom, hogy miért. Tudja jól, hogy rosszat csinál, mert amikor észreveszem látom a kutyán, hogy szégyenli magát. Bele szotam nyomni az orrát, és rácsapok a fenekére egy jelzés értékűt, hogy tudassam vele, hogy egyálltalán nem tetszik. Napi 3-4 sétál, ebből minimum kettő 1-1,5-2 óra. /vizsla/
2012. máj. 25. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dokinál voltatok? Lehet, hogy felfázott, vagy más szervi baja van.

Az orrát meg ne nyomd bele, semmi értelme.

2012. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még nem voltunk, de felfáni nem tudom, hogy mert nem szokott hidegben lenni, ágyon alszik, takaró alatt. :D
2012. máj. 25. 10:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az orrbenyomós meg fenékrecsapást sürgősen fejezd be! Nem hiszem h mikor kiskorodban bepisiltél, akkor anyád így bánt veled. A bepisilést általában észre se kell venni.


Én arra tudnám fogni, h nyár van, sokkal többet isznak a kutyák, gyakrabban kéne kivinni.

2012. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy azt kellene játszanom megint, hogy naponta 5-6-7 levigyem. Nem olyan kicsi már, 3-4 elégnek kell lennie, pláne, hogy meg kell szoknia, ha 5-6 órát ki kell bírnia. Eddig nem volt semmi baj, most kezdte el.

Meg mi az már, hogy a bepisilést észre se kell venni, 7hónapos!

Meg mielőtt azt hinné valaki, hogy szétverem a fenekét, akkor mondom, hogy éppen csak oda legyintek, meg szóval, hogy nem szabad stb. Nem szokott kikapni!

2012. máj. 25. 10:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azzal akkor sem teszel jót vele, ha megbünteted érte. Azt fogod vele elérni, hogy frusztrált lesz azért, mert pisilnie kell, és elbújik majd a kanapé mögé, ahol aztán észre sem veszed, hogy mit csinált. Nem jó, hidd el.

Nézesd meg dokival, mint említettem, nem csak felfázás lehet, bármit összeszedhetett, ami rámehetett a veséjére.

2012. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben Köszönöm a segítségedet!
2012. máj. 25. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyan kutyát ismerek, amelyik az akumi által leírtat prodkálta. Barátnőm csak érezte h valami büdös, de nem találta meg a forrást. Pár nap múlva már nagyon megunta, széthuzigált mindent, hát az ágy mögött a falra lett fosva. A kutya nem mert a gazdi szeme előtt kakálni a lakásban.
2012. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy kutya nem gép. Ha igénye van a többszöri lemenetelre, akkor le kell vinni. Akkor elég a napi 3, ha a gazdi nincs otthon és a kutya alszik. Ha otthon vagyok vele, akkor gyakrabban leviszem. Ha préselt csontot kap és ettől többet iszik, szintén gyakrabban leviszem. Figyeld a kutyádat, semmit nem tesz ok nélkül. Ezen kívül még kölyök, ezért türelmesnek is kéne lenned. Az orr belenyomással pont az ellenkező hatást fogod elérni, cseszheted az eddigi kapcsolatodat vele.
2012. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ugyan olyan jó a kapcsolatom a kutyámmal, nem szokott elbújni, ha bepiszkít.

A kérdésre vártam válaszokat, nem pedig kioktatásokat.

Szerintem azok akik azt írták, hogy ne nyomjam bele az orrát és ne csapjak a fenekére, mert lelkileg sérül a kutya azoknak is a körmére lehetne nézni, hogy Ők mi olyan dolgot tesznek ami nem a nagy könyv szerint vagy másoknak nem tetsző módon törtébik.

Az én kutyám teljesen kiegyensúlyozott kutyákkal és mint más emberekkel.

Visszatérve a kapcsolatra: Nagyon szeretjük egymást és nagyon sok mindent csinálunk együtt, ha tehetem szinte minden hova magammal viszem. Sokat tanulunk és játszunk.


Köszönöm az eddigi kérdésemre érkező "hasznos" Válaszokat!

2012. máj. 25. 11:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el dokihoz, az én kutyusomnak hólyaghurutja volt, amikor ezt a tünetet produkálta. Egyébiránt ha rajtakapod a kutyát, hogy bepisil, elég szóban leszidnod, ha pedig utólag szeretnél csinálni bármit is, nem fogja érteni a kutya, hogy miért bünteted.


De simán el tudom képzelni azt is, hogy próbálgatja az erejét, hogy meddig mehet el, bepisilhet-e stb. De ebben az esetben sem kell megverni, bőven elég, ha szóban leszidod.

2012. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!